• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    VIK
    VIK --- ---
    Já právě zvažuju pořízení L950. Mám L930 a trochu mě štve, že nefunguje mikrofon při hlasitém odposlechu. Jinak jsem s tím telefonem spokojený, ale chybí mně snad jen odemykání otiskem prstu. Jak je na tom Windows Hello? A funguje to vůbec? Je to adekvátní alternativa pro FP nebo ne?
    KEJML
    KEJML --- ---
    DAN_F: Na mne to působí tak, že pár nadšenců se tam snaží Windows na telefonech zuby nehty udržet, ale firma jako celek nad tím už zlomila hůl...
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    MOPIK: Jsem zvědavý jestli se ten seznam potvrdí. L640, která podle seznamu má nárok na CU, je HW úplně stejná jako L735 a L830 (SD400 a Adreno 305), které CU podle seznamu nedostanou. U Androidu bych si řekl, O. K. planned obsolescence, ale v případě MS, který ani nemá žádné nové telefony co by chtěl nebo potřeboval prodat, to zní fakt hodně bizarně.
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    KEJML ,DAN_F: jasne v CU asi funkci moc nebude ale do budoucna to znamena ze zadne nebudou. Cele mi to nedava smysl .. 1) win10m budou pro vsechny lumie ... errr 2) budou jen pro lumie s 8gb storage ... err 3) budou jen pro lumie s 1gb ram ...err 4) po roce od vydani vam nedame zadne nove updaty. = jestli fak vymysli nejakou variantu plnohodnotych win10 na arm procesorech nebo nevim .. kazdopadne sem si vzpomel na https://www.youtube.com/watch?v=ckzhX1O6Lto same kecy v kleci
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    DAN_F: čas koupit si novou Nokii, if you know what I mean.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    KEJML: Já si myslím, že právě o tom MOPIK mluví.
    KEJML
    KEJML --- ---
    MOPIK: Tak on CU obecně moc novejch funkccí stejně nepřidává, ne?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    MOPIK: Hej — v mapách jsou průjezdní body! :)
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    DAN_F: jsou to dementi, nejde o to ze by prestali vydavat na anniversary update aktualizace , to asi neprestanou ale zadne nove funkce cca rok od vydfani mi prijde na palici = nokia5 nevypada spatne coz?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    GILDARIUS: Tak jestli ten seznam zařízení způsobilých k aktualizaci odpovídá, nevím jakou logiku to pak má třeba pro majitele L435/L532/L535/L730/L735. Jsem zvědavý jak velká asi bude userbase W10M CU – to už se pomalu všichni budou znát osobně :)
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    DAN_F: logika MS je asi takova "měl jsi dost peněz na 930 nebo 830, už ten mobil máš tři roky tak si koukej koupit samsung S8 MS edition" :-D
    DAN_F
    DAN_F --- ---


    Microsoft won't be bringing the Creators Update to the Lumia 930, 830 and older devices - MSPoweruser
    https://mspoweruser.com/not-modern-windows-phones-will-get-windows-10-creators-update/

    :)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    CMLKA: To je ta druhá možnost. Zavolat jim a zeptat se, jak dlouho trval předchozí hovor. Důležité je se nezacyklit.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    DAN_F: yes, mas pravdu, ja dycky dala kratkej a jen jsem zavolala, super
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    CMLKA: Dlouhý stisk na hovor u kterého to chceš zjistit > vyjede ti kontextová nabídka > dáš detaily (nebo podrobnosti, nebo tak něco – v EN mám "details").
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Nevite, da se nejak zobrazit delka trvani hovoru? Najdu si v historii jen kdy probehl jaky hovor, ale delku jsem nikde nenasla
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    ROMANICAK: Poslední update přinesl, krom očekávané implementace průjezdních bodů, taky něco, o čem MS v change logu mluví jako o "new engine". A jak už to tak bývá, v souvislosti s tím se objevilo i pár chyb. Co se týče těch bodů co zmiňuješ, tak:

    1. Mně vždycky pomůže se při spuštěné navigaci ručně posunout v mapě a pak klepnout na ikonu lokace (puntík s kruhem), což většinou tu odchylku se zobrazováním pozice během navigování vyřeší.
    2. To se bohužel děje. Dával jsem to za vinu špatné optimalizaci, protože na navigování používám L735, ale asi je to rozšířenější. Na to žádný workaround nemám, ale očekával bych, že se to spraví s nějakým z nadcházejících updatů.
    3. To se mi neděje – zkoušel jsi během navigace kliknout na ikonu kompasu (střelka)? Ta totiž přepíná 3D a 2D pohled.

    Jinak teda, jak jsem psal v úvodu, už lze přidávat do trasy průjezdní body. Zatím jsem moc neměl příležitost to otestovat, ale jsou tam :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Neblbnou vam mapy/navigace?

    Pouzivam (bohuzel) stale ty mrkvosofti a poslednich par tydnu to ma nejakej zasadni problem:

    1. Zakreslenim kde jsem na mape - furt jsem nekde par metru od silnice.
    2. Pak obcas se prekreslovani pri pohybu uplne sekne.
    3. A prestalo fungovat naklopeni, porad vidim pohled shora kolmo, takze nevidim cestu pred sebou. Teda rucne to jde zmenit (oddalit), ale pak zas nefunguje posunovani.

    To samozrejme zasadne ztezuje orientaci, zvukovy prikazy jsou totiz celkem v pohode, ale to ve meste jaksi nedostacuje.

    Umisteni a prekreslovani na mapy.cz aplikaci je v pohode, z cehoz usuzuju, ze GPS hw je v poradku.

    Co u vas?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak moje Lumia 735 posila informace z krokomeru do MS. Predpokladam ze i to nahodne zapinani GPS ma na svedomi to :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK, ELHO_CID: Ono staci, kdyz si uvedomis ze oni do tech spalenych kalorii pocitaji i ty co bys spalil sezenim v kancelari.

    Jakmile lidem ukazes ten rozdil, tak rozumnemu cloveku dojde ze pohyb je potreba z metabolickych duvodu a ne kvuli pocitani kalorii. Jinak souhlas.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam