• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WERTWatch Movies! - Apple TV, Boxee, Plex, Xbmc
    REFALLENONE
    REFALLENONE --- ---
    Máte někdo zkušenost s vyváděním analogového zvuku z Apple TV? Potřebuju připojit k projektoru, ideálně přes HDMI, ale potřebuju sehnat převodník na zvuk, z digitálu na analog, a odvést ho do zesilovače. V iStyle mají převodník z HDMI na VGA + jack, ale prý se dá sehnat jen na zvuk.
    Vlastně hledám alternativu k tomuhle: http://www.maczone.cz/...prevodnik-tv-digital-audio-dolby-digital-na-analog-audio-l-r-rca_d6816.html
    aby nebyla dražší, než celá Apple TV:)
    WERT
    WERT --- ---
    HERKULES: Nerekl bych:)

    2800 s Dph, neni tak strasny.
    Ten google bazmek je jednak vyprodanej a druhak se to s macem a iphonama moc v lasce mit nebude.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    WERT: Dík, kouknu na to.

    Ale asi to je kravina za dost peněz a lepší bude počkat na ten gůgl :))
    WERT
    WERT --- ---
    HERKULES: rikam konvertovat nic nemusis, ja na tom cumim na filmy a nic nekorvertuju.
    Jak rikam plex nebo air video.

    Qt je nesikovna vec... Na pousteni filmu. Pristupujes k tomu moc pcckove. Koukni se o cem je ten plex.

    Jako uplne pc treti monitor to nefunguje... Spis to funguje jako pripojena televize:)
    Muzes na tom mirrorivat tobrazeni celyho ipadu... Tady clovek rika i celyho macu, to sem ale nezkousel. Jak rikam na nejaky prezentace to asi moc neni. Je to na pousteni filmu primarne.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    WERT: WERT: hm, díky moc, ale moc o tom přesvědčenej nejsem. Jsem sice applista, iPhone i Maca mám. Ale u tý televize chci mít nějaký zařízení, kvuli kterýmu nebudu muset všechno konvertovat do jinejch formátů, ale který mi prostě jen rozšíří současné možnosti. Abych mohl např pustit film z počítače na televizi. Jsem ochoten to kvůli tomu pustit v QT, ale už se mi s tím nechce jinak srát a konvertovat to ...
    Nebo třeba web, office, aby to prostě šlo pustit na počítači (nebo web na iP) a jen kliknutím udělat z televize druhej monitor a zobrazit to tam, to jde?
    Případně prohlížení obrázků, nějaká slideshow, powerpoint, atd atd ...

    Apple je sice fajn, ale ta jeho "platformová uzavřenost" je strašná ...
    WERT
    WERT --- ---
    HERKULES: jinak samo s novym systemem a i os lze prakticky vsechny videa z webu pustit na televizi pres airplay.

    Pak jsou i celkem uzitecn appky... Dost pouzivm aplikaci Redbull Tv na ktery sleduju veci ktery mi v normalni televizi proste nikdy nepustej.a jde to taky sledovat na Tv... Pres airplay
    WERT
    WERT --- ---
    HERKULES: mas iphone ipad? To prakticky funguje jako ovladac...

    Vyberes si pres to film, A poustis to do ATV pres nejakou app treba: plex, airvideo
    Neni nutny nic prekodovat. Streamuje se to pak primo z pocitace do ATV.

    Na tvym pocitaci bezi server, kterej to transkoduje... U obou tech applikaci je napsany co musis mit za zelezo aby to stihalo. + musis mit samo rychlou a kvalitni wifi doma, ale to uz ma taky kazdej aspon to "n"

    Obcas si koupim i nejakej film z iTunes.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    přehrávání filmů je cajk, to by samo o sobě bylo super, ale jde mi spíš o to, zda-li to jde pustit v pc např v Quicktime ať používám alespoň apple sw a z něj to jde pustit do ATV, a nebo jestli to musim jako kokot streamnout nějak do iTunes a z něj pak pustit. Jako kdybych měl všechno předělávat z avi do nějakejch iTunes formátů, tak je to uplně nahovno a v praxi nepoužitelný. To je daleko rychlejší nahrát film na flashku a pustit v tv z ní...
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    mám dotaz na smysluplnost apple tv. Uvažuji o koupi, ale jde mi o to, jestli to má nějakej smysluplnej důvod. Jde na tom pouštět např. videa z počítače aniž bych je musel složitě konvertovat do iTunes? co to všechno v laické praxi umí? Díky za info
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    SWALLOW2: vzhledem k tomu, ze to nepouzivam, tak mi prijde, ze ty domaci videa proste nezvlada transcodovat... hod plex na lepsi stroj nebo preved domaci videa do mp4 ;)
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    CITRONAK: Vsehochut, vetsina mp4 convertovany tak aby to nativne iTunes zvladlo(driv nez jsem nainstaloval PLEX) , ale taky mkv, divx atd. Ty bezi v pohode, respektive sice nemaji prakticky zadnou "nabufferovanou" rezervu, ale nesekaji se a necekaji az se dotahne zbytek. U tech domacich se to deje kazdych 30 az 50 vterin. Je pravda ze to domaci video je diky pouzite "kompresi" pri srovnatelne delce cca 10x vetsi datovy soubor.
    WERT
    WERT --- ---
    ČT rozjíždí interaktivní televizi. K superteletextu přidala archiv - iDNES.cz
    http://technet.idnes.cz/hbbtv-v-cesku-0cw-/tec_video.aspx?c=A130711_163334_tec_video_vse
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    AVALON_CZ: iOS 6.1.2 jako iphone
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    SWALLOW2: ostatni videa mas v jakem formatu?
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    CITRONAK: Dekuju za info, funguje to skutecne skvele, vlastne temer na 100%. Jediny problem mam s domacim videem, ktere mam v nejakem temer nekomprimovanem .avi. A ten se pres plex do ATV3 streamuje strasne pomalu. Nejaky napad na reseni? Plex server bezi na malem PC s Atomem.
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    Jaká verze iOS pro AT2 má untethered JB? Nějak se nemůžu dogooglit
    VFISA
    VFISA --- ---
    me to neslo, tak jsem to uprimne vzdal...
    WERT
    WERT --- ---
    VFISA: a proc kdyz to je online tak proc vsechny zarizeni netahaj online obsah? Nebo nejde to nejak donutit????
    VFISA
    VFISA --- ---
    WERT: potvrzuji. driv to slo, ted uz ne. Je to od doby jejich debilniho online passu nebo jak se tomu nadava.
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    WERT: Prochazet se daji jen syncnute filmy/serialy... :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam