• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HAMSTERItalian Cars
    Fiat :: Alfa Romeo :: Lancia :: Ferrari :: Maserati :: Abarth
    :: Lamborghini :: Pagani ::
    _______________
    _____________________________
    ::: Pininfarina, Bertone, Italdesign :::
    Vše o italských autech (a nejen o nich)
    rozbalit záhlaví
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    IKSIK: Imho blbost, TwinSparky trpěj na špatný mazání a plyn to jenom zhorší... Ale viděl sem i T.S. předělaný na lpg, tak zkus hledat zkušenosti (třeba na alfisti.cz), možná se mýlím....
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Je to možná prasárna, ale napadlo mě, když je ta spotřeba na jinak zachovalé 146 1.8TS jedinej problém... Přestavět to na LPG. Co? Blbost, jo?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    HAMSTER: OK. Super. A co 2.4JTD? To už asi bude celkem pohyblivý, ne? Není v tomhle motoru nějakej problém, proč ho nekupovat?

    A další dotazy...JTD nemá problém s krátkýma jízdama typu jízda 1km do Tesca a 1km zpátky? V zimě se to ohřeje za jak dlouhou jízdu?
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    IKSIK: JTD sou na poměry dieselů nadprůměrně spolehlivý, záleží ale i na zbytku auta.Naše Lybra má nalítáno přes 300k a pohoda, ale pro větší klid bych asi šel spíš do menšího nájezdu..
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Prosím tě, jak je to s životností JTD? Když to má 250.000km, tak už je to hodně? Kdybychom jako přibližně věřili tomu, co je na tachometru.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Tomu rozumím. Když chceš jet někam dál a rozmýšlíš se, jestli radši nejet vlakem, protože auto hodně žere, tak je to auto tak trochu k ničemu i kdybys ho vyhrál v loterii.
    OK, řeknu jí, že JTD klidně, ale ať po mě nechce abych jí to spravoval a ať se připraví na hrozbu daleko větších nákladů.
    Zkoušel jsem jí nabízet i Lancii Y, ale já mám matku s Cuore Sportivo. :)))
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    IKSIK: Já měl k jtd dost předsudky, přecijen nafta patří do kamen že... Ale pak sme do rodiny pořídili Lancii Lybru 2.4jtd a víš co? Ono to jede skvěle, ani ten zvuk není tak zlej, jen ten provoz stojí lehce přes polovinu. Jako jo, když se chci projet, Alfa je jasná volba, ale když mi ani po 800km v tý Lancii nesvítí rezerva nádrže, musím uznat, že ten diesel prostě není tak zlej.... :-) Ale upozorni jí, že jtd je moderní diesel, tj. čerpadlo, turbo, vstřiky, dvouhmota etc. - a něco z toho se dost patrně dřív nebo později posere a co položka, to 20.000,-....
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    HAMSTER: Super. Předem děkuju a odměním se ti.
    Zatím nevíme ani kdy ani kde. Ona si musí ještě něco vybrat. Prej to nemusí bejt červený a dokonce by se snížila i k JTD, hlavně když to bude žrát málo. Mi z ní jebne. Jsem se jí ptal, jestli chce šetřit nebo jezdit. Stávající 146 drží v zatáčkách jak přibitá, odpich jako prase, STK loni prošla bez větších připomínek, roční nájezd kolem 4 tisíc km ale najednou by chtěla vysolit desítky tisíc za jiný auto, který se jí na spotřebě vrátí kdoví kdy. Nechme to usadit. Ona se nějak vycuká. Třeba jí to přejde. :)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    IKSIK: Asi jo.. Kdy?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    HAMSTER: Jel by ses na to se mnou kouknout?
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    Jo, to nevypadá zle... Chceš na to diagnostiku?
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    HAMSTER: Zkusím jí ukecat, aby se jela kouknout na tohle:
    Alfa Romeo 147 2.0 16V T.SPARK , nová STK - Sauto.cz
    http://www.sauto.cz/osobni/detail/alfa-romeo/147/16251167?goFrom=list

    Je to 5tidveřový, takže tam líp nasouká naše děti a výkonově si oproti 1.8TS ta naše Eliška Junková taky trochu polepší. :-)
    Navíc by jí v těch Áčkách snad něco dali za stávající 146.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    IKSIK: To sice není, ale zrovna tahle modrá prus ty Tristar kola tomu hodně slušej.

    Pak sem ještě našel toto:

    alfa romeo 147 2.0 ts 110kw prodam nebo vyměním - Břeclav, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/48523600/alfa-romeo-147-20-ts-110kw-prodam-nebo-vymenim.php

    pak tuto (ta teda není červená ani trochu)
    Prodám Alfa Romeo 147 2.0 Twin Spark - Praha 1, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/48464555/Prodam-Alfa-Romeo-147-20-Twin-Spark.php

    a tuto s robotizovanou převodovkou
    147 2,0 TS 110KW, 3dv, rv 2000, naj. 134tkm, sport, automat - Frýdek - Místek, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/49519347/147-20-TS-110KW-3dv-rv-2000-naj-134tkm-sport-automat.php
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    HAMSTER: To křídlo je vážně děsný. A má to oloupanej vrchní lak.
    Těch 75 tisíc je tak na hraně. A navíc to není červený. :))))
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    IKSIK: To křídlo je dost hrozný, ale jinak nevypadá zle. Mě zaujala tahle, ale chápu, že je asi mimo rozpočet...

    Alfa Romeo 147 2.0 TS - Sauto.cz
    http://www.sauto.cz/osobni/detail/alfa-romeo/147/16462036?goFrom=list
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    HAMSTER: Možná bych ji vzal do Humpolce kouknout se na tohle.
    Alfa Romeo 147 2.0TS 110kW - Sauto.cz
    http://www.sauto.cz/osobni/detail/alfa-romeo/147/16368685?goFrom=list
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    IKSIK: Máš vybrané nějaké konkrétní auto?
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    Mně o žere lehce pod deset, což je ale městskej provoz a maniak za volantem. Dálky dává se mnou za 8,5l. Přítelkyně to vždycky srazí tak o litr...
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    HAMSTER: Fajn. Skvělý. A kolik to žere? Ta 146 skoro nejde pod 10l/100km. Ale je tam asi špatný čidlo polohy klapky. Prodává se asi za 600kč, ale jsem línej to měnit.
    Ono je to vzhledem k výkonu skoro až málo, ale ona s tím pak moc nechce jezdit. I když si teda užívá, jakej to má zátah a jak to řeže zatáčky. 74 letá paní. :)))))))
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    IKSIK: Z důvodů naprosto neznámých ty TwinSparky ve 147čkách zdaleka nepadaj tolik, co ve 156. Fakt netuším jak je to možný, ale potvrdilo mi to nezávisle několik mechaniků. A osttatně já už s tím autem nalítal přes 70.000km (kupoval sem ho s nájezdem lehce přes 100k) a zatím funguje báječně. Trochu žere olej, ale to TwinSparky vždycky. A teda zásadně používám olej 10W-60 Selénia Racing.
    Celkově je to super auto. Podvozek, motor, výbava, design - paráda.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Ahoj, mojí matku už nebaví 146 1.8TS a chtěla by něco novějšího. Líbí se jí 147. Zrovna je jedna k mání s dvoulitrem. Jsou ty 2.0TS takovej průser i na 147 nebo se to týkalo jenom těch starších typů? Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam