• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACK_ONYXZombie Apokalypsa
    STENNY
    STENNY --- ---
    CYBERKOTLIK: Šlo mi o to, že malým víc hýbeš a spíš ho vytrhneš i jen silou paže/je méně použitelný jako páka a víc než jen jako držadlo.
    To cvičení zkusím, to zní hodně dobře.
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    STENNY: chytit se da i malej. spis jde o to, ze kdyz spadnes na zem a navalis e na tebe treba tuna vahy, tak ti ten stit neseberouty podnim jeste relativne muzes hybqatzbrojenou rukou. s maylm stitem nebbez nej si priitej k zemi. to same ve stoje jakmile te treba 20 lidi chytne za ruce a za nohy, neudelas uz nic, kdezto se stitem pri trose sikovnosti zbranovou ruku uchranis
    Delame na treninku jedno civceni, tkery si klidne zkus s kamosema - at si ejdne stoupne, a dalsich 4-6 lidi ho chytne (za nohy, ruce hlavu apod) a on at se z toho snazi pomalu, pomoci technik dostat. neni to vubec snadny, a to jsou to zranitelny ldii a ne nezranitelny zombici:)
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    SEAMON: no imho nejefektivnejsi vystroj proti zombies je policejni protizasahovej komplet, velkej plexi stit a kratkej rimskej mec gladius prixeroxovanej paskou natvrdo k ruce. se stitem samozrejme existuje spousta aktivnich bojovejch technik, ale v tomhle pripade (velky mnozstvi neozbrojenych nepratel) byhc ho pouzival hlavne na pasivni ochranu tela a zbrane kdyz si rpedtavim kritickou situaci zmbici natlaceny ze svech stran pokosuejici se prorvat krz ten kevlarovej komplet) takti sti poskytne moznost udrzet ruce u tela a chranit ruku se zbrani aby mohl utocit i v tesnym prostoru. Velikost stitu bych volil podle toho, nakolik s nim clvoek umi zachazet - cim vetsi laik, tim vetsi stit, protoze laik s nim nejakou xtra aktivni obranu stejne nebude provozovat


    BIGEM: treba stredovekym stitem se normalne prorazely hlavy (okovanym rohem) a prerazely kosti, takze ejde jen o rachnuti po hle, ale spis otreba sek na krk, prorazeni mozku okovanym rohem apod


    SEAMON: no tady jde asi o vic veci dohromady a) lidi se radi chlacholej, ze se jim nci nestane a radi propadaj falesnejm pocitum bezpeci b)lidi, ktery nikdy nestrileli, kdyz vemou do ruky zbran, takse zacnou klepat a potit....bojej se toho nejsou na to zvyklytakze verim tomu, ze pro nekohoylo automaticky se co nejvic ozrbojit, ale pro nekoho zas ne...
    STENNY
    STENNY --- ---
    Velký štít bych osobně nebral, protože se dá velmi snadno chytit za hrany a navíc by člověka zpomalil. Spíš nějaký erbáč... ale ještě spíš dobré opancéřování levačky od ruky až po nadloktí, proti okusu. Štít je docela držadlo, a pokud by nebyl nějak upravený, tak ten klasický (s popruhem na předloktí) se špatně (pomalu) odhazuje.
    Předpokládal bych, že pecka štítem se zombíkem moc nehne. Prostě úder do mrtvé váhy... zapotácí se a jde dál.
    BIGEM
    BIGEM --- ---
    SEAMON: Ja zas prave myslel nejakej mensí, proste stitem na levy poodstrcit a hned macetou do kebule :) nevim co udela zombikovi rachnut stitem byt sebevetsim
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    BIGEM: Ja som skor uvazoval o niecom pomerne velkom - mozno ako stit co pouzivali spartania, alebo rimsky legionari. To mi prislo ako zaujimava kombinacia ochrany prakticky celeho tela a zaroven to bolo mozne pouzit ako vcelku znicujucu zbran. Teda aspon tak to tvrdili v show Deadliest warrior. :))
    BIGEM
    BIGEM --- ---
    SEAMON: Nad stitem sem taky premejslel a prislo mi to jako dobrej napad... asi ne zadnej obrovskej riot shield ale neco malyho do jedny ruky na odtlaceni/odrazeni a v druhy ruce macetu si myslim ze muze bejt fajn, proste aby s tim clovek nestratil rychlost a mobilitu
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    CYBERKOTLIK: To je mozne, len mi to prislo ako vcelku naivne, hlavne ked sa zombie tulaju, v podstate non-stop. Osobne by som sa citil bezpecnejsie s nejakou zbranou, hlavne vecer, pri lese a vo svete kde som atraktivna potrava pre zombie, ktorych je asi par miliard. :) Ale mozno som len poseroutka. :D

    inak by ma zaujimalo - bol by v pripade zombies stit v boji nablizko vyhodou? Na jednej strane mi pride prijemne mat nejaku tu fyzicku barieru, s ktorou sa mozem chranit, odtlacit a aj tresnut zombie. Zaroven, ale vlastne neutocia zbranami, tak neviem ci by stit nepredstavoval len vacsiu plochu ktora sa da chytat..
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    SEAMON: o me to zas prislo, ze v tom serialu propadli iluzi, ze je v tom lesejku zadny zombie nenajdou
    HAVANA
    HAVANA --- ---
    BIGEM: uz i media si uvedomujou ze se to blizi :))
    BIGEM
    BIGEM --- ---
    To nějak poslední dobou strašně medializujou mi přijde.
    AGNUSDEI
    AGNUSDEI --- ---
    Bristol počítá s nejhorším: Město je připraveno na útok zombies | Reflex.cz
    http://www.reflex.cz/clanek/zivot-a-styl/42423/bristol-pocita-s-nejhorsim-mesto-je-pripraveno-na-utok-zombies.html
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    FIONOR: Únava možná, ale stres, kterej ti zabraňuje myslet, se imho dostavuje spíš v důsledku nějakého jednotlivého otřesného zážitku (např. jsi-li účastníkem vážné autonehody). Na permanentní stres si spousta lidí prostě zvykne, jsme přizpůsobivější, než by se na první pohled zdálo. S jistou mírou nadsázky řečeno, lidi v koncentrácích si taky zvykli. Když seš v těch hroznejch podmínkách furt (a máš aspoň nějakou naději, třeba i nereálnou, že ty podmínky dříve či později pominou), přizpůsobíš se a zvykneš si. Tady ta naděje pořád je, a celkem reálná - ne že by se svět rázem odzombil a vrátila se civilizace, ale že se najde bezpečné místo k dlouhodobému pobytu.

    Vedle toho tu ale jsou ty jednotlivé otřesné zážitky, když se vám měsíc daří přežívat a pak najednou zombie pokoušou tvou manželku, to sou ty chvíle, kdy ti to nemyslí nebo kdy ti může hrábnout.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    BIGEM: Tak v seriale bolo absolutne nelogicke, ze aj ked nemali strelne zbrane tak sa neozbrojili aspon blbou palicou. Ktore hadam v okoli lesa nie je problem najst. :) Keby mal kazdy s nich poruke blbu palicu ked ich v kempe napadli, tak by vysledok bol urcite ovela lepsi.
    BIGEM
    BIGEM --- ---
    FIONOR: to sice jo a nevim jak v comixu ale v serialu treba to jak chodili po tom tabore a hlidkovat po okoli totalne nezbrojeny v klidecku v bilejch tileckach a po jednom, to me uplne desilo...
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    STU: Ano, aj to je pravda - v tomto smere som trosku uvazoval ci autor chcel ukazat ako kvalitne uvazuje priemerny american. :D V zasade sa da povedat, ze ti ludia by prezili dost velky sok a predsalen to spracovat nejaky ten cas trva, takze ciastocne by sa niektore veci dali ospravedlnit. Len je to trosku nevyvazene - spociatku sa spravaju vcelku rozumne, potom maju obdobie dost vaznych medzier v uvazovani.. A potom je to zas kusok lepsie. Dalo by sa povedat - hlupnu podla potreby dramatickeho efektu. :) Ale mozno si to clovek tazsie vsimne ked to necita zasebou ale v takom casovom odstupe ako komix realne vychadza..
    STU
    STU --- ---
    samo ze je tam spousta opomijenych detailu.... ale zkus to dat precist nekomu kdo necetl brookse :) uvidis ze na nic neprijde.... a nevim jak ty, ale ja znam dementu co je nenapadaji zakladni veci docela dost :) umisti je do spravnyho prostredi, oni se nakrmi, zabijou par zombie, ale tyhle veci taky resit nebudou ;)
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    CYBERKOTLIK: Keby to bolo v navale tak beriem, ale ked zacnem okupovat dane miesto cca rok - tak by som ocakaval nejaky zaujem.. Minimalne jedna postava si uvedomovala, ze ta voda asi nebude uplne ok, ale nikdy sa to nejako neriesilo. Otazky stravovania sa vacsinou redukovali na kozervy a podobne zalezitosti - pricom prave voda je skor problem. Ale ako som pisal - je to zaujimave citanie, len sa to skor musi brat dost s rezervou a nevsimat si detaily. :) Uznavam, ze autor ma vcelku talent na vytvaranie pekne sialenych ludkov. :))
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    SEAMON: ak to bych zrovna tolik neresil, protoze lidi z mesta zkratka sou zvykly na to, ze voda tece a je pitna....a v navalu aktualnich starosti o preziti se asi nikdo nema cas zamyslt nad tim, jeslti funguje cisticka:)
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    STU: Ono zozaciatku je to vcelku v norme, vyslovene stupidne rozhodnutia zacinaju az ovela neskor. Proste ako keby autor pozabudal, ze existuju napr vysielacky, mapy, tlmice na zbrane atd atd.. Pricom jasne, ze tlmic na zbran sa nepovaluje kade tade, ale mapy a vysielacky zas take vzacne nie su.

    A to ze sa postavy chovaju vyslovene dementne - tak napriklad. Potrebuju zabezpecit palivo pre generator aby mohli svietit v noci koli udalosti, ktora bola zjavna uz par mesiacov. Na danom mieste uz ziju viac-menej rok. A priamo za ochrannym plotom je cely cas zaparkovanych zopar aut. Tak sa rozhodnu ist vycucnut benzin z aut. Tj. dvaja sa vyberu za plot s kanistrom a idu s hadickou sosat benzin z aut. Samozrejme jedneho z nich kusne zombie.. Nu a clovek sa zamysli - za cele tie mesiace nikoho nenapadlo proste ist von, sadnut do tych aut a postupne ich povozit dnu? Proste zalezitost na par minut a este ked by ho krylo zopar ludi, tak to moze byt vcelku bezpecny manever..

    Alebo ani jedna postava vobec neriesi odkial presne beru vodu, len raz pocas sprchovania spomenu, ze asi nie je zrovna pitna. Nu fajn, ale v okoli nie je tecuca voda - tak odkial cely cas potom beru vodu? Ci to si ju stale prevaraju? Nikoho ani nenapadne, ze by bolo fajn zistit odkial sa voda berie - ved co ked sa nieco pokazi a voda zrazu nepotecie? :)

    A takychto hovadin sa postupne nazbiera, az si clovek pripada trosku divne..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam