• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    STEHLA: a bude to měsíc ? jsem čet akorát nějaký klepy o létu :(
    STEHLA
    STEHLA --- ---
    Nevím proč tu remcáte... je to zatím vývojářská verze, tzn. něco nemusí fungovat. Když jste tak nadržený aby jste měli co nejdřív nejnovější verzi a mohli si přeměřovat kdo ho má většího, tak se nedivte :-)
    Já si počkám klidně měsíc než to pustěj offiko.
    ERROR
    ERROR --- ---
    no, hlavne zmizela moznost synchronizace pres calDAV a cardDAV krom google cimz se pro me stava telefon nepouzitelnym, snaha donutit uzivatele presunout vsechna data k velke trojce do datacenter je evidentni, nedivil bych se kdyby v pristim releasu nebyla moznost ulozit si cislo lokalne...nebo aspon v evrope :))
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Tak carka se da nastesti vratit v nastaveni. Ale vsechny hry v seznamu aplikaci mi taky vadi.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Ja jsem taky spis nastvanej. Spousta aplikaci se spousti dlouho. Hodiny a ukazatel signalu jsou nepochopitelne zasedly, takze jsou hur videt. Pisu ted z mobilu a hned jsem se rozcilil, ze na klavesnici uz neni carka, jen tecka. Storage sense mi nejde rozumne spustit, uz 10 minut ukazuje jen "updating". Taky mi nejde Store, kterej ma problemy s pripojenin. A wifi sense jsem musel zakazat hned - jedete v tramvaji a telefon se neustale snazi pripojovat k naky wifi, takze pripojeni pada. A ten notifikacni bar, no, jak psal necromancer, pusobi to podivne
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    takze lepsi pockat na oficialni vydani ? to s tema hrama je docela fail...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zatim jsem z WP8.1 teda dost zklamany, rozbily toho co se jen dalo - hodne drive systemovych aplikaci nyni startuje mist ihned nejake 2-3 vteriny. Action Center a Ovladani hlasitosti je z nepochopitelneho duvodu rozdelene a pusobi to hodne divne, a co me dostalo asi nejvic, z Me tile odebrali zalozku Mentions, jako WTF?
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    PANORAMIX: NECROMAN:
    Owl Reader | Windows Phone Store – aplikace+hry (Česká republika)
    http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/owl-reader/3042945a-f1ce-4a0f-99db-800cd8b9169d
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Tak uz mam nainstalovano, zatim teda ale narazim na vic problemu nez zajimavych novinek, ale to snad casem prejde :)
    Treba vsechny hry se nyni zobrazuji v hlavnim seznamu aplikaci, takze ten je razem zadelany desitmai Angry Birds a dalsimi zbytecnostmi.
    Action Center neumoznuje pridat odkaz na Battery Saver.
    Swipe klavesnice nefunguje s cestinou.
    Na Cortanu u nas zapomente.
    Bezdratove sdileni opbrazu bude fungovat pry jen u Lumie 1520 a novych telefonu.
    na vice jeste prijdu...
    IGRAQ
    IGRAQ --- ---
    NECROMAN: už je to venku :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Vetsina asi vi, ale pokud chcete mit pristup k WP8.1 uz pristi tyden a nejste vyvojar, zde je postup, jak na to:
    Jak nainstalovat Windows Phone 8.1 – již žádné čekání na oficiální aktualizace - WMMania.cz
    http://wmmania.cz/clanky/zaciname/jak-nainstalovat-windows-phone-8-1/
    NIXX
    NIXX --- ---
    ANGELFREE: HTC 8X Windows Phone 8.1 dostane.
    SKIX28NZ
    SKIX28NZ --- ---
    Windows Phone 8.1 developer preview přijde po neděli | mobilenet.cz
    http://mobilenet.cz/clanky/windows-phone-81-developer-preview-prijde-po-nedeli-15361
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ANGELFREE: Kdo ví jestli ještě nějaké HTC vůbec bude až vyjdou 8.1 :)
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    DAN_F: hmmm, zajímá mě hlavně HTC 8X. Současná Omnia 7 na který frčim poslední roky si pomalu říká o výměnu a tak zvažuji zda zůstat u WP nebo se přehoupnout k androidu.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ANGELFREE: Zařízení od Nokie údajně ano. Je otázka co brandované modely, kde update musí projít přes operátora. Situace u HTC a Samsungu je neznámá :)
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    Všechno co teď běží na WP8 dostane update na WP8.1?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SLUPKA: no zbezne nic. zkusim zda se nedaji re-packnout ty appky ze bych modnul jen formular aplikace. musi to jit preci vzdyt je to QT
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    Odemčený = můžeš nahrávat libovolnou app. Pokud ta app dokáže udělat zásah do systému takový, že to změní velikost písma, tak to půjde taky tak, jinak musíš mít app na čtení. Jinak není to jako u Androida, kde si můžeš zkompilovat vlastní verzi OS s úpravama. Stejně jako BFU prostě zkus vygooglit, jestli to někdo neřešil. Asi bych začal tím, že se podívám, jestli to někdo neřešil na XDA developers.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SLUPKA: jenze on tenhle dostal takze novej se mu nevyplati :) ja mel na mysli zda v odemcenem telefonu se neda lepe vrtat. u androidu bych zeditoval pohled a mel bych vetsi pismo.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    RAINBOF: Když si odemkneš phone, tak můžeš nainstalovat libovolnou aplikaci (tedy i ty, co nesplňují certifikační podmínky). Ale jestli taková app existuje, to netuším. A nechat si ji vytvořit se ti fakt nevyplatí, kvůli několik let starému mobilu, když za relativně malý peníz může mít WP8, které toto vše podporuje...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam