• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    LEPEK: To je taky jedna věc, která mě vede k myšlence, jestli ti dva vůbec mají být spolu.
    Jako proč ho tam nechce?
    Nemá k němu tu důvěru? Stydí se před ním (no sorry ale ...)?
    Čeho se bojí?
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    na předporodním kurzu byla žena, nastávající matka, co nechtěla muže u porodu, i když on chtěl...ne vždyje to volba muže, tam nebýt
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    SINSEMILLA: Mně příjde hodně divný, když otec u porodu není.
    Jako proč tam není? Z jakého důvodu?
    Vždyť se rodí jeho dítě a kdo jiný by tam měl být, než právě jeho máma a jeho táta!
    Teta? Babička? Soused?
    Nechci se nikoho dotknout, ale příjde mi, jakoby tatínkové (kteří pošlou svoji milou porodit jejich dítko samotné) dávali najevo, co od nich jejich ženy a děti můžou v životě čekat.
    Až mě budeš potřebovat, tak budu vedle ... ne u Tebe.
    Byl jsem u porodu a přišlo mi to naprosto logický.
    Už jen proto, abych ženu podporoval, abych byl prostředník mezi ní a ostatním světem.
    A vidět to stvoření hned po narození je k nezaplacení.
    Ikdyž jsem se ho bál dotknout, protože je to fakt svraštělý prcek, tak jsem tam musel být.
    Máma byla na lůžku a starali se o ni doktoři, tak je jasný, že ho do světa budu vítat já ... a ne nějaká "sterilní" sestra.
    Myslím si, že kdybych ho viděl až po pár hodinách po porodu, že na něj budu koukat jako na cizího tvora.
    Takhle jsem na něj hned od začátku koukal jako na milovaného syna.
    A koukám na něj tak i po třech letech :-)

    Partnerky jsem si vážil už předtím a po porodu si ji vážím stále, asi i o dost víc.
    Tohle bych já sám dal se ctí hodně těžko :-)
    A myslím, že moje přítomnost u porodu náš vztah ještě víc posílila.
    Takový to potvrzení, že jsme opravdu spolu a že se na sebe můžeme spolehnout.

    Je tu nějaký táta, který z nějakého důvodu u porodu nebyl (nepočítám ty situace, kdy to nestihl).
    Kde byl? Co dělal? Na co myslel?
    EDDRUM
    EDDRUM --- ---
    teda treti:-)
    EDDRUM
    EDDRUM --- ---
    ROZCOS: tak tak:-)ja jsem malou dostal do rukou jako druhej:-(
    ROZCOS
    ROZCOS --- ---
    SINSEMILLA: u porodu jsem byl dvakrat ..vztah k diteti to podle me hodne posiluje, protoze tata je v podstet prvni ( po pordnikovi), kterej dite ma v naruci...byl jsem teda zmatenej jak goro pred tokyem, ale zazitek tezko popsatelnej...a k mame taky to asi vztah ovlivni..kdyz ji vidis tak dlouho trpet, vazis si ji, ze to vydrzela
    EDDRUM
    EDDRUM --- ---
    SINSEMILLA: ja jsem byl a videl jsem vse do detailu:-)brecel jsem jak maly kluk...To je nej zazitek v zivote:-)
    sice zatim moc chut na sex nemam kdyz se na to vzpomenu ale vim,ze casem na to ani nepomyslim!
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    Madonin komplex
    Šestinedělí máte úspěšně za sebou. Nepříjemné dozvuky porodu jsou pryč a se svým ,novým‘ tělem už nemáte větší problémy. Smířila jste se s tím, že kalhoty pořízené před těhotenstvím obléknéte nejvýš do půli stehen, tak nosíte jen sukně s pružným pasem. Vášeň a chuť na milování ale pořád nepřichází. Tak kde je tedy problém?

    Kojení, přebalování, utěšování dětského pláče a strach o miminko váš život otočily o sto procent. V ložnicimyslíte jen na to, jak co nejrychleji usnout, ale ne zas tak tvrdě, abyste nezaspala pláč hladového dítěte.
    „Každodenní kolotoč kolem dítěte je tak ubíjející, že na sex nemám vůbec chuť. Přitom před těhotenstvím jsme se s partnerem milovali dvakrát do týdne. Teď jen jednou za měsíc a klidně bych se bez toho obešla,“ přiznala se v internetové diskuzi jedna žena. „Kdybych věděla, jaký sex bude po dětech, tak bych si ho užívala daleko víc před dětmi,“ vystihla problém další žena.
    Je docela běžné, že po porodu je u ženy na prvním místě dítě a až za ním partnerasním i sex. „Partnera ženy vnímají jen jako živitele,“ vysvětluje gynekoložka Mirka Jonášová. „Dokonce existuje určité procento žen, které berou muže jen jako opylovače. V okamžiku, kdy už mají dítě, chlapa z rodiny úplně odříznou a muž se oprávněně cítí jako zanedbaný,“ říká psycholog Jeroným Klimeš.

    U některých párů na určitou dobu přestane mít chuť na sexmuž. Partnerka už pro něj není tak přitažlivá. Vnímá ji jako rodičku a matku, ne jako milenku. Odborníci tomu říkají Madonin komplex. „Něco podobného jsem zažil při prvním porodu ženy. Trvalo mi půl roku, než jsem to překonal,“ přiznává šestatřicetiletý Marek. Podobné problémy obvykle často samy odezní.
    Psychika ženy po porodu se změní. „Žena by se možná radši něžně objímala, bez nároku na vzrušení, ale s výraznou potřebou bezpečí. Muž naopak mnohdy na konec šestinedělí čeká jako na návrat k sexuálnímu normálu a bývá zklamán, když tomu tak není. Reaguje pak nejhůř, jak to jen jde - začíná si sex vynucovat,“ vysvětluje sexuoložka Hanka Fifková. Nemusí jít jen o fyzické vynucování. Stačí, že je protivný, když sex nemá. Partnerka se pak raději ,obětuje‘ a vztah se dostává do začarovaného kruhu.


    no a vubec heslo "madonin komplex"
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    mě by třeba dost zajímalo, ačkoli patřím spíše do spřízněného klubu pro maminky, ale najdou se tu nejací tatínci, co byli u porodu? jak to hodnotíte, jaký to pro vás bylo a ovlivnilo to pak následně vztah k vaší ženě či dítěti?
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    Tak co tatínci? Mě to teprve čeká v únoru, ale klidně se tu zabydlete .)
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    EDDRUM: jo aha, chybí ji tam "je" .)
    THINNA: vim, že jich tu je víc, než jeden .)
    EDDRUM
    EDDRUM --- ---
    jeden?:-)
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    THINNA: vysvětli prosím? .)
    THINNA
    THINNA --- ---
    a co kdyz jen jeden?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam