• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    HAWLIS, KEJML, ELHO_CID, STEMBUS: Tak pro mě je hlavní problém v tom že žádný z těch aktuálních a asi ani potenciálních OEM výrobců neudělá telefon který by měl cokoliv navíc. Všichni v podstatě jen hůř nebo líp skládají nějaké komponenty od subdodavatelů a nemají žádný pořádný vývoj. Narozdíl od Nokie, která buď sama přicházela s nějakou zajímavou inovací, nebo spojovala síly s jinými zajímavými projekty a posouvala možnosti dál, díky čemuž ty telefony byly prostě lepší. Double Tap, Glance Screen, Clear Black, Assertive Display, Sensor Core, PureView, Super Sensitive Touch, NFC integrace a navázání na kompletní řadu příslušenství – vůbec to Nokia příslušenství samo o sobě a nemluvě o tom co udělali pro WP platformu SW (Lumia Camera, Here…). Když si dneska člověk kupuje nový WIndows telefon, tak ve spoustě těchhle věcí vlastně musí downgradovat, což je problém :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    HAWLIS: Neradoval bych se předčasně, HP už jednu mobilní platformu pohřbít dokázalo ;)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    tohle mě trochu uklidňuje :)
    snad bude HP po Microsoftu dupat jak stádo slonů, aby ten systém frčel jak na drátkách :)
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    VIK: nemám insider, ale všechno mi funguje, to nemohu říci...
    bohužel.. min jednou za dva dny, spíš častěji, musím natvrdo restartovat... appky padaj... nepřijde mi to svižné, jako dřív...
    když se nad tím zamýšlím, tak, 8.1 byl asi nejlepší WP systém... smál jsem se adroiďákům a jejich nářkům na padající aplikace... dlouho mi to nevydrželo...
    já ten systém fakt miluju a přeju si, aby to stabilizovali, ale je to špíš horší, než lepší.

    tak snad když zabijou lumii, tak se budou víc věnovat softwaru... na druhou stranu je na obzoru surface phone... tak nevim, jak to s tím umrtvením hardwaru myslej..
    docela mě zaujal HP Elite x3...
    no uvidíme.. jsem horká palice, tak se bojim aby mi nejeblo dřív, než se to zlepší. :))) zatim držím...
    PETROS
    PETROS --- ---
    ELHO_CID:
    HAWLIS: tak jsem se taky kouknul a mam to same... respektive co jsem vypozoroval tak jedine kontakty, ktere maji u sebe obrazek jsou ty, ktere mam propojeno se skypem... u vsech ostatnich, ktere jsem si tam sam pracne pridaval to zmizlo... a presne jak pises takovejhle drobnosti je dost a tak nejak zacinam byt nasranej... ale cukratka od Google ani predrazeny padla od prodavacu ovoce me zatim stale nelakaji...
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    Rozumnej SSH klient pro W10m? Admin Shell v trialu sem pouzival ale umoznuje ulozit jen jednu session
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SAYUZ: z Live můžeš kontakty exportovat do csv, do googlu jsem je importoval přímo v google contacts, kdy jsem se odtamtud přihlásil do Live, dal povolení a všechno se to samo odtamtud stáhlo. Třeba má Apple něco podobnýho
    SAYUZ
    SAYUZ --- ---
    STEMBUS: O tel. čísla.. Jsem právě při přihlášení online do LIDÉ koukal, že je vše jako v mobilu, tak si právě říkám, zda to funguje? :) Fotky si přetahám ručně, aplikace moc nepoužívám... No a co dalšího zálohovat?

    Ještě mi řekněte, že ty kontakty můžu přetáhnout do Iphona taky i z Nokie nějakým udělátkem a že OneDrive a další aplikace mi na tom poběží bez problémů a stejně si ho asi koupim :D

    Kdybych mohl v práci fungovat na Apple, tak už mám dávno PC i mobil, ale bohužel v práci mám Office mail, kalendáře atd, tak to držím více méně kvůli tomu.
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    SAYUZ: stejne sem resil na davno na starsi lumia 630 s wp8.1 - je to nejaky bug ktery nejde moc vyresit, ale ta zaloha se v skutečnosti provede a kdyz obnovujes tak ti to nabídne tuto "nedodelanou" jako posledni znamou a je plne funkcni....

    a o jaky data ti jde primarne?
    SAYUZ
    SAYUZ --- ---
    SAYUZ: Jestli se mi stane, že ztratim telefon a za posledních 8 měsíců přijdu o všechna data, tak si jdu rovnou pro ten americkej shit s nakousnutým jabkem :(
    SAYUZ
    SAYUZ --- ---
    Může mi prosím někdo poradit jak zazálohovat kontakty atd, pokud mi nejde automatická záloha na OneDrive..

    Kliknu zálohovat, dojede to na 100% a napíše to: Nemůže se připojit ke službě OneDrive, aby se dalo zálohovat. Aktualizujte si telefon a zkuste to znovu...

    Když dám spravovat zálohy píše to: využívá se 33,77 MB z 1029 GB ze služby OneDrive

    Pomooooc
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    CMLKA: Mrtvá je zjevně Lumia, tedy HW platforma, co koupili v rámci Nokie. Samotné W10M ne. Ovšem tedy pokud nenabídnou telefon kolem 4-6 tisíc Kč a třeba nějaký ještě kolem 10-12 tisíc Kč a budou dělat jen modely v ceně notebooku, tak se obávám, že to je prakticky stejné, jako by odepsali i systém. Ale to nevíme, jak bude. Nic to ale nemění na tom, že koupit nějaký stávající model Lumie není špatný nápad, pokud člověku W10M vyhovuje.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    VIK: jasny, tak pardon, zase tak se v tom neorientuju, ctu, microsoft prestane vyrabet telefony, tak to automaticky asociuju s tim, ze dospeli k tomu, ze je to mrtva vyvojova vetev, jako ja jsem jen rada, ze to tak neni
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    ELHO_CID: už aby ta čína konečně něco předvedla, kde jsou ty kazamy a prestigia na win 10?
    VIK
    VIK --- ---
    Taky nevím, co s tím máte? W10M je obrovskej update, kterej třeba Android snad nikdy neměl. Takže říkat, že se nic neděje, je nesmysl. Zároveň pokud jste v Insideru a něco se rozbije, tak to se dá očekávat. Pokud chcete stabilní systém, tak zůstaňte na stabilní větvi. Mně teda na 930 všechno funguje a jsem spokojenej.
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    CMLKA: Ja osobně bych se toho nákupu taky nebál.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    CMLKA: Zabalí jen Lumie, ne OS. Čili spíš důvod ke koupi než k váhání. Další W10M telefony budou jen něco jako HP3x nebo čína.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    helejte ma smysl si este kupovat nejakou Lumii, jako vypada to, ze to MS stejne zabali ne, tak nevim, jestli si rovnou neporidit nejakej Android, coz jako nechci, vybrala jsem si krasne Lumii 650 (ja zadny drahy manazersky nepotrebuju), ktera se mi i libi, tak aspon nebudu tercem posmechu, ze je to padlo jako stavajici 920, ale nevim no...
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    ELHO_CID: sdileni hesel fungovalo, už nefunguje... shit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam