• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WIRUZIKInternetový marketing (PPC, display, affiliate, mobilní reklama atd..)
    Povídání o internetovém marketingu obecně. Zkušenosti s PPC systémy (Google Adwords, Seznam Sklik, Etarget), display reklamou, affiliate sítích, vzrůstající mobilní reklamě, ale také o trendech, budoucnosti či nástrojích používaných v internetovém marketingu, testování (a optimalizace) webů a podobně..
    rozbalit záhlaví
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Nezkoušel někdo z vás v Google Ads měnit tROAS pomocí skriptů? Rádi bychom to ve firmě automatizovali, že by se 1x týdně načetly výsledky z účetnictví a podle toho se upravil tROAS v Ads, aby nám to vycházalo na marži tak, jak my chceme
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    RUDIE: To bych řek, že není dobrý, ale zákonná nutnost 😁 myslím ty pravidla, na tu větu že s tím fb nic nemá, jsem já vždycky sral, ale už pár let s fb nedělám...
    RUDIE
    RUDIE --- ---
    MACCINO: nikdy jsem to nezažil, ale při větších soutěžích je dobrý mít nějakou landing page, anebo mít na webu (pokud existuje) aspoň nějaký univerzální pravidla soutěží
    MACCINO
    MACCINO --- ---
    Ahoj,
    když dělám soutěž na fb nebo IG. Je potřeba tam vložit tuto větu, aby mi nepozastavili stránku?
    Soutěž není žádným způsobem pořádána, sponzorována, podporována, vyhodnocována ani jinak spravována sociální sítí Facebook a/nebo Instagram, ani jejími provozovateli. Provozovatelům sociálních sítí Facebook a/nebo Instagram nevznikají ve spojení se soutěží žádná práva ani povinnosti, ani vůči jejím účastníkům.
    JUSTIF
    JUSTIF --- ---
    Zdravím vespolek. Není tu někdo, kdo by mi byl ochotný zkonzultovat nastavení konverzí v Google Ads přes GTM? Jde o maličkatý byznys (3 konverzní cíle, 3 kampaně), takže předpokládám, že to bude na chviličku. Konzultaci samozřejmě zaplatím. Dyžtak pošta, díky.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Tak na to vezmi V kráječ, to pak nemůže bejt špatný
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    HORST_FUCHS: ano :)

    Jinak asi nejakej affil by tam dával smysl určitě.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    CEEFA: to jsou dve strany jedne mince
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    CYBERWOLF: tj, ale meta taky porusovala rovnej pristup zadavatelu, stejne jako ted google, jen kazdej trochu jinak...
    dalsi problem je, ze jak meta tak google uchovavaj data v zamori, za coz teda taky dostala meta pokutu pres 1lmd eur a budou dostavat dalsi dal, dokud nebudou gdpr compliant

    ale imho muzes zustat v klidu, podle me nejde o adsense ale googleads...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CEEFA: Metě pokud vím reklamu nikdo nezakazoval, problém byl s ochranou osobních údajů a integrací Marketplace. Ale to je fuk.

    Co je tedy asi podstatné, že Google asi nemůže ze svých aktivit oddělit reklamu (fakticky jediný releventní zdroj příjmu). Takže buď je tohle strašení, aby udělali to co EK chce (kecy o frustraci, že to neudělali za 3 měsíce, mě vážně dojímají), nebo si fakt někdo řek, že Google v EU nechceme. Vážně nevím, co si z toho vzít, ale trochu se bojím, že můj adSense účet skončí dřív než dosáhnu limitu pro výplatu.
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    CYBERWOLF: to jsem taky nevedel a navic je to uplna blbost, protoze podobny verdit vuci Mete padnul uz loni koncem roku... Jen s tim, ze jim hrozi pokuta do 10% obratu.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CEEFA: to jsem nevěděl, že má Meta takový vliv na EK
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    jejda...

    Evropská komise nařídila Googlu, aby přerušil podnikání s digitální reklamou — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3593478-evropska-komise-naridila-googlu-aby-prerusil-podnikani-s-digitalni-reklamou
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    ahoj, nastavil by mi nekdo prosim ppc, sklik etc. pripadne wordpress seo pres yoast? Je to malinkaty projekt, nechci na to najimat primo firmu, to mi prijde jako overkill a ja uz si moc nevzpomenu, jak se to dela poradne (a pravdepodobne uz je to v roce 2023 stejne jinak) a uprimne, se to ani nechci ucit...
    DYSMUSAX
    DYSMUSAX --- ---
    CMAN: google nevim, ale fb na 100 %. Nedavno jsem s detma resil nejakou pohadku o zlate, mobilu jsem se nedotkl, ale pak mi na fb litaly reklamy na zlaty slitky :].
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CMAN: jasně, akorát předtím musíš říct "ok google" a mít google assistant, co ti je začne shánět.
    CMAN
    CMAN --- ---
    Ahoj. Zase mi tu nekdo tvrdi ze gugl kontinualne odesila vsecko co slysi pres telefon (tedy posloucha 24 h denne vse okolo) a vzapeti sype tomu uzivateli personalizovanou reklamu.

    Tedy reknu kamosovi "cinsky nudle" a za chvili mam v telefonu reklamu na "cinsky nudle".

    Ja myslim ze tady jeste nejsme....


    Vite nekdo jak to je? Lidi tohle neustale resi.
    WERT
    WERT --- ---
    Neni tu nejaky expert na GA, GTM, pripadne dalsi zpusoby mereni? Kdyztak posta, mel bych praci.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    JAKUMIN: hlavně nahlaš/požádej co nejdříve. Je tam nějaká lhůta (v rámci měsíců) kdy to řešit už nebudou a hodnoceni tam zůstane navždy.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    JAKUMIN: Pokud to porušuje pravidla, můžeš zkusit požádat o smazání. Buď to vyjde, nebo ne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam