• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DARMOSLAPAlbánie
    Albánie stopem, autem, na kole. Zajímavá místa k vidění, zkušenosti s místními obyvateli, stav cest a místa, kam se dá zajet osobákem, či na která je zapotřebí 4x4. Tipy na místa k přespání (hostely, kempy, spaní na divoko), tipy na cestování stopem a místní dopravou, atd. Užitečné linky najdete na nástěnce.
    rozbalit záhlaví
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    Ahoj,
    nejede někdo teď do Albánie?
    Koupili jsme zbytečné moc dat a mámena SIM ještě asi 8 GB. Aktivováno bylo 13.3.2024.
    Láhev vína by potěšila :)
    Praha- Holešovice.
    HAWKEYE
    HAWKEYE --- ---
    GEKONZPRAHY: The Last Bay. V červnu 2021 klid,čisto bez lidí,autem až tam. (39.7679519, 19.9910107)
    SHM8
    SHM8 --- ---
    GEKONZPRAHY: na šnorchlování to neni, ale...
    Guide to Thermal Baths in Albania • IIA
    https://invest-in-albania.org/guide-to-thermal-baths-in-albania/
    HERMANN23
    HERMANN23 --- ---
    Cestou z Albaniateku se mi do ruky dostal kupón na deset litrů dieselu zadarmo na Kastrati pumpách a fakt to funguje. Třeba je to drahý pro smrtelníky ale místní dostávaj takový kupóny? Netuším.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Dneska v Makedonii kousek za řeckejma hranicema (tušim že Florina nebo tak nějak) jsem tankoval za 34 korun. Čim je ta Albánie tak specifická? Je to nějakej podobnej případ jako u nás předražený operátoři, neboli "zákazník si to žádá"?
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    ENEMY8194: Pardon, překlep, je to 43 korun. 189 lek
    ENEMY8194
    ENEMY8194 --- ---
    GEKONZPRAHY: To teda nevím kde a co jsi tankoval,my jsme v Albánii měsíc a ještě jsem netankoval za takové penize
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Simvás, dokážete mi někdo vysvětlit proč je tu tak šíleně drahá nafta? 48 Kč za litr je asi nejmíň, co jsme viděli. Jinak máme za sebou Theht, Vloru a teď jsme na pár dní kolem Ksamilu a asi zamíříme na Korfu.

    Nějakej tip na pláž u Ksamilu pro šnorchlování?
    DUHOS
    DUHOS --- ---
    GEKONZPRAHY: Snad si to nepletu, ale my na první zátah dojeli až do tohoto kempu, kde jsme byli na 24 hod. Ohrid je krásnej, neskutečně. Možná to chtělo i dvě noci.

    Tahle cesta tě dobře nasměruje na jih Albánie, kterej je úžasnej a se spoustou dalších míst ke který rovnou dojedeš. Pokud chceš primárně Albánii a netoužíš překonávat výškové rekordy, tak bych to vzal takhle kolem Ohridu a jich Albánie.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Ahoj, za dva týdny se chystám na dva týdny na Balkán, ale nejvíc času bych chtěl strávit v Albánii. Pojedu osobákem, celkem ve třech lidech.

    Dokázal byste mi někdo napsat v bodech kudy se mám vydat? Plácnu Budapešť - Sarajevo - Skadar - Theth atd...

    Nejsme zrovna zdatní chodci, netoužíme po celodenních túrách. Chceme někde nechat auto, udělat si maximálně dvouhodinovou procházku, pokochat se výhledy, zpět k autu, najít nějakou fajn restauraci pro místní, levné ubytování a druhý den po přejetí do dalšího města to samé :)

    Díky moc za pomoc.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    TOMASS: v Gjirokasteru v pevnosti je vrak sestřeleného amerického Lockheedu T-33
    IRA_PALMOVKA
    IRA_PALMOVKA --- ---
    OPERAHYPNO: cca před 10 lety jsme kupovali v Drači od místních výrostků přímo na pláži, jak je to teď netuším
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    DUHOS: kamarád má už bohužel zakoupenou letenku, proto ten research tamní scény - zemní cestou by předpokládám neřešil a jel pašungy
    DUHOS
    DUHOS --- ---
    DUHOS: My jeli pašung z Čech, ale nedoporučuji. Měli jsme kliku jak hrom. Hlavně teda já, protože jsem na rozdíl od ostatních nevěděl, že něco pašuju, tak jsem to neměl vůbec schovaný. :)

    V Srbsku nás třeba od prohledávání zachránilo, že jsme neměli tónovaná skla na dodávce.
    A Albánci nás prohlédli až při zpáteční cestě a po téhle zkušenosti kamarádi nechali zbytek hašiše ve zdi u Ohridu, kde je to asi dodnes.
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    Tak teda dík za rady :D
    ADIK
    ADIK --- ---
    Ja bych jim na policko radeji nelezl :)
    TOMASS
    TOMASS --- ---
    ADIK: + bonus zdarma prostřelený koleno
    SDN33
    SDN33 --- ---
    ADIK: lol..a kontakt na čistej heroin tam máš taky ne ?
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    ADIK: a tam funguje nějaký trh spojený s pastevectvím? Ptám se pro kamaráda, tak klidně konkrétněji, díky
    ADIK
    ADIK --- ---
    OPERAHYPNO: kdyz si zajede do hor, tak to bude mit rovnou od zdroje :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam