• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKATCHOUPraguewatch - mapa pražských kauz
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    SMALLRICCIO: útočit na vrozené gendrové charakteristiky jako je PMS je už opravdu ubohost nejvyššího kalibru a nedostatek svých znalostí tím rozhodně nelegitimizuješ, spíše právě a zcela naopak! Tohle už zavání sexismem a jestli tu hodláš jakoukoliv sexistickou poznámku na jakoukoliv osobu ženského pohlaví ještě někdy aplikovat, tak se těš, že potřetí ti to už rozhodně neprojde!!!
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    Podpořte námitku proti navrhované změně územního plánu na Nákladovém nádraží Žižkov
    http://tadynenideveloperovo.cz/component/k2/item/147-podporte-namitku-proti-zmene-uzemniho-planu-na-nakladovem-nadrazi-zizkov
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    Ústavní soud se zastal Prahy. Rušnou magistrálu zatím odhlučnit nemusí | zpravy.ihned.cz - Česko
    http://zpravy.ihned.cz/c1-54396510
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: to vidím, že s nima máš problém, kdyby tě z nich někdo zkoušel v rámci školní výuky, asi bys dostal pětku ))) protože bys nevěděl ani h....


    SMALLRICCIO: ty jsi taky inteligent, viď? vždyť marxismus je filosofie, která dokonce kriticky diskutuje samotnou "ideologii" a napadá jí právě proto, že je nástrojem zneužívaným k totalitě... za to, že se pak sám marxismus stal zneužit, už nelze Marxe obviňovat, takhle si to určitě sám nepředstavoval...

    a ok, podme se bavit o Praze, protože bavit se o filosofii se dvěma tatarama, který znaj slovo marxismus jen jako nadávku mě fakt vyčerpává...
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: jo, já vím, neomarxista, to je ten směr, co bude konečně skvělej...

    Ne hele na Marxe, Engelse, Lenina ani jiný kamarády mě nenalákáte, mám problém už se základama týhle filosofie, takže jakýkoli myšlenky a ideologie z toho vycházející jsou mi proti mysli. Můžem se bavit o proměnách Prahy, ale tohle téma prosím opusťme.
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: tvé odpovědi mě nepřestávají udivovat... neni tu nikdo kdo by tu prosazoval komunismus proboha!!!! vycházet z marxismu neznamená být komunista, zlato, chápeš to? asi už je toho na tebe moc, viď?
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Ano, protože jsem odpůrce komunismu, tak je celkem pochopitelné, že neumím anglicky a mám nedostatky ve všeobecném vzdělání, to dá rozum. Přeci jen blb může nechápat, jak je ten komunismus skvělá věc (až se to jednou konečně povede realizovat bez obětí)...
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: no hlavně jestli to nepřekládáš v google translator ))))
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: no takhle jak to interpretuješ, to jako blábol zní.. (jistě to nebyl jediný důvod)
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    SMALLRICCIO: já z žádné radikální ideologie nevycházím, názory které zastávám lze charakterizovat jako výběr těch nejlepších praxí s potenciálem přispět k zlepšení naší společnosti pro všechny. Za radikální ideologii Marxe obvykle označují jen ti, kteří se bojí, že by v důsledku jeho učení mohli přijít o koryta. Nálepka "radikální ideologie" byla vždy používaná jako nástroj, který vychází ze strachu vladařů obávajících se rozvolnění jejich mocenských pozic. A něco jinýho je když se za radikální považují myšlenky, které chtějí plošné zlepšení pro většinu světové populace, oproti myšlenkám z opačné strany spektra, které usilují o dobro jen určité skupiny, rasy, etnika... na úkor jiné společenské skupiny.
    Já osobně nepovažuji své názory za nijak radikální, domnívám se, že jsou to zcela legitimní požadavky, tedy alespoň z humanistického hlediska...
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Vtipné...
    SPIPI: Já si to nakonec přečetl a pořád mi to připadá jako canc. Že se někdo rozhodl pro přestavbu Paříže (a i jiných měst) proto, aby utlačoval pracující lid, je prostě blábol.
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    MIKATCHOU: to je fakt, A. Smith nebyl komunista :)
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    SPIPI: já myslim že Hamster nebude vědět kdo je Adam Smith ))))
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    HAMSTER: hele, ale tím si de facto zavíráš dveře a vůbec možnost účasti se v týhle diskuzi.. To je jako kdybys tady ve svém příspěvku citoval třeba z Adama Smithe a já ti řek, že tyhle kapitalistický cancy číst nebudu. Trochu pod úroveň ne?

    Že je v týhle zemičce vybudovaná antikomunistická nálada do takové míry, že jsou někteří zásadní filosofové (ekonomové chceš-li) ignorováni a zesměšňováni, je jen prachobyčejnou vypovídající hodnotou o stavu inteligence u nás. Engles, a ano, i když jde o komunistu (bububu), je dodnes respektovaným filosofem ve světě a to včetně akademické obce. Dodnes se z něj studenti a studentky učí a citují z něj ve svých pracích a světe div se, nemusí jít o komunisty..
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: Engels žádnou ideologii nevymyslel, hlavičko .) ideologii z marxismu udělali až jiní soudruzi, to bys mohl vědět... to jako kdybys tvrdil že Mohamed je ten kdo může za teroristické útoky - vždy je to věcí interpretací a reinterpretací a dalších reinterpretací těchto reinterpretací... kdybys věděl, co je to hermeneutika, pochopil bys, že ne každý autor nějaké myšlenky je vinnen za to, co jiní z jeho díla nadělali...
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Ano, mám ho zaškatulkovanýho v krabici "zločinné ideologie" a ignoruju ho (stejně jako ty ignoruješ všechno, čeho se dotknou lidi, které nazýváš buržoazií), je na tom něco špatného? Kdyby mě někdo přesvědčil, že to není správný pohled, nebráním se revizi vlastních názorů, ale jen ty citáty, cos sem dala, mi stačí k pocitu, že mám ve škatulkách pořádek...
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: můžeš mi prosim tě říct co je špatnýho na Engelsovi??? chci alespoň 5 pádných argumentů proti Engelsovi... jinak si budu myslet že ho ani neznáš a jen si ho dáváš do nějaké škatulky (kterou ostatně taky neznáš)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Tak když už po pár řádcích vidím, co je to zas za text, tak to snad nemusím celý číst, ne? To by mi tady taky jako argument moh jednou přistát Kapitál....

    SPIPI: Tomu bych se asi víceméně nebránil, ale musíš si uvědomit, že bulvár takto umístěnej v srdci města má určitý vazby a určitý funkce, který musíš zachovat nebo patřičně kompenzovat.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    HAMSTER: Ne, sorry, nebudu to číst, text opírající se o citáty Engelse mě nezajímá. Stačilo mi pár řádků.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam