• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IJACZEKOtcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    SOJKA: Vídávám s tím i mimina, nejspíš to půjde nějak uzpůsobit velikosti hlavy. My dali dceři normální ochranný sluchátka, něco jako tyhle, a taky to fungovalo (taky máme nějaký nastavitelný, dítěti to sedí na hlavě pevně) http://www.mountfield.cz/chranice-sluchu-atol-1oop0052?gclid=CMP04rnjs84CFcsK0wod0bIDmw
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    SOJKA: si nějak nedovedu představit že mimino nebude protestovat proti hlavě sevřené několik hodin ve svěráku
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    SOJKA: jako jestli je nekdo z nas jako 3mesicni mimino mel na usich na hudebnim festivalu?
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    Ahoj potřeboval bych poradit. Mám měsíční dítě a v září bych s ním chtěl jet přes den na hudební festival.
    Ochrana sluchu je samozřejmostí ale řeším dilema jaké sluchátka koupit.Vyhlidl jsem si 3M peltor Kids ale na internetu se liší použití. Někde píši že jsou vhodná pro kojence a někde od 3+
    Máte s tím někdo zkušenosti?
    www.auris-audio.cz
    http://www.auris-audio.cz/search?search=peltor+kid
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SINSEMILLA: A omluvte jazykové nesrovnalosti, koukám, ze jsem přehledla automatické opravy na telefonu, snad se to dalo přečíst
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    FARFELOO: My jsme byli loni v Holandsku a v Anglii a na synovi nebylo poznat, ze si hraje s někým, kdo mluví jiným jazykem. Kdyz jsme se ho pak prali, jak chlapeček mluvil, tak odpověděl, ze normalne. Kamarád se ho pak jednou anglicky ptal, jestli neviděl jeho syna a erik normalne odpověděl česky, ze dotyčný sedí v autě a řídí a ukázal směr. Kamos poděkoval a bylo. Prislo mi, ze to fakt neřeší a je to pro nej uplne přirozený. Ani jednou si městě živá, ze by nerozuměl. Bylo mu 4,5
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    FARFELOO: ve Francii syn si na hřišti s francouzskými dětmi hrál jako by nic a tady, když se sejdeme na hřišti s arabskými nebo rusky mluvícími dětmi, tak se domluví.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Mám další prázdninové téma. Byli jste někde s dětma, kde jste aktivně používali cizí jazyky? jedeme na dovolenou, kde budeme mimo jiné trávit čas s kamarády a rodinami, které nemluví česky. Mám tříleté dítě a vůbec nevím co od toho čekat. Bude naštvaná, že nerozumí? Bude jí to jedno? Když jí budu tlumočit, bude chtít s lidmi v cizím jazyce komunikovat? Ví, že existují jiné jazyky a má je ráda. Když jsme byli naposledy na jeden den v zahraničí, tak si hrála na to, že mluví anglicky, ale byl to jen jeden den...

    nechci žádnou konkrétní radu, vím, že si to budeme prostě muset vyzkoušet, ale zajímá mě jak třeba reagovaly vaše děti...
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    CROSS: Řekl bych, že to máš dobře promyšlené. Mně se osvědčilo jet přes den, dělat často zastávky. Dostatek jídla a případně nějakého mlsání. Nějaké ty "hry do auta", jak jsi zmiňoval (počítání oveček.. nebo třeba kolik mineš náklaďáků, my jsme při cestě do Chorvatska počítali, kolik projedeme tunelů). A v případě arci nudy použít tablet, kde si pustí pohádku. Také jsme měli pohádky na CD.
    Pokud bys chtěl dát dítě dopředu, doporučuji zjistit jakže je to v Německu. U nás to je legální, ale např. v Rakousku ne.
    JEDI
    JEDI --- ---
    Kamarád prosí o pomoc s výzkumem, díky za podporu


    Podpora nastávajících otců a otců v prvních měsících a letech psychoterapeutickými prostředky - KVANTITATIVNÍ VÝZKUM

    PROSÍM POMOC!

    Prosím o velkou laskavost. Pořád mi chybí ještě asi cca 200 respondentů pro vyplnění formuláře kvantitativního výzkumu, kde jediným požadavkem je, aby ten, kdo to vyplňuje, byl muž.

    Rád bych tedy poprosit všechny muže, kteří to třeba nevyplnili už dřív, jestli by si na to udělali 5-10 minut čas.

    A potom všechny, kteří byste mi s tím chtěli pomoci, někde někam někomu rozeslat, sdílet a požádat o vyplnění? Každý kousek se počítá. Moc děkuji :-)

    Podpora nastávajících otců a otců v prvních měsících a letech psychoterapeutickými prostředky - KVANTITATIVNÍ VÝZKUM
    https://docs.google.com/forms/d/1tDn52wsR7wyUmF2Td70fXhB7cl7TjhXHflQJjTEosaY/viewform?c=0&w=1
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    HABRENKA: my taky jezdíme přes den, protože naše podivně spící děti by nějak pokusy o noční jízdy taky akorát vyprudily.

    CROSS: muzeum dopravy v sinsheimu jsme taky použili jako zastávku a dobrý to bylo.
    CROSS
    CROSS --- ---
    HABRENKA: dík, pro nás je to zhruba v půlce cesty, tak to zvážim. Že by se démoni proběhli před druhou půlkou. Krabičky s ovocem, mrkví, to je jasný. To je náš cestovní rituál. :-] Při ježdění po Švýcarsku obvykle sledujeme a počítáme krávy, kozy, ovce a koně, co se pasou u cesty, ale kolem A5 a A6 se toho moc nepase.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    CROSS: zrovna sinsheim je ale dobra zastavka, jak je hned u dalnice. vstupne platis jen do hal a mezi nimi je detske hriste, masinka, obcas tam vyvetraji i nejaky ten historicky stroj, my jsme to zvolili jako hlavni pauzu dne loni (1,5 a 3,5) a dobry. jinak decka prekvapive bavilo koukat ven, unudene pak i spali, coz pres den temer nedelaji, v krabickach jsem mela hafo svacin, nakrajeny ovoce, zeleninu... a ani pohadky nebyly potreba, az mne to samotnou prekvapilo. a jeli jsme teda na prasaka pres den, protoze jsem se bala toho, ze rozespaly decka chytne spis amok, nez ze by znova usnuli a to mne desilo vic, nez peklo celodenni cesty. doporucuju si zabavu nadavkovat a postupne vytahovat trumfy, jinak se nudi rychleji, bohuzel vic rad nemam.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Tak jsem se rozhodl, že v srpnu pojedeme navštívit rodinu vozem, což obnáší 900 km s dětmi 2 a 4,5 roku, v ideálních podmínkách cca 9 hodin cesty. Takže mě zajímají tipy a triky, jak na to. Už se mi dostalo rady, že optimální je vyrazit brzo ráno, třeba ve 4, s tím, že pak děti ještě znova usnou a část cesty tak prospí (ideál). Zabavíme je knížkami a technikou (iPad to the rescue). Budu často stavět, aby se provětrali (trasa je cca Lausanne -- Praha). Sedačky jim nastavím, hlavně mladšímu, co nejvíc naležato, aby si dal i odpolední spánek.

    Příklad triku: napadlo mě posadit staršího dopředu (líp by viděl, zabavil by se koukáním na cestu etc.), ale samo jsem to zavrhnul, protože jednak nevím, jestli to je vůbec třeba v říši legální, jednak zrovna na dálnici v německu bezpečnost především ergo isofix sedačka pěkně kam patří.

    Chci to dát najednou, tzn. bez noclehu nebo delších poznávacích zastávek, ale případné tipy na zastávky taky beru. Synovci se třeba líbila fotbalová aréna v Sinsheimu, ale tomu je 7, čtyřletého to moc neosloví, stejně jako tamní muzeum.
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    ZEMINO: snad nevadí ,že jsem matka ;-) každopádně chlap by občas pustil synovi i filmy, ktere mi přijdou absolutne nevhodne..jako že je tam realne moc krve/zabíjeni apod
    a když by mohli tak paři hry od rána do večera. .což se mi taky nezamlouvá ;-)
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    FARFELOO: Náš bude mit 7 roku. .ze začátku (2roky) ficel na mašince Tomášovi, Roary závodní autíčko apod. .pouštěli jsme nejčastěji, když seděl na nočníku..postupem času přešel na Lego pohádky. .jako Chima, Ninjago. .ted Star Wars, Avengers..ty pouštíme i animovane..každopádně v oblibě jsou i Kaceri z Kačerova, Rychla rota..nebo Tučňáci z Madagaskaru, Spongebob. .pohádky má večer před spaním 2dily. .ráno před školkou/školou 1 dil, u kterého snida/oblika se..a ja si stihnu svoje v klidu..jinak sobota neděle ráno, abysme se vyspali. .nebo s nim o víkendu vstává chlap a hrají hry na compu, obvykle zase od Lega. Přes týden zkusí občas jestli muže pohádku/hru..podle nálady povoluju na určitý čas třeba půl hodiny s tim, že pak/před uděláme ukoly. .nebo nepovolim a jde si hrát. Simpsony ale třeba nepouštím ani ted
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    CROSS: Jo, ten on demand svět je v tomhle lepší. Děcka chtějí konkrétní pořady. Reklamu neberou jako samozřejmost, ale jako vyrušení ("reklamu nechci, ta je pro tebe tati") Naše generace čekala, co se v telce objeví a většina byla taková znouzectnost... Jedinej fakt mor dneška jsou related videos na YouTube - ty vždycky spirálujou k těm recenzím plastelín:-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam