• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SNIPERCZEZabbix, nagios a další monitorovací nástroje
    Zabbix - "Zabbix offers advanced monitoring, alerting and visualisation features today which are missing in other monitoring systems, even some of the best commercial ones." Nagios - "Nagios is a powerful IT management system that enables organizations to identify and resolve IT infrastructure problems before they affect critical business processes."
    rozbalit záhlaví
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Neřešil jste někdo problém na zabbixu, kde mám v UserParameters PowerShell script, který mě vyhazuje stav útohl přes Windows Scheduler, ale mrví mě to diakritiku.

    V PowerShellu to vylézá dobře (podle všeho v UTF-8), kde bych se mohl podívat, aby to na webu vylezlo správně s diakritikou?
    TOTAL
    TOTAL --- ---
    Takze pomohlo dohledani v TEMPLATES ---> Discovery rules a prejmenovani rucne v ITEMS (+ {#IFNAME} ) ... Diky za pozornost.
    TOTAL
    TOTAL --- ---
    Poznamka pod carou, upgrade jsem delal podle doporuceneho postupu.
    TOTAL
    TOTAL --- ---
    Zdravim vespolek ... tak jsem si rikal, ze zkusim s jednou instanci prejit ze ZABBIXU 5 LTS na verzi 6 LTS. Vse se povedlo, az na to, ze se ztratilo povedomi o sitovych interface a poctu jader u CPU ...

    CPU $2 time ....
    Incomming network traffic on $1 (zadny interface v podstate jmenem neexistuje)

    Vypadalo to skvele, ale tohle je fakt spatne. Bud celou DB smazu a narvu nove schema a pojedu znovu, nebo se to pokusim nejak v DB opravit. Hledal jsem, hledal ...

    Neresil nekdo z vas tento problem ? Diky za pripadne rady.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    FATBOZZ: Na tohle je (nej)lepší zabbix
    BOLUDO
    BOLUDO --- ---
    FATBOZZ: Pokud mi něco neuniklo, tak Grafanou asi myslíš ty dashboardy a grafíky. To je ok, ale v základu je Grafana jen vizualizátor a ano, umí vyhodnocovat i tresholdy a nějaký alerting. Nejdřív to ale musíš nakrmit datama/metrikama a tam bych začal. My používáme Prometheus a jsem s ním moc spokojen. Existují asi i komponenty na sbírání metrik od GrafanaLabs, ale neznám je.

    Každopádně bude asi potřeba zapátrat v angličtině, na českým internetu jsem toho k tématu moc neobjevil.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Muzu sem s grafanou ?
    Potreboval bych se nejak naucit alerting. Je na ceskym netu nejaky "serial" o grafane ? Aktualne bych potreboval nejaky alerting ze za x dní dojde místo na disku. Nebo me s timhle konkretnim odkazte na nejaky clanek z kteryho to jde pochopit.

    Takovy ten normalni monitoring kdyz hodnota X prekroci treshold jsem snad uz zvladl :D
    Díky
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    QUIP: je to off o dvě hodiny (že by UTC?)
    [root@tr ~]# date -d @1686643200
    Tue Jun 13 08:00:00 UTC 2023
    
    [root@tr~]# date -u -d "2023-06-13T10:00:00Z" +"%s"
    1686650400
    [root@tr ~]# date -d @1686650400
    Tue Jun 13 10:00:00 UTC 2023

    A tenhle python říká to samý:
    import datetime
    
    given_time = datetime.datetime.strptime('2023-06-13T10:00:00Z', '%Y-%m-%dT%H:%M:%SZ')
    unix_timestamp = int(given_time.timestamp())
    
    print(unix_timestamp)
     
    QUIP
    QUIP --- ---
    CYBI: Ale kde / cim to chces konvertovat?
    V shellu muzes treba takhle (s BSD date)
    # date -j -f '%FT%TZ' 2023-06-13T10:00:00Z '+%s'
    1686643200
    CYBI
    CYBI --- ---
    zdar, potrebuju monitorovat expiraci licenci, item mi vraci 2023-06-13T10:00:00Z, jak to prekonvertit do unixtimu? diky
    TBC
    TBC --- ---
    Ahoj, neni tu nekdo vetsi expert na icingu?

    Nejak zahadou mam urcitou dezintegraci db directoru (icinga 2.6,x) , a zrejmne by pomohlo rucni rollback cele kofigurace... rucni odmazani radku kvuli coinstraints se nepodarilo(a nedohalil jsem jak to rucne poresit)

    SQLSTATE[21000]: Cardinality violation: 1242 Subquery returns more than 1 row, query was: SELECT COUNT(*) FROM director_activity_log WHERE id > COALESCE(( SELECT id FROM director_activity_log WHERE checksum = ( SELECT last_activity_checksum FROM director_generated_config WHERE checksum = ( SELECT config_checksum FROM director_deployment_log ORDER by id desc limit 1 ) )), 0) AND object_type = 'icinga_user' AND object_name = 'xxxx'

    obecne jde o veskere objekty host user atd , problem je zde:
    SELECT id FROM director_activity_log WHERE checksum = ( SELECT last_activity_checksum FROM director_generated_config WHERE checksum = ( SELECT config_checksum FROM director_deployment_log ORDER by id desc limit 1 ) )

    resp. asi v duplicite zaznamu s dvema ID a stejnym checksum v tabulce director_activity_log
    Pokus o odstraneni duplicitniho radku:

    [Content]
    SQL chyba (1451): Cannot delete or update a parent row: a foreign key constraint fails (`director`.`director_generated_config`, CONSTRAINT `director_generated_config_activity` FOREIGN KEY (`last_activity_checksum`) REFERENCES `director_activity_log` (`checksum`))
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KRISHNA: a neni potreba ani Grafana Cloud, kterou v tom clanku pouzil
    ja napr. delal setup podle tohohle
    Centrum chytré domácnosti – HomeAssistant (Hass.io) – 12 část – zobrazení senzorových dat pomocí InfluxDB a Grafany - blog.vyoralek.cz
    https://blog.vyoralek.cz/iot/centrum-chytre-domacnosti-homeassistant-hass-io-12-cast-zobrazeni-senzorovych-dat-pomoci-influxdb-a-grafany/
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    A grafana má taky nějakou integraci s home assistantem, podle mě je to nejhezčí gui na grafy:

    Learn how to monitor your energy use at home with a Raspberry Pi, Grafana and Prometheus | Grafana Labs
    https://grafana.com/blog/2021/04/15/learn-how-to-monitor-your-energy-use-at-home-with-a-raspberry-pi-grafana-and-prometheus/
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    Shelly 3em + homeassistant

    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DRON: přímo elektroměr ne, ale mám k tomu připojené SDS MICRO, které umí zobrazovat okamžitý příkon i celkovou spotřebu v kWh.
    DRON
    DRON --- ---
    TEAPACK: Pro zajimavost, z ceho to chces vycitat? (jaky elektromer ma webovy frontend pripadne rest api)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    to vis ze ma ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CHOROBA: vůbec netuším o čem to mluvíš, ale už koukám na home-assistant.io a snad je to ono =)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    a nema nahodou rest api a uy udelanou integraci v hoemassistantu_
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam