• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACK_ONYXZombie Apokalypsa
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    SHIGORBIRDMAN,SHIGORBIRDMAN: To oboji je v prirucce improvizovanych prostredku niceni...
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    pro zaskodnika v tylu nepritele tam byly ledasjake finty, ktere jsem neznal, pripadne jen na urovni hrube teorie (jako treba vyvarovani dusicnanu z hliny na trhaviny)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ANARCHY: ja mel pocit ze to byly ty zasady sebezachovy v tylu nepritele? nebo mozna jina, mam v tom trochu bordel :)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    SHIGORBIRDMAN: heh, ale to je v jine prirucce, nez co jsem tu uvadel... ;-)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    ANARCHY: jj, ty jsou celkem vtipny. pobavila me vyroba napalmu z krve
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    CYBERKOTLIK: no prostě všechno co se při výletu na Boubín muže hodit....
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    ANARCHY: to si rad prectu:)

    me s zas hodne libilo: J.Pavlicek: Clovek v drsne prirode - velmi utla knizka, sice uz stara, ale popisuje preziti v doopravdy extremnich podminkach, typu polarni kruh apod, a je tam vsechno (tpelna ochrana, vlhkost,vitr, ziskavani vody, energie, bezpecnost, transport, strucne o prirodnich materialech, psych. odolnost, vedeni skupiny, bivaky, pochody, navigace, pocasi apod)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Pokud nekdo mate zajem, tak mam k dispozici scany techto skript ministerstva obrany (castecne jeste CSSR):
    Zasady sebezachovy v tylu nepritele
    Sbornik zpravodajske spravy c.37/72 - Ucebnice hloubkoveho pruzkumu
    TAKTICKÝ PRŮZKUM - II.díl - ZPŮSOBY VOJSKOVÉHO A HLOUBKOVÉHO PRŮZKUMU
    PRVNÍ POMOC V POLNÍCH PODMÍNKÁCH
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    SHIGORBIRDMAN: od dedy jsem mel celou edici. Byli tam jeste nejaci husiti a podobne. Melo to ctvercovej format - pristi vikend pohledam.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    NAGASAWA: byl bych ti extremne povdecen, tuhle knizku fakt lituju ze jsem kdysi z knihovny "neztratil", bylo to zabavne pocteni :)


    ANARCHY: nj, nova doba... jak neni na dochazku pesky macdonald a signal wifi, tak dnesni mladez kolabuje hruzou
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    CYBERKOTLIK: Mne to tak taky prislo, prece jen do skauta (at uz se pred '89 jmenoval jakkoliv) chodim odmala, ale je fakt, ze posledni dobou potkavam lidi, co uz o techhle vecech nevi vubec nic, a jak jsou mimo dosah WiFi, tak z toho maji malem hysterak... ;-)
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    SHIGORBIRDMAN: mam ji snad jeste nekde u rodicu, tak se jak bude prilezitost, poptam.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    GALENIUS: ja mluvil o te zombie prirucce. Sasankovska je... usable. (a prirucka o zombies byla driv nez wwz kniha)


    NAGASAWA: ta prirucka zaskodnika byla dokonala! nevis nahodou, kde ji sehnat, aspon oskenovanou? :)
    MATEEJ
    MATEEJ --- ---
    NAGASAWA: To by zombie jistě zmátlo.
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    ANARCHY: no prislo mi to jako sbirka veci, ktery vi kazdy maly dite, ktery obcas jezdi nekam do lesa...pro deti od pocitacu nepolibeny nejakym trekem to asi muze bejt zajimavy, ale jinaks e tyhle veci snad ucej vsichni uz nekdy od 10ti let po rznejch skautech apod...od SAS bych cekal neco vic, viz napr. ten natocenej dokument co je na netu
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Prirucka SAS mi tezce pripomela ilustrovanou Prirucku zaskodnika, kterou vydalo Nase vojsko. Dodnes si pamatuju, jak jsem se podle ni jako malej ucil chodit zpatky ve vlastnich stopach a zkousel vyrabet prvni pasti na zajice.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Tak ona ta prirucka SAS pro preziti trpi na to, ze musi byt univerzalni pro celou zemekouli, takze zakonite nemuze zabredavat do detailu - je to prirucka, ne osmidilna encyklopedie.

    Nicmene teda jsem v ni nenasel zadnej nesmysl a osobne ji povazuju za celkem kvalitni, jakkoliv trpici tou prilis velkou siri zaberu...
    JOSE_MAT
    JOSE_MAT --- ---
    no mě ta sas taky přišlo jak nový vydání tohohle
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    SHIGORBIRDMAN: SAS příručka se mi líbila. Co se přežití týče, přišla mi docela podrobná a obsáhlá, takže když by na to přišlo, je lepší než pionýrský zápisník.
    A zombie knížka - kam chodit a nechodit až povstanou zombie. Na co si dát pozor atd. Na rozdíl od SAS mi to přišlo o ničem, protože počítá pouze s jednou variantou zombie a s určitým chováním.

    WWZ je výborná knížka.
    Ale nevím, spíše bych řekl, že příručka byla napsaná na základě knížky, ale mohu se mýlit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam