• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LTGHorské dráhy a zábavní parky
    LTG
    LTG --- ---
    Začneme seznamem zábavních parků, které jsou pro našince v dojezdové vzdálenosti. Není to kompletní seznam, záměrně vynechávám malé lunaparky a podobné blbinky a uvádím jen ty, které stojí za to navštívit. Drtivou většinu z nich jsem za posledních pár let navštívil, tak ke každému přidám krátký popis včetně těch nejlepších atrakcí. Seznam budu průběžně doplňovat, když čas dovolí. Samozřejmě pište své názory a vlastní zkušenosti a omluvte případné chyby, všechny názvy atrakcí i vzdálenosti a ceny píšu po paměti.


    NĚMECKO



    EUROPAPARK
    Rust, cca 650 km od Prahy
    Největší, německý park, pro čechy hodně oblíbený. Hezká tematická úprava parku, hodně VELMI kvalitních atrakcí! Na můj vkus je EP už docela masovou záležitostí, v letních měsících obrovská návštěvnost a až hodinové čekací fronty na hlavní atrakce. Cena vstupného je cca 850 Kč na den a na druhý den téměř žádná sleva. Park je (jako skoro každý) rozdělen na několik tematických částí, které jsou stylizovány do zemí Evropy včetně atrakcí, které v té části stojí.

    SILVER STAR – nejvyšší horská dráha Evropy
    BLUE FIRE – megacoaster (0 – 100 km/h za 2,5 sec.), vystřelovací kovová dráha, moje nejoblíbenější dráha vůbec
    EUROSAT – vesmírně laděná jízda ve tmě
    POSEIDON – netradiční kovová dráha s obojživelnými vozíky a sešupy do vody



    PHANTASIALAND
    Brühl, cca 700 km od Prahy
    Určitě nejhezčí německý zábavní park s kouzelnou atmosférou a do detailu vypiplanou tematickou úpravou. Není tak masový a obrovský jako Europapark, ale nemá ani tolik velkých atrakcí. Naopak každá atrakce je výborně udělaná a i když neboří rekordy, co se výšky a rychlosti týká, vždy něčím překvapí. PL doporučuji i pro začátečníky, kteří mají obavy, zda na „něco“ vůbec vlezou, v PL se nemusejí bát a určitě projdou všechny atrakce. Měl jsem tu čest navštívit park i v minus 20 stupňových mrazech, většina hlavních atrakcí byla odstavena a i tak jsem se kupodivu skvěle bavil  Park bohužel patří mezi ty nejdražší a vstupné tak vychází na 1000 Kč za den, ale mimo hlavní letní sezonu bývají akce na druhý den vstupu zdarma. Tenhle park si prostě musíte zamilovat.

    BLACK MAMBA – top dráha parku, zavěšená kovová dráha, která se jako had proplétá mayským hradem v africké části parku, je to skvělá dráha!
    MYSTERY CASTLE – netradiční volný pád uvnitř hradní věže, který předchází průchod strašidelným hradem s živými herci, opět budete zírat s pusou dokořán 
    TALOCAN – taková normální otáčecí lavice, opět skvěle udělaná, šlehající oheň doslova ucítíte na vlastní kůži
    WINJAS FEAR a FORCE – dvě otáčecí horské dráhy (tzv. myšky) které jsou propletené v několikapatrové budově, dráhy jsou plné nástrah a nejednou vás překvapí



    HEIDEPARK
    Soltau, cca 600 km od Prahy
    Nejbližší a nejlevnější zábavní park z trojice těch nejlepších německých parků. Vstupné necelých 800 a druhý den za pouhých 250 Kč. Decentní tematická úprava bez zbytečných kýčů a velký počet kvalitních drah, menší návštěvnost. To vše dělá z HP vítěze v poměru cena/kvalita. Heide je výborný park, není nejlepší, ale díky nižší návštěvnosti se dá za den až dva celý projít a projezdit do sytosti bez zbytečné prudy v tlačenici lidí. Největším lákadlem je novinka pro rok 2011, Krake.

    KRAKE – dráha volného pádu (na vozíku vyjedete nahoru, na vrcholu vás to naklopí, zastaví a chvíli padáte 90ti stupňovým sešupem) s průjezdem vodou a tzv. immelmanovým loopem, což je také dost nezvyklý prvek pojmenovaný podle jednoho leteckého manévru (moje video on-ride zde http://www.youtube.com/watch?v=HJV5PcqZyQs)
    COLOSSOS – nejvyšší evropská DŘEVĚNÁ horská dráha s prvním sjezdem tak strmým, že dosud nese zápis v Guinessově knize rekordů
    DESERT RACE – vystřelovací horská dráha, rychlá ale kraťoučká
    SCREAM – noční můra pro lidi (jako já) se strachem z výšek, 100 metrů vysoký volný pád (moje video on-ride zde http://www.youtube.com/watch?v=u4igWRpoJes)



    HANSAPARK
    Sierksdorf, cca 700 km od Prahy
    Malý, ale hezký zábavní park, který leží přímo u moře. Hansu doporučuji jen pokud jedete okolo nebo do nedalekého Heide parku. Určitě se nebudete nudit, ale nic nářezového také nečekejte, vstupné je přirozeně levnější - cca 700 Kč. Na jeden den dobrá zábava, druhý den bych už nedoporučoval.

    FLUCH VON NOVGOROD – jediná opravdu dobrá dráha parku, vystřelovací, strašidelná kovová dráha s dost dobrým překvápkem



    HOLIDAYPARK
    Haßlochf, cca 500 km od Prahy
    Malý, lesní park s atrakcemi ne o moc lepšími než ty, co známe z pražské Matějské, kterému ale dominuje obrovská, skvělá dráha Expediton GeForce. Srovnání s Matějskou možná není na místě, tak špatné to opravdu není, ale opět se jedná o jednodenní park.

    EXPEDITION GE FORCE – skvělá kovová dráha, která je se umisťuje i na světových žebříčcích, bohužel je krom volného pádu jedinou adrenalinovou atrakcí parku
    TEUFELSFASSER – výborná jízda na kládách, i když tyhle malé atrakce (které jsou snad ve všech parcích) neuvádím, tyhle zmínit musím; když se na vás zazubí satan a pošle kládu pozadu z kopce, řeknete si „tak to musím ještě jednou dát“ 



    BELANTIS
    Leipzig, cca 250 km od Prahy
    Další malý park, který máme opravdu za rohem. Od loňského roku má celkem dobrou dráhu Huracan, ale celkově patří spíš do kategorie rodinných neadrenalinových parků. Úprava je skvělá a celkově na mě tenhle park působí příjemným dojmem. Nečekejte žádné extrémní zážitky, ale když zrovna nemáte plán na sobotu, prostě ráno vyrazíte a večer jste doma, plni zážitků - to vše za rozumné peníze.

    HURACAN – kovová dráha s více než 90ti stupňovým prvním pádem, nepleťte si s drahami volného pádu (tzv. dive coaster), takhle je rozhodně menší, ale přesto na takhle malý park dobrá atrakce
    GOETTERFLUG – dost zajímavý kolotoč, kde si sami naklápěním křídel naklápíte vozík, těžko se to popisuje; když to vychytáte, můžete po směru otáčení ještě rotovat s celou svojí sedačkou - nečekaně dobrý zážitek a to na kolotoče a jiné točící nesmysly v parcích nikdy nechodím


    MOVIEPARK GERMANY
    menší filmový tematický park, nebyl jsem ale ani podle reakcí lidí, co zde byli, nesoudím, že by stál za to navštívit. Takže až někdy pojedu okolo…


    TRIPSDRILL
    leží poblíž Holiday parku, prý hezký ale maličký park s jednou novou dřevěnou drahou, zatím jsem nebyl, ale myslím, že bude podobné velikosti jako Belantis
    CREFF
    CREFF --- ---
    ...je treba dodat ze tato lahudka se nachazi v Thorpe parku kousek od Londonu...
    CREFF
    CREFF --- ---


    Nejdriv sem si rikal proc tak vsichni kricej...no neuvedomil sem si co to znamena zrychleni z nuly na 129km za 1.9 vteriny nasledny kolmy vylet do 62m s nejakou tou rotaci samozrejme a pak kolmy pad...vubec jsem to nepobral...kazdopadne doporucuju kricet uvolnuje to
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    VIXLE: nezname, ale pozname. vypada to vyborne! :)
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    NoLimits zname?
    YouTube - Jolt - No Limits Coaster
    http://www.youtube.com/watch?v=VvdcuTJ1dU8


    MultiLoad.cz :: Stáhnout soubor "NoLimits_full.rar"
    http://www.multiload.cz/stahnout/434292/nolimits_full-rar
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    záhlaví? :)


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam