• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HALELUJANagios - dohledový systém počítačových sítí a jeho nadstavby (Centreon, Nagvis, Cacti,..)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    My monitorujem hlavně to, jestli z encoderů jde stream, jestli databáze obsahujou všechny tabulky, který tam maj bejt, jestli jsou spuštěný servisy s názvem tim a tim, pak samozřejmě všechny normální servisy jako load, hdd space, memory, swap usage, uptime....

    Mam jeden testovací nagios na svym serveru, je tam asi 15 hostů, ti dam login jestli chceš a když slíbíš, že budeš hodnej, tak i root práva do administrace
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    RAINBOF: A jaký služby na switches? Akorát veřejný? http, ftp, ssh nebo i další? Na routery, linux a workstations to je dělaný, tiskárny přes SNMP, nebo HP tiskárny přes nějakej ten JetDirect či jak se to jmenuje.. .)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    myslel jsem sluzby :) me by se hodilo monitorovat switche, routery, workstation s windows stanicema, tiskarny, linux servery...
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    RAINBOF: 60% linux servery, 20% windows servery a zbytek různý ftp, NAS úložiště atd, firewally..

    Na všech serverech převážně databáze a audio/video steraming
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KRISHNA: no pekny. Co vsechno s tim monitorujes ?
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Ja jsem se zrovna dneska ( v patek ) dozvedel, ze prebiram zavedenej Nagios, kterej poslednich sest let spravovali dva lidi a nenechali mi v podstate zadnou dokumentaci, akorat pristupy, takze bude sranda. 500 serveru, 4500 services...

    kazdopadne uz s tim nejaky zkusenosti mam. Centreon nebrat, pouze nagios 3.2.3
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Zdar tak bych uvital hned info o tom jak to nejak neumorne nasadit :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam