• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    MOPIK: Já to beru tak, že si koupím nějaký telefon, který umí co potřebuju a co mi vyhovuje. Když se časem naučí něco víc tak fajn, ale neberu to jako samozřejmost. Teď mám L1020 u které slibovali, že bude umět fotit do DNG formátu a to mě hrozně lákalo, ale při uvedení to neuměla. Tak jsem prostě počkal až vyšel FW se kterým to fungovalo a koupil jí až potom. A to se netýká jen telefonů, dokud jsou to jen nezávazné marketingové sliby, tak si nechám peníze a kupuju až hotovou věc. A nebo jsem ten typ co financuje kampaně na Kickstarteru a jde do vědomého rizika. Ale rozčilovat se nad tím pro mě fakt nemá cenu.
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    ELHO_CID: to chapu, ale nechapu proc to cast telefonu umi a cast ne .. tak to udelam region only nebo neco .. ale pokud to upgradovane telefony nemaji a nove jo .. nedava to moc smysl. Osobne nevim jestli bych to vyuzil a pokud jak casto, jen ten princim je porad dokolecka .. vsechny telefony s 8.1 dostanou upgrade .. jen se muzou lisit ficury >>> no vlastne vsechny telefony comaji 8gb storage dostanou upgrade >>> jo a 512mb ram taky neprojde .. vlastne upgrade mame jen pro ( ted nevim ) 16 telefonu . Chapu ze insiderem a celou tou akci se mohlo dost zjistit ale ten pristup proste korektni neni ..
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    VECTOR: Mam 950, nejedu insider a tyhle problémy nemam. Občas spadne nějaká aplikace, ale to tak jednou za tři dny..
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Jak mam Microsoft a mobilni windows rad, tak na ne musim furt nadavat. Nevim, jestli je to specifikum myho pristroje nebo proste posledniho insider buildu, ale na Lumie 950 mi brutalne blbne displej. Rozsviti se (tj. z cerne na jakoukoli grafiku) az na druhy pokus, tzn. po tretim zmacknuti tlacitka na boku (zap - vyp - zap). Here Drive ma crash pokazdy, kdyz se zada cil, tzn. visim na windows mapach. A ty funguji jen po urcitou dobu od zapnuti aplikace, zpravidla kdyz telefon uspim a po pul hodine probudim a otevru mapy, vidim cernou obrazovku a musim aplikaci killnout.

    Na druhou stranu, mam pocit, ze to chyta GPS signal fakt rychle a naviguje dobre. Plus offline mapy a jejich detaily - obzvlast tady v kalifornii - jsou skvele, detailni, obsahuji vsechny hotely a restaurace, dost se to hodi bez pristupu k datum pri roamingu.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    RUSSIANBLUE: tak ta druhá řádka je pěkná bejkárna
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    ELHO_CID: když jsem si kpoval foun, byly již ty insaiderovske desitky venku. A tam ta funce byla.

    Bohuzel microsoft marketingovy excelak si asi vymyslel, ze by na tom dobudoucna ještě mohl MS kšeftnout a tuto fci zablokoval.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    MOPIK: AFAIK důvod proč tam ta funkce od WP7 nebyla byl čistě legislativní. Nahrávání hovorů bez vědomí protistrany je v mnoha zemích ilegální, u nás pokud vím taky. Čili technik by tam tu funkci klidně přidal, ale právník řekl ne, mohlo by to mít za následek nějakou žalobu.
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    ELHO_CID: Nejde o to ze ji nemel a nema ,ale o to ze ji stejnej OS v hw podobnejch telefonech ma :) to je to co nechapu :)
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    PSYSBEE: On vůbec PC suite byl super program, nic se nemuselo řešit prostě to fungovalo :) ach jo
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ADAMFC: Já to používám když na konci měsíce píšu servisní výkazy, abych věděl, co a kdy jsem se zákazníky řešil.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    čistě ze zvědavosti, na co používáte nahrávání hovorů? Sám sem to nikdy nepoužil..
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PSYSBEE: Třeba MIUI to má, proto začínám silně uvažovat o návratu ke Xiaomi
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    ELHO_CID: tak nahravani hovoru bylo uz i na starejch Symbianech, takze clovek obcas prekvapi, jaky "elementární" funkce WP pořád chybí, případně je problém je tam dodělat..
    Já třeba dodneška občas postrádám tu nemožnost propojit WP s PC skrz psaní SMSek.. Starou E51 sem pichl do USB, pustil (PC)Ovi suite, natukal na normální klávesnici mega dlouhou SMS a tukl odeslat.. Na WP bohužel..
    - jasně, ono to nemá asi ani Android nebo iOS, ale třeba tohle mě na Nokiich bavilo - no, "pokrok" nezastavíš..
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    RUSSIANBLUE: Tak teď nějak nechápu. Koupil sis telefon bez nějaké funkce a teď si stěžuješ, že jí pořád ještě nemá? To ti připadá normální?
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    MOPIK: ..toto je funkce, na kterou cekam,...tak dal...
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    MOPIK: tak to je posledni kapka.... microsoft never more!
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    RUSSIANBLUE: to je prave pointa pribehu, telefony co maji upgrade z 8.1 tuto funkci nemaji:(
    a to me jako nedochazi proc .. :( moje nadseni z MS nejak opada ..
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    ETHAN: funkce nahrávání hovorů, která je nedílnou součástí nové verze systému nebude dostupná pro starší modely, které byly na Windows 10 Mobile aktualizovány z Windows Phone 8.1. Nahrávat hovory tedy můžete např. na levné Lumii 550, ale nikoliv už na loňském topmodelu v podobě Lumie 1520.
    Jak nahrávat hovory ve Windows 10 Mobile? (aktualizováno) | WMMania.cz
    https://wmmania.cz/clanek/jak-nahravat-hovory-na-windows-10-mobile/
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    RUSSIANBLUE: Je to ve W10M jen na telefonech, které jsou s nimi distribuovány od začátku. Třeba na Lumii 640 tam tu volbu taky nemám.
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    Image and video hosting by TinyPic
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    Image and video hosting by TinyPic
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam