• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HALELUJANagios - dohledový systém počítačových sítí a jeho nadstavby (Centreon, Nagvis, Cacti,..)
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    neni to oplne nagios, ale celkem zajimavy tool na monitoring - hlavne logu na centralnim logovacim serveru:
    octopussy - http://www.octopussy.pm
    Predem upozornuju, ze to chce trochu naslaplejsi stroj s alespon 2G RAM a takovy praseciny jako apache asp podporu.. nicmene vysledky - pokud to zrovna neni jak zpomaleny film s vybrakovanou RAM - jsou docela cool.
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    KRISHNA: takhle hezký mě nenapadají, ale jestli máš implementovaný Nagvis, tak ten pár pluginů (koláče, sloupce) má
    Gadgets
    http://exchange.nagvis.org/exchange/Gadgets/
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Napadá vás nějakej tool, jak monitorovat velikosti složek, abych z toho dostal graf podobnej tomuhle?



    Potřebuju to na remote systému a grafy vidět na webu. Představuju si něco jako cacti, munin, nagios, nějakej plugin do jednoho z těhle programů..?
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    Taak a další sranda.. výstup z checku je tak velkej, že se mi nevejde do Status information ani do Performance data v Centreonu. Řešil jste to někdo? celkem vtipný :))
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    Heh zda se mi to anebo v Nagvisu 1.7.3 nejde dat gadgetum manual input? hergot! a taky nejak brutalne vytezuje apache.. to se zase vyplaci aktualizovat :/
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    SAMGARR: nějaký logy někde budou, co/kdo dělá grafy z těch rrd souborů? Má práva?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Cus, prave jsem poprvy rozbehal Cacti na debianu za ucelem grafovat zejmena apache2. Nainstaloval jsem tenhle plugin http://forums.cacti.net/viewtopic.php?f=12&t=25227 podle navodu, ale v grafech nemam zadny data. Kdyz ten script pustim samostatne v konzoli vrati mi spravny data. RRD soubory se vytvorily a uzivatel pod kterym bezi Cacti do nich muze zapisovat, ale nedela to...Tusite kde muze bejt problem?
    MASCA
    MASCA --- ---
    HALELUJA: Sledováním http://mystatus.skype.com/<username>.txt. V nastavení musí být povoleno vidět status přes web. Aspoň naposledy mi to takhle jakž takž fungovalo.
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    Potřebuju dohledovat status Skype účtu.. máte někdo zkušenost?
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    AQUARIUS: defaultně "nologin" nebo jak se to jmenuje, ale dal jsem mu /bin/bash na test
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    KRISHNA: jakej shell ma uzivatel nagios?
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Ahoj, poradíte? Mám script, kterej vypadá takhle


    #!/bin/bash
    out=$( nmap seznam.cz | grep / | sed '/Starting/d' | cut -f 1 -d '/' | sed ':a;N;$!ba;s/\n/,/g' )
    printf "These ports are opened on seznam.cz $out \n"

    Má scanovat porty na hostu (seznam.cz) tam je schválně a pak vypsat do výstupu, který jsou otevřený. Na Nagios 3.2.3 mi to funguje na poprvé, na Nagios 3.4.1 mi to nejde a už z toho docela šílim. Stejná konfigurace, CentOS 6.3, instalováno z repozitáře, jednou ze starýho (to je ten 3.2.3) a podruhý z EPELu.

    Tady jsou obrázky - (check_test)

    Nagios 3.2.3


    Nagios 3.4.1


    Přitom když to spustim z shellu jako root, tak to funguje, když to spustim jako uživatel nagios, tak to taky funguje. Celkově mi připadá, že jsou nějaký problémy s přenosem obsahu proměnnejch mezi nagiosem a scriptama..

    Případně nemáte script, co by tohle uměl a fungoval?
    Taky bych potřeboval script, co mi ukáže, jestli je port 22 zavřenej, když bude, tak OK, když nebude, tak Critical, taky jsem si to napsal sám a taky mi to nefunguje z asi stejnýho důvodu (nagios 3.4.1 na 3.2.3 to jde)

    #!/bin/bash
    if [ -z $2 ]; then
    if [ -z $1 ]; then
    printf "needs \$1 & \$2 (address & port number)\n"
    exit 2
    else
    printf "needs \$2 (port number)\n"
    exit 2
    fi
    fi

    closed=$(nmap $1 -p $2 | grep ssh | cut -f 2 -d ' ' )

    if [ "$closed" = "open" ]
    then printf "CRITICAL: port $2 is open \n"
    exit 2
    else printf "OK: port $2 is filtered/closed \n"
    exit 0
    fi
    HALELUJA
    HALELUJA --- ---
    Jedete někdo sem? :)

    Nagios - Nagios World Conference North America 2012
    http://www.nagios.com/events/nagiosworldconference/northamerica/2012
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    hele pouzivate nekdo cacti s nagios pluginem? ted se chystam na upgrade monitorovaciho stroje a jen by me zajimalo, jestli ten nagios plugin konfiguruje nagios pres db z hostu v cacti, nebo je to jen rozhrani pro nagios konfigurovany klasicky 'rucne'.. bo pak by se mi to vubec nevyplatilo a asi bych spis presel na centreon, ackoli teda v nem si zase nedovedu predstavit psat grafovani veci, ktery uz mam pres cacti celkem vymakany.. (nekolik grafu z ruznych stroju agregovanych do jednoho atd)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    ERROR: ja jsem si rikal, ze je nejlepsi nedrzet unikatni nrpe.cfg pro kazdej stroj/skupinu a veskery konfigurovatelny parametry centralizovat do konfigurace na strane nagios serveru... Ono i takhle uz mi deploy novy konfigurace par minut trva :)
    ERROR
    ERROR --- ---
    my teda mame nrpe.cfg uplne vsude stejny a samotny checky jsou v /etc/nrpe.d/ coz je adresar kterej je includnutej
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    AQUARIUS: jo taak :)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    KRISHNA: dont_blame_nrpe=1 - nrpe pracuje s promennejma.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    AQUARIUS: A ty máš teda nrpe.cfg na všech strojích uplně stejnej? U nás by to nešlo, protože máme třeba na každym stroji s databází její check, a každá má jiný názvy tabulek, co se maji kontrolovat, pak různý checky logů, jestli obsahujou danej string, taky na každym stroji jinak atd.. Máš hodně podobnejch strojů?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam