• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Zdravim, jak prosim muzu na ACER ASPIRE ES14 zprovoznit dual boot. Jsem ve stavu, ze jsem si smazal Windows. Nainstaloval refind, nainstaloval Ubuntu 18.04. Stahnul jsem si instalacky Windows 10 z microsoft.com. Mam rufuse. Pripravil jsem si usb klicenku. Na ni jsem nahral Windows 10 GPT, UEFI. Do konfigurace reFindu jsem zaradil nekolik kreativnich variant menuentry Win[1-5], kde jsem zkousel ruzne cesty jako loader \EFI\Boot\bootx64.efi. K nim jsem pridal volume ID, ktery jsem ziskal pomoci gpart -l. Ale kdyz chci nacist system z klicenky, tak mi to hlasi, ze efi file not found. Predem dekuji za jakykoliv napad.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RAINBOF: mno s tím budeš mít u qubes asi problém, ale vyzkoušej to :).
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DELVIT: no mam podobnej problem chci sharovat token od jednoho win programu. dela dost divokou komunikaci kdyz mu das do cesty hub uz neprojde, pres virtualbox filtr take ne jen proste dedikovat celej port jde. Tak uvidime v patek dorazi stroj.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    no provozoval jsem to déle než rok (snad provozovat zase budu) a mohu to z klidem doporučit pro lidi co chtějí nadstandardní bezpečnost (samozřejmně to nemůže být jediná položka). Co bylo nepříjemné omezení, které už je minulostí (bohužel už jsem nestačil vyzkoušet) na USB HW dostat do jedné z těch qubes např. video kamerka. Zajímavé bylo vyřešení sdílení copy & paste mezi jednotlivými běžícími quby.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    no dam tomu vejkend kdyz to neklapne pujde tam zas debian.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DELVIT: ja to nastavim nejak a dal s tim nic delat nebudu :)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RAINBOF: možná už to s těma win vychytali. Jel jsem podle docs. Co můžu dopručit je pravdidelná záloha template a při aktualizaci qubes dopručuji udělat zálohu rozložení virtuálek i dat.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DELVIT: me w7 fungovaly i v bezesvem rezimu. podpora macos je neoficialne v xenu ne v cubes je to jen instrukce
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RAINBOF: docker jsem tam neprovozoval, takže to nevím. Provozoval jsem to na dedikovaném disku a přímo na železe. Templaty jsem měl linuxové - fedora, arch. Pak jsem tam zkoušl dát win 7,spíše ze zvědavostinež potřeby, ale nechodily mě, chvilku jsem to zkoušel a nejelo to tak jsem se na to vykašalal. (Podporované to je a fungovat by to mělo i když ne fullscreen). O MacOS a qubes nic nevím.a ani neruším jestli jsou podorována aspoň teoreticky. Když stroj rochodím mohu dát vědět.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DELVIT: na svuj novej pc bych si dal rad qubes natvrdo. potrebuju windows i macos, macos vyzadoval komplikovanou rekompilaci xenu, dal mi neslo dedikovat cely usb do masiny. jak je to tam s dockerem ?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RAINBOF: ano, i když teď se mi ten komp se rozsypal. Co potřebuješ vědět?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ahoj provozujete nekdo qubes ?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256: Tak je to jedna z cest. Ale kdyz jsem resil aby se to co nejvice chovali jako realny browser, tak toto mi pod ruce neprislo.

    Zase neni to pro me zadny killer project. Jen takove domaci hrani no..,
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    KOC256: Ok, použil bych na to WWW::Mechanize, ale budiž...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARASAN:
    predpokladam ze vtip...

    KOLCON:
    jde o sluzbu, ktera vycucava obsah jinych stranek pomoci simulace browseru.

    DANIELSOFT:
    dik...
    ted to jeste nejak zaumatizovat...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DANIELSOFT: "npm start" bych pro jistotu vynechal
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    Zajímavá myšlenka, psát Cron joby v JavaScriptu. Asi nevím, jestli úplně chci masové rozšíření Linuxu...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    ja ti reknu v cem je problem. Jmenuje se to node.js :-)))
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    KOC256: "killall npm" a potom znova "npm start"?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Při shození aplikace a nastartování to pak vypadá takto.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam