• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EX5_PYROTECHNIKA VŠEHO DRUHU
    Diskuze hlavně o pyrotechnice kupované, podomácku vyrobené, policejní, admádní, delaborované a prostě všechno okolo. Takové nyxové pyroforum pro fanatiky do výbuchů, dýmu a bengálského ohně. Uvítám videa a příspěvky z Vaší vlastní produkce. Rady, tipy, nápady :-)
    rozbalit záhlaví
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Tady je jen pár videí, ale celkem zajímavých

    https://www.youtube.com/@InventionIncarnate/videos
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Pokud vas zajima vojenska pyrotechnika a rozumite aspon trochu ukrajinsky, tak tady je kanal jednoho ukrajinskeho zenisty, ktery tam pomerne velmi pekne popisuje jednotlive typy min a munice na ktere se tam da narazit, jak s nimi bezpecne zachazet, na co si dat pozor pri odminovani atd...

    https://www.youtube.com/@sptua/videos
    FURAN
    FURAN --- ---
    Byl jste někdo na novoročním ohňostroji v Praze?
    1) Několik světlic tam vybuchlo s nepříjemně vysokou intenzitou zvuku a přitom prakticky bez vizuálního efektu, například čas 4:40.
    2) Ty největší a nejvýše letící granáty neměly za sebou stopu. Jsou to tedy rakety s krytou tryskou, nebo je to i přes 100 m vystřelené z nějakého moždíře?
    3) Je některá barva získaná pomocí prvků vzácných zemin? Takové plýtvání by mne mrzelo.

    Novoroční ohňostroj Praha 2020 - Prague New Year's Eve fireworks
    https://www.youtube.com/watch?v=eh34oXGOBL0
    JIMMI15
    JIMMI15 --- ---
    DAROS: to jsem samozrejme zkousel, ale nechce se mi kvuli par prskavkam jet 2 hodiny z centra nekam za prahu.
    DAROS
    DAROS --- ---
    jinak klicove slova: "ohnostroje Praha"
    DAROS
    DAROS --- ---
    Prodejny - Ohňostroje Krupička
    https://www.ohnostroje.cz/prodejny/
    JIMMI15
    JIMMI15 --- ---
    Poradite, kde v Praze fyzicky koupit nejaky bengalsky ohne, pripadne nejaky tichy rimsky svice (bez vybuchu)? Googlil jsem, ale pomerne marne. Mate nejaky ozkouseny doporuceny obchod, kde muzu prijit z ulice a nakoupit?
    Diky!
    LET_ME_BE
    LET_ME_BE --- ---
    Pro tento silvestr se snazim sehnat nejake zajimavejsi efekty - hlavne zvukove.

    Par let dozadu jsem nekde koupil kompakt ktery strilel ciste zvukovy efekt, slo o velmi nevyrovnane pistaly, ktere pripomali spise stenani. Vsichni se z toho mohli popukat smychem, ted uz to ale nemuzu nikde najit.

    Bohuzel najit dnes neco zajimaveho je docela problem, vsechno je to hrozne homogenni a najit treba pekne tiche rybicky je celkem fuska.

    Ma nekdo nejake tipy?
    INCUBUS
    INCUBUS --- ---
    SWIST: SUPER... díky moc.... :o)
    SWIST
    SWIST --- ---
    Tak mám.. nevím jakto že jsem to řpedtím nenašel.. Tak rychle udělat zálohu.. :D
    PXD
    SWIST
    SWIST --- ---
    INCUBUS: sakra.. Kdysi tam měli i odkaz na stažení celých stránek, tak to přeci někde musí být.. Já jsem si to stahoval, ale to je už tak 10 let zpátky a beznadějně ztraceno.
    INCUBUS
    INCUBUS --- ---
    SWIST: hledám je taky.... marně.... :o(
    SWIST
    SWIST --- ---
    žije to tu ještě? :)

    Nevíte jestli jsou někde uložené stránky pxd.cz? Nebo něco na ten způsob?
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    muzeme mit na rukou zaschle bahno a pod tim treba platky ci pasky nejake dobre tepelne izolace. a kdyz nebude delat s rukama psi kusy tak to i nepopraska. a na horeni pepo :D
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ahoj pyromani,

    obracím se na vás s prosbou o tip. potřebuju do divadelního představení udělat, aby přišel herec a v dlaních "nesl" oheň, asi tak minutu nebo aspoň půl. nějak takhle by to mělo vypadat:
    http://i2.wp.com/www.glenpearson.ca/wp-content/uploads/2012/12/fire-in-hands.png?fit=900%2C9999
    a jak to udělat, aby se nespálil.?

    ruce by měl mít ideálně nahé, holé, nebude mít rukávy (takže se tam nedá schovat nic), ani by neměl mít rukavice. jako zálohu mám řešení s rukavicema, ale třeba by to šlo nějak vymyslet. vím že existují kaskadérské průhledné gely, kterými si lze ruku potřít a pak to jde zapálit a nepálí to, ale jsou šíleně drahý (Fireice nebo také SFX Flame Gel), na to chudé české divadlo nemá prachy. náklady na jeden ten minutovej efekt by měly bejt tak maximálně kilo. čili jestli by něco takovýhohle nešlo udělat nějak podomácku, z "českých" a levných "surovin". co se týče ochrany ruky, tak rukavice ideálně ne, ale je možný, aby ten herec měl ty ruce ušpiněný od něčeho, co by vypadalo jako bahno/hlína.

    napadá vás něco?
    HLAVNI_KAT
    HLAVNI_KAT --- ---
    Jsem pripraven..:-D Vetsina podle navodu z netu.



    HLAVNI_KAT
    HLAVNI_KAT --- ---
    Tak jsem si podle navodu z netu umotal par svetlic:-)

    JOHNY_SMRZ
    JOHNY_SMRZ --- ---
    zkusil bych plyn, my takhle delali na tabore sadrove chrlice ohne. Propanbutan bomba udelala krasnej 2 metrovej plamen.
    MACCINO
    MACCINO --- ---
    Ahoj,
    nějakej nápad, jak udělat oheň, do výšky? představoval bych si to jako nějakou trubku otočenou k obloze a z toho by to mělo párkrát flusnout, než se to opět doplní...

    Měli sme historicky něco podobného v divadle, ale to bylo mnohem menší, ale pro zajímavost popíšu (jestli to někoho zajímá) byla to plechovka od fazolí, v té byla umístěno pérko - o něco tlustší nežli do propisky, pérko se nažhavilo pomocí zastrčení do sítě. zaspoda plechovky vedla hadička, do té se nasypala tzv Plavuň - bílý prášek (drahej jak sviň).
    No a pak stačilo pouze fouknout a prášek reagoval spolu s nažhavenym pérkem a byl oheň...
    V současné chvíli něco podobného máme u draka, co nám plyve oheň:


    no a ja tedy schanim něco co bych mohl udělat venku, mělo to oheň alespoň 2m směrem nahoru.
    popřípadě nějakej nápad na DIY výrobu?
    nebojte, hasící přístroj už mám připravenej...;)
    NIS
    NIS --- ---
    KATCHIB: narušitel
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam