• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLACK_ONYXZombie Apokalypsa
    SMRGL
    SMRGL --- ---
    hra?
    PIKAPRD
    PIKAPRD --- ---
    VLAKODLAK: jestli ze Starcraftu nevím ale ta scéna byla libová :D nebo alespoň mě se líbíla :D
    VASAX
    VASAX --- ---
    Nejlepší je stejně hlavní obrazovka na velínu. :)
    VLAKODLAK
    VLAKODLAK --- ---
    PIKAPRD: myslíš poslední scénu, kteoru si pučili ze Starcraftu ? :D
    PIKAPRD
    PIKAPRD --- ---
    ADMIX: upřímě, podle těch "letadel" a hromady zombíků mi to připomíná Resident Evil 6 :D
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Hackeři se nabourali do výstražného systému USA. Rozeslali varování před útokem zombie | zpravy.ihned.cz - Svět
    http://zpravy.ihned.cz/svet-usa/c1-59319090-hackeri-se-nabourali-do-vystrazneho-systemu-usa-rozeslali-varovani-pred-utokem-zombie
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    Homemade Taser Sword Looks Like Sci-Fi Movie Prop [VIDEO]
    http://mashable.com/2013/03/06/homemade-taser-sword/
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    I Didn't Know That - Concrete Tent - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Vb1pdvvoVoQ


    Ještě k osídlování dosud neosídlených oblastí ...
    PIKAPRD
    PIKAPRD --- ---
    SEAMON: ne, predátor by se vysmál noobovi :D
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    Ani predator by sa nehanbil 8o
    HABEAL
    HABEAL --- ---

    cool
    SMRGL
    SMRGL --- ---
    nenašli jste někde ruční osmotický filtr??? já ho hledal a nic :(
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    SEAMON: hele s praticky vsim cos tu napsal bych mohl polemizovat,ale nemam na to silu:)
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    FEMUR: To bolo skor bored@job ;).

    Zombici pod vodou sa brali ako moznost v roznych zdrojoch - napr. Plants vs Zombies :D, alebo WW Z a par filmov.
    FEMUR
    FEMUR --- ---
    JOINTER: exactly. prvni myslenka po tom traktatu od Seamon, byla - get a life..
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    Koukam ze to berete dost vazne. Pro me je Zombie Apoc spis jako relativne vtipna zaminka pod kterou je schovana temer libovolna SHTF situace na urovni "rozpad spolecnosti".
    To je tenhle klub tak hardcore, ze se uvazuje o zombikach ala Kulhanek, ktery chodej pod vodou?
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    Podla mna pri ostrove zalezi na vela faktoroch.

    1) Dokazu zombie na ostrov prejst po dnes a zistit, ze som nanom (proste bad mojo lokalizacia)?

    Ak ano, tak ma ostrov prilis nelaka - zombie sa dokazu pod vodou priblizit bez toho, ze ich
    dokazete efektivne spozorovat a tym, ze sa vynoria na pobrezi defakto efektivne zablokuju ustupovu
    cestu.

    2) Dokazete efektivne riadit,navigovat,opravovat plavidlo dostatocnej velkosti? (Ja nie nie nie)

    Pozemne vozidla dokaze relativne efektivne riadit vacsina nasej populacie, pricom v zavislosti na
    zvolenom druhu dokazete prekonavat vacsie ci mensie prekazky, pripade uplne cestovat mimo ciest.
    Eventualne mate na zemi moznost pouzivat na dopravu zvierata (co je v pripade zombie diskutabilne,
    ale moznost to je), ktore v kategorii pohonne latky maju nemale vyhody. :)

    Na vode mate za moznost lode rozneho druhu a ponorky, ktore zas nepovazujem za prilis realne. Lode
    zas treba vediet riadit, chapat mapy, atd. Kedze realne sa mozete potopit aj na lokalnej rieke.
    Pocet ludi, co to zvladaju je imho realne o dost nizsi ako v pripade aut, zaroven - ak sa taky clovek
    na lod dostane, tak lod bude prec ked sa k nej dostanem ja. Teda predpoklad docestovania k moru a tam
    si vybrat lod - no neviem.. Pricom netreba zabudat, ze v momente ked vypovie moderna navigacna technika
    sa na mori naviguje radovo tazsie a ak zamierite zlym smerom - ouch.

    Prevadzkovanie lode - vsetky lode mimo plachetnic maju urcite radovo vacsie prevadzkove naklady, ktore zaroven
    dokazete uspokojit len v pristavoch, ktore casto su vo vacsich mestach. Inak povedane - problem. Lod je na
    ostrove jediny dopravny prostriedok, ak sa pokazi, ale dojde palivo jednoducho neprejdete peso k inej. :D
    A plachetnice zas vyzaduju jednoznacne trening na ich ovladnie.

    Takze z mojho pohladu - lod znie fajn, ale vyzera to v praxi na kvantum problemov.

    3) Ostrov

    Ludia ani v minulosti neosidlovali kazdy ostrov, na ktory narazili. Ostrov pre dlhodobe, relativne prijemne
    zitie musi mat pomerne dost parametrov, ktore sa len-tak nenajdu. Inak povedane, najlepsie ostrovy su tie,
    kde momentalne teraz ludia ziju. A tym padom je dost mozne, ze tam budu zombie.

    Takze imho pouzitelny ostrov (bez predoslej pripravy), musi disponovat sladkou vodou, dostatocnou plochou,
    ktora je pouzitalna na polnohospodarstvo, stromami, slusnym pocasim a bezpecnym pristavom pre lod.

    Ak sa bavime o tom, ze na ostrov musim napr navozit podu aby som tam mohol nieco pestovat, tak to v praxi
    znamena, ze namiesto uzitocneho nakladu xyz veziem na lodi podu. Podobne aj nema ostrov zdroj sladkej vody,
    tak by bolo potrebne dlhodobo a vo velkom mnozstve vodu destilovat - a to zas vyzaduje pomerne slusny zdroj
    energie.

    4) Bezpecnost ostrova

    Prva otazka je - mame tam zombie? Co sa overi prehladanim ostrova - co vzhladom na bod 3, moze byt vcelku pracne.
    Druha otazka - je mozne, ze sa tam dostanu zombie aj bez pripadu 1? Samozrejme ano - staci, ze stroskota lod,
    doplavia sa trosky a podobne. Tu uz zacina byt problem, kedze je len mala sanca, ze dokazem strazit cele
    pobrezie ostrova. Ak mam taky maly ostrov, ze to dokazem, tak tam imho nedokazem prezit (dlhodobo).

    Co sa tyka obrany voci najazdom - tam je to dost relativne. Znova - asi nevidim cele pobrezie. Zaroven - kolko
    casu si mozem dovolit sledovat pobrezie. Ak sa neda lod ukotvit tak aby ju z mora nebolo prilis vidno, tak je
    lod indikatorom mojej pritomnosti. Pripadny utocnik musi len znicit, alebo zabrat moju lod a tym som efektivne
    uvazneny na ostrove. Ono tie pevnosti proti piratom sa nestavali pre potesenie. ;)

    Takze celkovo - moznost zaujimava, ale vyzaduje celu plejadu zrucnosti a vedomosti, ktore vacsina ludi nebude
    mat, aspon tak to vidim ja..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam