• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    paralaxni scrollovaci pozadi u WP8.1 - DO WANT!
    Windows Phone 8.1 Start screen backgrounds
    https://www.youtube.com/watch?v=mekag2itW28
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    NECROMAN: `malymi` ;-)) kdyz jsem kupoval SGS byl to top model jeden z nejvetsich. Ale chapu, pockam a uvidim, diky za tip
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    GILDARIUS: protože nemáš Nokii, která to podporuje..?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HOLAKAC: jeste si zkus tyden pockat na to, co Nokia a mozna i dalsi vyrobci predstavi za novinky s Windows Phone 8.1. Jinak s temi malymi modely je to opravdu slabota - jen Lumia 520 nebo 620.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    ta 520 neni špatna koupil jsem jí mámě k narozeninám, jediná co jí vadí že nemá blesk - na starym mobilu používala často jako baterku, nechapu Nokii proč šetří zrovna na tohle :( stejný jako notifikační dioda, nic to nestojí a přitom to je super věc...

    Mám nainstalovanou aktualizaci black a nejde mi probudit telefon poklepanim na display čím to nevíte ?
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    SLUPKA: rozmerove je vetsi, byt o malinko (120 × 64 × 9,9 mm vs 124 × 69 × 9,9 mm) a displej 4" vs 4.3", to bych asi prezil, ale vic jak dvojnasobna cena za 1GB ram oproti 512 a 1.5Ghz vs 1Ghz mi prijde moc ;/
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    GILDARIUS: Pokud jsi hračička, tak android. Stejně jako linux na počítači. Jakmile ti půjde o to si nehrát, ale efektivně pracovat, tak na windows :))

    HOLAKAC: A není 820 stejně velká jako Galaxy S? Myslím rozměrově, displej má o trošku větší. Jinak mám problém stejný jako ty, vadí mi, že mainstream je 4,5" a víc. Každopádně 2.4. zveřejní Nokie nové modely (otázka kdy budou na trhu, nedejbože na českém), ale minimálně se uvidí, jak to vidí ohledně HW. Na WP7.8 512MB na svižnost bohatě stačí, ale není to to samé :))
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    Uvazuju o prechodu z Androidu (Samsung Galaxy S) na WP8, mel jsem pucenou Lumii 920 a prislo mi to dost svizny, nicmene z rozmerovych duvodu (nechci nic vetsiho nez Galaxy S) uvazuju o Lumii 520. Pobezi WP8 v ramci bezneho pouzivani +- stejne, nebo je ta dvojnasobna ramka a vyssi takt CPU znat ? Jde o takovou tu klasiku, pustim si hudbu, do toho ctu zpravy/pdfko, prepnu si treba na mapu, napisu zpravu/mail/chat, do toho tel. hovor. Kolegove co maj 820/920 si pochvalovali jak je WP8 sviznej, ale nevim jak se chova na obyc. 520. A 525 se v Evrope neprodava :(
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    GILDARIUS: s objemem dat problem vubec nemam a na aktualizace se moje 920 vzdy pta. ale jednotna hlasitost je fail, to je pravda a mockrat me to uz sralo.. nicmene je to drobnost a nic nemeni na nazoru ze od WP uz neupustim.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HITMAN47: ve WP8.1 to bude nebe a dudy s kalendarem - ted mame jen dayview a monthview, ve WP8.1 bude i weekview a yearview.
    Mimochodem WP8.1 pry uz dosahl RTM
    http://www.wpcentral.com/windows-phone-81-core-finished-today
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    ADAMFC: no abych uplně nehanil tak se mi na WP líbí jak jsou svižný a vydrž na baterku taky slušná a hlavně ty mapy
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    GILDARIUS: já sem spokojenej moc a na droid bych nešel, ani kdyby mě mučili :)
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    ADAMFC: no spíš ho dostane tatík, já jsem asi moc velkej hračička co si chce všecko nastavit podle sebe :( takže počkám do auktualizace a uvidim jestli nekoupim nějakýho andoida - to mi ale zas budou chybět nokiacky mapy :-D
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    GILDARIUS: 3. až se vrátíš, tak to hned zase prodej
    VIK
    VIK --- ---
    GILDARIUS: 1. Nikdy se mně nestalo, že by se aplikace sama aktualizovala, když nejsem na WiFi. 2. Kalendář v základu nemá nijak moc funkcí, ale potřeboval jsem přehled několika aktuálních událostí na dlaždici a to splnil Iconical Plus. Má i použitelný měsíční přehled a funguje jako nadstavba standardního kalendáře.
    HITMAN47
    HITMAN47 --- ---
    GILDARIUS: Jestli se nepletu, tak kalendář bude v 8.1 trochu jinej, snad lepší. Ale zkus Chronos Calendar http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/chronos-calendar/18aae83d-c70c-4ac1-8bf6-c6e726e031df
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    ahoj koupil jsem si lumii 720 (oproti mý E6 toho umí půlku a ještě špatně, ale hold jsem se nechal zlakat) a mám dva problémy:

    1) jsem na služební cestě v německu, zapnul jsem si internet a prakticky hnedka mi přišla sms že jsem přečerpal limit (3MB - na symbianovce bohatě stačilo na sem tam kouknutí na fejsbuk a kontrolu emailu) zapnul se mi vyšší balíček 20 mb na den a ten se vyplacal během pul hodiny co jsem si prohlížel wikipedii v textovem režimu (!) - v Data sense jsem zjistil že se mi přes mobilní připojení zauktualizovala jedna hra - jak to že se mě to nezeptalo ?! jde to nějak centrálně zakázat v roamingu ? aplikace neběží na pozadí

    2) Nějakej tip na kalendář ? - potřebuju měsíční přehled, pokud možno s možností označení celého políčka (dne) barvou - ideálně více barev pro lepší přehlednost, zkrátka jak byl kalendář na symbian belle, zatím používám simple callendar ale ten kromě fajn live tile neumí skoro nic... jsem ochoten pustit i nějakou kačku, kaledář je pro mě poměrně stěžejní záležitost

    jinak co se týče WP jsem docela zklamán, vadí mi tam až moc věcí a v základu ten telefon neumí skoro nic.. uvidíme co všechno vylepší 8.1 auktalizace - dost mi schází symbianová vysouvací lištička s notifikacema... ta jednotná hlasitost je taky dobrej fail

    díky :)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    teoretickej dotaz - byl by nekdo schopen napsat podobnou festivalovou appku pro WP?
    jeji verze pro android je zde:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.eltoro.festdroid_brutal&hl=cs
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    DIM_: jo, mam zkratka nastaveno data neroamovat, nejvyssi speed 3G. potom, ci mi prisla ta sms, jsem data vypnul uplne, nicmene pri hledani priciny jsem vlezl do Data Sense a tam je moznost "limit background data when roaming", coz jsem zaskrtly nemel, pac kdo by zjistoval takove picoviny v separatni aplikaci... tak jestli to neni tim. ale jsem nasranej no.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    VECTOR: Mas vyply LTE?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam