• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    XARGH: Odkaz nejede. Zkusis to nekam dat. Dik.
    XARGH
    XARGH --- ---
    cvicite nekdo jogu "proti zdi"?
    pokud ano, jake jsou Vase oblibene asany a jak to mate zarazene do Vasi praxe? :)
    8 Ways (Besides Handstand) to Use a Wall in Your Yoga Practice
    https://www.yogajournal.com/practice/8-ways-use-wall-yoga-practice/
    LYL
    LYL --- ---
    XARGH:
    Díky za doporučení, zajdu tam na nějaké lekce. S jin jógu zkušenosti zatím nemám.
    XARGH
    XARGH --- ---
    LYL: posledni dobou dost preplneno. :-/
    Jinak cvicitele prichazeji, odchazeji, stabilni jadro je ovsem kvalitni. majitelka studia je hrozne fajn, zrovna ji vychazi knizka: www.yoga4everybody.cz/moje-duse-indie
    MEDEIA: nejen na jin jogu. ma tam i Vinyiasa lekce a patri k tomu ostrejsimu, co studio nabizi :)

    kdyz byla zminena Jin Joga, jake jsou vase skusenosti?
    ja ji hodne cvicil po operaci karpalu na ruce, kdy jsem prakticky nic jineho nemohl. ted uz muzu vse a tak si uzivam silovejsi druhy cviceni.
    mam takovou tezi, ze tim, jak je v podstate neprijemne setrvavat delsi dobu v jin jogovych pozicich, clovek dosahne pomerne slusne koncentrace a zpritomneni. mel jsem i silne psychicke momenty. a pritom se vlastne navenek skoro nic nedeje :D
    MEDEIA
    MEDEIA --- ---
    LYL: Na normální lekci jsem tam nebyla, ale minulý rok jsem si tam dělala kurz jin jógy u Veroniky Brožové a bylo to tam hrozně příjemné, na jin a restorativní jógu je skvělá.
    LYL
    LYL --- ---
    Máte někdo zkušenosti s centrem jógy Yoga4everybody? https://www.yoga4everybody.cz/
    SUBVERSION
    SUBVERSION --- ---
    tvl, nechapu, ptam se na jednu konkretni vec a dostanu zjebano ze chodim na franchisovou jogu? fck you guys :)
    SUBVERSION
    SUBVERSION --- ---
    ARRAKIS: asi budes prekvapeny, ale mne se to proste libi, zkusila jsem uz hodne veci. ale samozrejme diky za hrozne chytrou radu. priste se ani nemusis namahat)
    ARRAKIS
    ARRAKIS --- ---
    SUBVERSION: zkus neco jineho, nez franchisovou mc yogu. ja bikram zkusil pouze jednou, abych si udelal carku, ze jsem to teda zkusil pred hozenim pres palubu :)

    i kdyz si odmyslim bikramuv business model: joga neni neco, z ceho se da vykostit 26 asan a cvicit je v pretopenym sale za armadne-teroristickeho stylu vedeni hodiny.
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    Zdravim ve spolek, nemáte někdo v pdf něco k Iyengarovskému cvičení v závěsech - Yoga Kurunta?
    Vim, že je kreslenej manual pro učitele, ale je skoro nesehnatelnej.
    SUBVERSION
    SUBVERSION --- ---
    zdravim :) vyzna se nekdo ve studiich Bikram yogy v Praze? ktere je top? furt zkousim a neni to ono. Nekde se mi nelibi prostredi, nekde ucitele - je to marne, ale mam fakt zajem
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    History of Yoga Full Film English
    https://www.youtube.com/watch?v=JoRwXMLsVis
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    SLAUGHTER: Myslim, ze keltove nemeli pismo a vsechno, co se o nich dochovalo mame od Rimanu
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    BHA: Druidy bych neargumentoval. Nepletu-li se, tak cokoli důležitého nezaznamenávali. To co víme o jejich spirituálním dědictví jsou imho zejména interpretace dohady a představy vyvozované z hmotných památek.
    V mnohých východoasijských zemích ti raději řeknou cokoli, jen by neřekli nic, bo dokonce nevím...
    A nejde o východní přístup. Konflikt mezi studujícími - metafyziky a praktikujícími - mystiky nalezneš napříč časem a prostorem. Navíc šermovat praxí je taktéž intelektuální koncept :-). Stačí mít srdce na správném místě a (dámy prominou) nemít v hlavě nasráno... :-)
    Navíc by bylo dobré rozlišovat jógu jako takovou a její dílčí praxe o kterých se zde hovoří... Volant také není automobil... :-)
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    FRAKTALEK: Tak primarni text jsem cetl jen jeden (prelozeny do eng), to je jeste jiny level. :-) aktualne to spis zkoumam religionisticky
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    BHA: HONZAL: CARIBOO:
    Studovani posvatnych textu je taky praxe - je to jedna z forem bhakti jogy. A bhakti je zaklad. Ne kazdy ale praktikuje bhakti skrz studium, to spis asi mala mensina.
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    BHA: Jo, ja delal jogu 12 let a az ted sem zacal studovat clanky na wiki o naukach, ktery me ucili. Ten vedecky-religionisticky background me bavi objevovat.
    CARIBOO
    CARIBOO --- ---
    BHA: Ještě možná toto:
    Život Šrí Krišnamáčárji (2. část) - Tibet (či netibet?) - Kořeny jógy
    https://www.korenyjogy.cz/zivot-sri-krisnamacarji-2-cast-tibet-ci-netibet/
    a
    LIVE: Kde se vzala "Aštánga jóga" Pattabhiho Joise
    https://www.youtube.com/watch?v=ov66dW7bp-g
    CARIBOO
    CARIBOO --- ---
    BHA: Mám radost, že je Ti odkaz užitečný. y stránky jsou skvělý a mají i YouTube kanál plný užitečných informací.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam