• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    já se bojim, aby to nedělali exkluzivně pro nokii. To bych si nablil do krku
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    tak kolegyně už má mango v telefonu - její kamarádka dělá v mobile týmu. Zkusim to okouknout
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    noo, tak když to pak bude ve slušnym telefonu /náká pěkná nokia s carl zeiss), tak se na iphona ani vracet nebudu :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Mango aktualizace pro WP7 dorazí na podzim, s češtinou a plnohodnotným Marketplace (reportáž z tiskové konference + video) - SmartMania.cz
    http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=1458
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dalsi verze Windows Phone nese kodove jmeno "Apollo"
    Next Windows Phone update reportedly codenamed
    http://thenextweb.com/microsoft/2011/05/30/next-windows-phone-update-reportedly-codenamed-apollo/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    13 minutove video z pouzivani noveho modelu HTC Mazaa s WP7 Mango, moc pekne, jak to vsechno beha, jak funguje multitasking a pod :)
    HTC Mazaa gets a full 13 minutes of video exposure, complete with Mango - Windows Phone 7 Central
    http://windowsphone7central.com/news/htc_mazaa_gets_a_full_13_minutes_of_video_exposure_complete_with_mango-05-30-11.php
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    sem to tu psal :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Ale toto je bomba - prave jsem si nastavil synchronizaci OneNote dokumentu mezi pocitacem a WP7 mobilem, takze mam kdekoliv pristup ke svym zapiskum :).
    I kdyz ted jsem zjistil, ze nelze synchronizovat zalozky chranene heslem, skoda :(
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    Windows Phone Mango augmented reality hands-on -- Engadget
    http://www.engadget.com/2011/05/24/windows-phone-mango-augmented-reality-hands-on/
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    BUTHRAKAUR: jo jasný, chápu! já to bral moc v krabici!
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    ADAMFC: tady ale nejde az tak o restrikce. Jde o to mit moznost na dalku spravovat, jaky aplikace a data jsou v jednotlivejch zarizenich. Napr v den D spustit na pulce zarizeni ve firme instalaci novy verze aplikace, kterou ty zamestnanci pouzivaji jako primarni nastroj pro vykon svy prace - objednavkovy systemy apod. Ted se na to bezne v mnoha firmach pouzivaji WM zarizeni a tyhle instalace na dalku fungujou a pouzivaj se kazdej den. S WP7 smula - distribuce techhle aplikaci pres klasickej marketplace neni realna.

    Nevim, co presne teda resite vy - pocitam, ze vesmes jen komunikacni zalezitosti typu Exchange. S tim verim, ze zadnej problem neni...
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    BUTHRAKAUR: hele a je tohle fakt potřeba - jakože já nechápu, co je na tom tak potřebnýho takhle omezovat přístroje. Neřikam, kdyby na tom běžely nějaký extra citlivý data, ale co většinou na mobilech běží... Neřikam nějaký tablety a tak - ale mobil?

    Jako já se pohybuju třeba v blbý sféře, tak si to nedovedu moc představit, ale dělam pro firmu, která má tisíce zaměstnanců - a děláme pro MS, kde po nějakejch takovejch restrikcích nikdo ani neštěkne. a to je MS paranoidní jak prase...
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    ADAMFC: dokonce i osklivej Apple koukam tohle podporuje .)
    Apple - iPhone in Business - Integration - Mobile Device Management
    http://www.apple.com/iphone/business/integration/mdm/
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    ADAMFC: no, ja vyvijim mimo jine WM aplikace pro par velkejch cz+sk firem a pouziva se to celkem bezne. v nasem pripade 4 firmy, dohromady pres 500 zarizeni. kdyz mas v jedny firme treba 150 lidi v terenu, tak je potreba mit nejakou centralizovanou spravu tech aplikaci, co na tom bezi - potrebujes jim vzdalene vynutit instalaci novejch verzi, treba pulce z nich nahravat jeste nejaky speciality navic (=mit ty uzivatele jeste rozdeleny do skupin). a ty uzivatele jsou v drtivy vetsine naprosto IT-neschopny, takze to musi fungovat bez nejakyho vetsiho zasahu na jejich strane :)
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    hlavne by mohli kokoti urobit z tym SL SDK, .. za toho boha nemozem urobit request na api nyxu :/ cookies to nevie poslat s prazdnym uri/domenou :(
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    jako nemyslim to tak, že by to nemělo bejt podporovaný, ale kdy se to fakt používá.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    BUTHRAKAUR: hele jako pro blbečka - jak často je tohle fakt potřeba? Jako myslim u většiny firem, ne u nějakýho vojenskýho sektoru apod?
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    ADAMFC: napr moznost centralizovane ridit distribuci aplikaci na firemnich zarizenich nezavisle na marketplace + vzdalena sprava zarizeni - to je asi nejzasadnejsi vec, ktera WP7 jako zarizeni pro business aplikace totalne zabiji. u starejch WM na tu spravu zarizeni v ramci firmy existuje fura paradne funkcnich systemu... nekde jsem kdysi cet, ze by tohle casem melo fungovat u WP7 pres MS System Center Configuration Manager nebo tak neco, ale to byla jedna spekulace tak pul roku zpatky a od ty doby ticho po pesine.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Co vyplynulo z te dnesni predvadecky:
    "Současné anglické WP7 telefony dostanou českou klávesnici, ale pro komplet české rozhraní budete potřebovat nový CZ mobil." - nevadi, kdyz pujde nakupovat na App store, no problem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam