• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    NICETOMS: můj syn zvracel až od sedmi týdnů a trvalo to do tý doby, než začal trochu pobírat příkrmy (říkali mi, že prostě snědl víc, než se mu vešlo do žaludku, tak to pak zas vyhazoval) .. přibírá malá a je spokojená (asi těžkou soudit u tak malý ..)? jestli jo, tak asi jen budete daleko víc převlíkat a prát (nebo najdete nějakou vychytávku, jak to zachytit) .. jinak obecný rady jako nechat dvakrát odříhnout po každým prsu a případně kojit spíš po menších dávkách častějc (ale jako ne tak, že jí to prso sebereš a řekneš jí: tak za 2 hoďky zas. jen jí to nenutit. ale teda 3 dennímu novorozeňátku se asi prsino ještě nutit musí, by se vůbec mlíko rozjelo a dítě si zvyklo, že tudy dostává energii .. tak tohle snad časem) - to asi znáš .. zdar a sílu. říka na to něco pediatra?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    NICETOMS: pokud se nejedná vyloženě o reflux, časem se to dá vychytat - může být, že malá příliš hltá nebo ještě nezná svou míru
    ale i tak k tomu může stejně docházet, už proto je dobré děti polohovat na bok
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    NICETOMS: mě syn zvracel v podstatě celej první půlrok a to hodně, převlíkala jsem ho několikrát denně, občas zvracel ihned po kojení, občas klidně až hodinu po...reflux u něj doktorka nekonstatovala, přibíral v pohodě, tak mi řekla, že je to normální a že to časem odezní...je ale pravda, že to občas vypadalo fakt děsivě, dokázal hodit takovou "šavli" že jsem musela převlíct komplet nejen ho, ale i sebe a ještě drhnout koberec
    NICETOMS
    NICETOMS --- ---
    Cau tatinkove a maminky tak mne tady konecne v klidku muzete privitat, utery se nam narodila holcicka Sofie 3,20kg 51cm je moc krasna a zdrava zrovna tak jako jeji maminka:)
    Mame ji tedy teprve 3 dny a uz bych na vas mel jednu otazku jak je to se zvracenim u novorozenat? Mate nekdo zkusenost ?Vym ze jeto asi normali vec ale zda se mi ze unas je to celkem casto hlavne i delsi dobu po krmeni....
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Až se rozvedeme, táta zmizí | magazín Psychologie.cz [Rodina a děti: děti, rodina, výchova, rozvod]
    http://psychologie.cz/az-se-rozvedeme-tata-zmizi/
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    TERRYNKA: u nas naopak, teta a strejda byli oznacovani i cizi lidi a dodnes jsou, heh:)
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    CORIOLANUS: já rodičům říkám "mami/tati", prarodičům "babi/dědo", ale strejdové a teta (teď už tety) byli odjakživa Božík, Miloš, Dana. Zvláštní. Na strejda - teta se u nás nikdy nehrálo, ani vlastně nevím proč :-)
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    Nedávno jsme se o tomhle bavili. Připletl se k tomu tchán, stará škola a říkal, že kdyby mu kluci řekli Vašku, že by to z nich vytloukl. Já jsem chvli šokem nebyla schopná slova, tohle jsem od něj nečekala. Já si myslím, že primárně je podstatné co a jak děti rodičům říkají, ne jak je u toho oslovují. Když se mnou bude Honza mluvit tńem "ty vole matko neser", tak mi bude celkem jedno, jestli to zahájí "mami" nebo "Terezo" a stejně tak mi to bude dost jedno ve chvíli, kdy se mnou bude mluvit hezky. Jméno není nadávka, takže výběr, jak mě bude syn oslovovat, nechám na něm. S manželem se v pár věcech ohledně výchovy názorově rozcházíme (to je asi všude), ale v tomhle jsme za jedno :-)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    CASTROL:
    taky to znam z jedne rodiny, tam dokonce decka rikali rodicum jejich prezdivkou ze skautskeho klubu, kteri rodice vedli a deti navstevovali :)
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    CORIOLANUS: me to naopak laka - pripada mi, ze to je vic partnerske osloveni. ale hrotit to nebudem. kdyz mluvim o manzelovi, snazim se rikat nekdy "tata" nekdy "Honza", aby si prcek zvykl na oboji. zkusenost z jedne zname rodiny je, ze deti rikali svym rodicum jmenem bezne, ale ve chvilich kdy potrebovali rodicovskou podporu/utesit/pomoct, tak automaticky prechazeli na mamo, tato
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    ja jsem v tomhle konzerva a libi se mi ten klasickej model, kdy dite tyka a rika mamo, tato, strejdo, babi.. parkrat jsem zazila, kdy deti svym vlastnim rodicum i prarodicum rikali krestnim a prijde mi to desivy..
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    IJACZEK: i prvorepublikově by to bývalo bylo lepší. Představ si dítě, co si tyká s maminkou, babičkama, dědečkem... a s otcem vyká. I neznalého základů dětské psychologie by mohlo trknout...
    NYXEL: na takhle debilní otázku předpokládám neočekáváš odpověď.
    MAGUMI: jako už jsem psala: oběma - dejme tomu, i když mi to připadá poněkud přežité a neosobní. Ale jednomu? Konec.
    CORIOLANUS: jo, v pohodě, já jenom kdyby tady někdo náááhodou propadl názoru, že je vlastně strašně kůl si s dítětem vykat :) počítám že to nenastane ;)
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    QUANTI: to si vubec nedokazu predstavit :) ja to zas neprehanim, treba se ho jenom zeptam "jak jste se vyspinkal, pane miminko?" a pak uz mu normalne tykam a rikam jmenem..
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    QUANTI: Už to zase přešlo, nejspíš si to chtěl jen vyzkoušet :-). Ale líbilo se mi, že když se chtěl pochovat, oslovoval mě pár dní zdrobnělinami mého křestního jména.

    Mmch, měl jsem spolužáka, který rodičům vykal a měli pěkný vztah.
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    NYXEL: řekl bych že prvorepublikově....
    NYXEL
    NYXEL --- ---
    QUANTI: poznamenalo pozitivně nebo negativně? ...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    já se vás pokusím jenom decentně varovat: neprotahujte to do doby, kdy bude rozumět a mluvit. Otec mi začal vykat, když jsem byla malá, přetrvalo to až do dospělosti a myslím, že to dost zásadně poznamenalo vztahy mezi náma – ne samo o sobě, ale výrazně to přispělo. Tak bacha…
    ROZCOS
    ROZCOS --- ---
    tak to my ted s uspěchem už několk dnů onikáme :)
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    CASTROL: jeeee :) "pane miminko" rikam jankovi asi od jeho 2. tydne :)
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    MADIETTA: mimibazar a sbazar?
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    TERRYNKA: me nabiji ty postupne uspechy, ale docela me prekvapilo, jak zni ijaczek unavene, i kdyz v poctu naspanych hodin mu konkurovat nemuzu.. asi ho dnes bude muset synek hodne pomazlit..
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    CASTROL: ja erikovi vykam uz v porodnici...
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    MAGUMI: my rikame nasemu 7mesicnimu synovi s oblibou "pane miminko" a taky vykame, on na to slysi, ale zatim nevyka ani netyka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam