• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACK_ONYXZombie Apokalypsa
    BIGEM
    BIGEM --- ---
    JIKE: ee, rikam obyc :) http://www.highlife.cz/noze-cold-steel-maceta-cold-steel-kukri-machete-v338 snazil sem se ji nabrousit tak aby ta vyboulena cepel u spicky pekne sekala zatimco ta uzka u rukojeti rezala a sem spokojenej, obcas trochu klouze kdyz ma clovek vic spoceny ruce ale nic drastickyho, k tomu stitu idealni :)
    JIKE
    JIKE --- ---
    GAF: podle mě jde hlavně o kinetiku, a to má kukri řekl bych nejlepší, proto se také používá hlavně na sekání... z měčovitých jsou to spíše šavle a katany, kvůli tvaru, ale to jsou sečné, a tím tvarem by se neměly zaseknout v objektu, a na to jsou někde i studie a testy a vysvětlení.
    tak proto v resident evilovi měla Mila 2 kuri nože.
    BIGEM: který přesně ? SK 5 ? http://www.noze-nuz.com/coldsteel/CS39LGKT.php
    BIGEM
    BIGEM --- ---
    no ja mam od cold steelu tu obyc kukri, delka ostri je 33cm a jako nuz na chatu super, pokacis stromek, uriznes chleba, pohoda :)
    GAF
    GAF --- ---
    JIKE: hele kamarád tu říká, že jde hlavně o nabroušenost ostří. A že je jedno, že jde o kukri. Já o tom vím buben, leda chápu, základy fyziky, že tím větší síla při zásahu čím víc směrem ke špičce. A zrovna to kukri je dost malé na to, aby umělo snad i víc než leckterý obyčejný meč.

    Jak to je teda doopravdy, jde o ostří? O tvar? O něco jiného?
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: takže jen hlavu, a nebo jak jsem posílal:

    Gurkha Kukri San Mai III - 35ATCJ - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=z7dS8YWqymo
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Hele, já znám výhody japonských i evropských mečů i jejich sekací schopnosti. Ale viz. název diskuse.
    Polož si otázku:
    Co udělá běžná teoretická zombie, když jí usekneš nohu?
    Co udělá běžná teoretická zombie, když jí usekneš ruku?
    Co udělá běžná teoretická zombie, když jí přesekneš v půli?
    Odhaduju, že se otočí a kousne tě. Tudíž to jsou všechno věci, co ti meč umožní... a je na nic.
    Takže pokud uvažuješ o chladné zbraní, nejlepší je něco, co ti s minimální námahou a minimálním výcvikem umožní poškodit mozkovnu.
    JIKE
    JIKE --- ---
    Cold Steel - Great Sword Madness !! - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=f_p332ANnCI&feature=related
    JUDAS
    JUDAS --- ---
    SHIGORBIRDMAN: mam to v android tabletu - je to zadara na google store.. neresim :D
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    flashova zdarma verze je myslim i lepsi.... rebuild 1 i rebuild 2 patri mezi to lepsi, co se na poli zombalovych her urodilo
    JUDAS
    JUDAS --- ---
    vyborna hra do smartfonu.. srat na farmville.. tady se musi prezit v post-apokalipse. Hordy se na vas ritej.. ty vem brokovku, ty kladivo a jdem obsadit policejni stanici :D

    pro Android i iPhone

    Rebuild Review | Touch Arcade
    http://toucharcade.com/2011/11/28/rebuild-for-ipad-2-review/
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: dej si coldsteel.com a uvidíš pár videí, podle mého pár takových kusů existuje :-)
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JOSE_MAT: Do masa sekne... a co s tím. Potřebuješ buď něco, co je dostatečně ostré a průrazné, aby prošlo tkání a oddělilo obratle a úspěšně urazilo hlavu, nebo úderné, aby prorazilo lebku a zničilo mozek. A obávám se, že mačeta kost zas tak snadno neprosekne.

    JIKE: Tkáň ano. Ale co kosti?
    JIKE
    JIKE --- ---
    JOSE_MAT: nemá takovou kinetiku jako kukri.
    GALENIUS: máš pravdu, takže jedině Wahizhashi, kukri, a štít. ale pokud jich bude mraky. tak nevim..
    jinak mi přijde, že v těch filmech jsou zombíci s porušenou buněčnou tkání - křehčí.

    když jsem dal L4D2 a ralism, tak rosekat 1 zombíka práce, když jich bylo víc, tak to bylo fakt hoodně špatný...

    ale jako alternativa, kdy Ti dojdou naříznuté náboje... asi jediná.

    co katana? už jsem se tu na to ptal TADY
    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    GALENIUS: hele, pokud se o mačetu staráš a brousíš jí, tak projde jak nic
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Opět, nepraktický. Obouručný meč je sice velice obratná záležitost, ale ne pokud nemáš výcvik a pokud ho potřebuješ používat proti tvorům, kteří necítí bolest.
    Domnívám se, že ideální je průhledný protiúderový štít, v nejlepší případě univerzální pro uchopení pravou i levou rukou, ještě lepší s pomocným úchopem pro volnou ruku.
    A k tomu něco, co dobře rozlouskne lebku a přitom v ní neuvízne. Možná štípací sekera či těžší kukri. Mačeta nevím, jestli by měla dostatečnou průraznost.
    JIKE
    JIKE --- ---
    a tady pro ženy :-)

    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    na zombíky jedině dobrý běžecký boty ... :)
    BIGEM
    BIGEM --- ---
    JIKE: na zombiky jedine jednorucku a stit :)
    JIKE
    JIKE --- ---
    JOSE_MAT: :-))) nemám a nechci. a kdo mě zná tak ví že rozhodně nepanikařím :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam