• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    451DEGREESFLive Looping _ Hardware Looping _ a vše okolo / BOSS RC-50 _ RC-20 _ RC-2 / Akai Headrush / Line6 DL4 _ JM4 /
    MUFF
    MUFF --- ---
    Ahoj,

    měl bych dotaz ohledně routování MIDI. Konkrétně mi jde o případ, kdy bych chtěl nějaké funkce Boss RC-202 ovládat pomocí MIDI signálů, viz. tento návod:

    DIY Midi Foot Controller + RC202 Controller Setup
    https://www.youtube.com/watch?v=yEcwWOax_ps


    Co se toho týče jsem naprostý začátečník a s MIDI nemám žádnou zkušenost. Nicméně celkem chápu, o čem je ve videu řeč. Rád bych se ale vyhnul koupi zařízení typu USB MIDI host, takže by to mělo jít nějak přes PC. Moje konkrétní konfigurace by tedy byla:

    MIDI kontroler (např. zmíněný Korg nanoPAD2) -> přes USB kabel -> PC (Win 10, 64bit) -> přes USB kabel Scarlett 6i6 (MIDI OUT) -> přes MIDI kabel -> BOSS RC-202 (MIDI IN)

    U Korg nanoPAD2, lze nastavit MIDI channel (přes konfigurační appku), stejně tak u BOSS RC-202 (přímo v zařízení). Jak ale nastavit to samotné routování na PC, aby se USB MIDI signál z kontroleru routoval na MIDI OUT výstup u Scarlett? Ideálně nějakou jednoduchou utilitkou, aby k tomu nebylo nutné hned pouštět nějaký DAW (mám Ableton Live, kde by to asi taky mělo jít nastavit, ale ani tam netuším).

    Díky
    M0R
    M0R --- ---
    nejblíž je tomu tohle, ale tam to maj jenom na synchronizaci mezi víc stejnejma krabičkama. někdo vyrábí převodník z MIDI clocku a analogovýho clicku na tohle, ale to už zase stojí stejně jak ta krabička a navíc nevim, jestli to ještě jde sehnat

    Digitech JamMan Solo XT - Muziker CZ
    https://www.muziker.cz/...mman-solo-xt?gclid=EAIaIQobChMIvIaEhbGe2wIV0EA3Ch2nfg58EAEYASABEgKdWPD_BwE
    M0R
    M0R --- ---
    nevíte někdo, jestli existuje nějakej jednoduchej looper s možností synchronizace a kvantizace (3/4, 4/4 apod.)? stačilo by i s klikem (to je možná přesnější než s MIDI clockem)
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    KHOLIS_T: Shure sm58
    KHOLIS_T
    KHOLIS_T --- ---
    Ahoj,

    mel bych dotaz, mate nekdo zkusenosti s vhodnym mikrofonem k Boss RC 30y nahravam prevazne instrumenty jako fletny, brumle atd.

    Diky
    CLUSMAN
    CLUSMAN --- ---
    cau mate nekdo akai mpc renaissance?
    EZOP
    EZOP --- ---
    z důvodu nevyužití posílám do světa
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Boss rc 300 / Praha / 9000 CZK ]
    DREDDREW
    DREDDREW --- ---
    Ahoj, prosím nemáte tu někdo český návod na Boss RC-50?
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    JASONEKK: Tak mam boss rc-30 + 2xfootswitch. Nejprve zklamani, ze se kouse, pak update fw, a jen trable s nastavenim. Proste to neznam :) trosku krkolomne nastaveni nahravani a overdubu, ale presto je to hodne hezka krabicka! Zatim se ucim to ovladat a vcas mackat pedaly;) myslim, ze to ma velikej potencial:)))
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    BOLTONSONE: osobně po něm looperu také koukám, ale nevím jak tam funguje ta možnost foot switch. Co vše se tam dá ovládat a jak? A také jestli jde připojit více pedál. Zatím se v možnostech moc neorientuji. Boss dělá ty loop station s možností přidání double pedálu a ten se dá ještě rozšířit. Vůbec nerozumím jak je to možné :) A u tohoto Heliconu budu potřebovat loopy ovládat určitě nohou, protože nebudu mít volné ruce.
    M0R
    M0R --- ---
    nevim jestli tu bylo
    BOSS Loop Station Championship 5 Winner - CHERSEA
    https://www.youtube.com/watch?v=UXWcP21nBzg
    RILOUTER
    RILOUTER --- ---
    a jakýho looperu? to by se dík nemělo
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    Zajímalo by mě, jestli je běžný, co se mi děje: každá další vrstva nahraná do looperu přes mikrofon má pár milisekund zpoždění, jenže když třeba přidávám třeba už šestou vrstvu, je to zpoždění oproti první vrstvě dost slyšet, což obzvlášť u perkusí hodně ruší. Dá se to nějak redukovat, nebo se to prostě děje a musím se s tím smířit? (jsem v tom úplný nováček, tak vážně netuším)
    RILOUTER
    RILOUTER --- ---
    zdarte, nepoužíváte korg kaoss pad quad?
    rychlý dotaz, nevíte, umí to nahrát 4 nezávislé stopy, který pak můžu spouštět či vypínat jako jeho větší brácha KP3?

    myslim při live vystoupení, tzn. beatbox, nástroje atp...

    nenašel jsem adekvátní odpověď na youtube, všude jen KP3
    MYSUS
    MYSUS --- ---
    Sháním loop station - ideálně boss rc 50!
    WANA
    WANA --- ---
    BOLTONSONE
    BOLTONSONE --- ---
    Máte někdo zkušenost s touhle mašinkou? Nějaké recenze?
    tc helicon VoiceLive Touch 2 | AUDIOTEK MEGASTORE
    http://www.audiotek.cz/product-55754-tc-helicon-voicelive-touch-2
    SUE108
    SUE108 --- ---
    Ahoj, nemate nekdo manual k rc-50 v cestine...a treba i nekdo cas na to mi trosku ukazat jak se s tim...hraju na cello a nejsem moc technicky vyskolena...Dik...Zuza
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam