• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WIRUZIKInternetový marketing (PPC, display, affiliate, mobilní reklama atd..)
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    CEEFA: to jsou dve strany jedne mince
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    CYBERWOLF: tj, ale meta taky porusovala rovnej pristup zadavatelu, stejne jako ted google, jen kazdej trochu jinak...
    dalsi problem je, ze jak meta tak google uchovavaj data v zamori, za coz teda taky dostala meta pokutu pres 1lmd eur a budou dostavat dalsi dal, dokud nebudou gdpr compliant

    ale imho muzes zustat v klidu, podle me nejde o adsense ale googleads...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CEEFA: Metě pokud vím reklamu nikdo nezakazoval, problém byl s ochranou osobních údajů a integrací Marketplace. Ale to je fuk.

    Co je tedy asi podstatné, že Google asi nemůže ze svých aktivit oddělit reklamu (fakticky jediný releventní zdroj příjmu). Takže buď je tohle strašení, aby udělali to co EK chce (kecy o frustraci, že to neudělali za 3 měsíce, mě vážně dojímají), nebo si fakt někdo řek, že Google v EU nechceme. Vážně nevím, co si z toho vzít, ale trochu se bojím, že můj adSense účet skončí dřív než dosáhnu limitu pro výplatu.
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    CYBERWOLF: to jsem taky nevedel a navic je to uplna blbost, protoze podobny verdit vuci Mete padnul uz loni koncem roku... Jen s tim, ze jim hrozi pokuta do 10% obratu.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CEEFA: to jsem nevěděl, že má Meta takový vliv na EK
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    jejda...

    Evropská komise nařídila Googlu, aby přerušil podnikání s digitální reklamou — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3593478-evropska-komise-naridila-googlu-aby-prerusil-podnikani-s-digitalni-reklamou
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    ahoj, nastavil by mi nekdo prosim ppc, sklik etc. pripadne wordpress seo pres yoast? Je to malinkaty projekt, nechci na to najimat primo firmu, to mi prijde jako overkill a ja uz si moc nevzpomenu, jak se to dela poradne (a pravdepodobne uz je to v roce 2023 stejne jinak) a uprimne, se to ani nechci ucit...
    DYSMUSAX
    DYSMUSAX --- ---
    CMAN: google nevim, ale fb na 100 %. Nedavno jsem s detma resil nejakou pohadku o zlate, mobilu jsem se nedotkl, ale pak mi na fb litaly reklamy na zlaty slitky :].
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CMAN: jasně, akorát předtím musíš říct "ok google" a mít google assistant, co ti je začne shánět.
    CMAN
    CMAN --- ---
    Ahoj. Zase mi tu nekdo tvrdi ze gugl kontinualne odesila vsecko co slysi pres telefon (tedy posloucha 24 h denne vse okolo) a vzapeti sype tomu uzivateli personalizovanou reklamu.

    Tedy reknu kamosovi "cinsky nudle" a za chvili mam v telefonu reklamu na "cinsky nudle".

    Ja myslim ze tady jeste nejsme....


    Vite nekdo jak to je? Lidi tohle neustale resi.
    WERT
    WERT --- ---
    Neni tu nejaky expert na GA, GTM, pripadne dalsi zpusoby mereni? Kdyztak posta, mel bych praci.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    JAKUMIN: hlavně nahlaš/požádej co nejdříve. Je tam nějaká lhůta (v rámci měsíců) kdy to řešit už nebudou a hodnoceni tam zůstane navždy.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    JAKUMIN: Pokud to porušuje pravidla, můžeš zkusit požádat o smazání. Buď to vyjde, nebo ne
    JAKUMIN
    JAKUMIN --- ---
    Takový možná OT dotaz - začaly se nám na profilu firmy na google/firmy.cz objevovat negativní hodnocení, mám podezření, že to není od reálných lidí, ale zřejmě konkurence, možná ex-zaměstnanec, v každém případě už to překročilo rozumnou hranici.... nevíte jak tohle řešit ? resp. jinak : má někdo odzkoušené praktické fungující řešení ?
    WAKO
    WAKO --- ---
    Mám dotaz ohledně Mailchimpu. Když si pošlu email tak se mi v něm ztrácí nalinkované vazby. Musím ty hyperlinks pak v outlooku znova navázat.

    ZELCA
    ZELCA --- ---
    Ahoj, pls o radu - potřeboval bych radu k Mailchimpu - lze nějak v NL vychytat to, aby přes odkaz jako "mail to" fungovaly odkazy? Chtěl bych do prodejního mailu s produkty přidat dolů něco jako "přeposlat Ježíškovi" a mít tam už doplněný text s odkazy na produkty, aby stačilo dopsat mail příjemce. Ale standardně se to pošle jako text, který nelze prokliknout. Formulář "Forward to a friend" taky nelze mít doplněný (navíc vyplňovat formulář nikdo nebude..). Je nějaký další způsob? JEště se s tím učím :-) dík
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    PANORAMA: hele uz vim, ze pres tohle rozhodne ne... ale laserove rezani kovu. https://laser.woodcoregang.cz/
    konec reklamy.
    PANORAMA
    PANORAMA --- ---
    TLOUDEV: jakej typ prace bys pres to chtel shanet?
    TRZNICE
    TRZNICE --- ---
    TLOUDEV: je to scam af, precti 4.1.1 a dal xD

    ePoptávka.cz
    https://www.epoptavka.cz/obchodni-podminky-dodavatel
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Určovat cenu hodem kostkek je docela zajímavá metoda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam