• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIKATCHOUPraguewatch - mapa pražských kauz
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    já bych udělala výběrový řízení, ve kterém by rozhodovali obyvatelé Prahy, nebo nějakou veřejnou soutěž o stánek na Václaváku a pak by tam prodával nějakej místní člověk svoje produkty... aby to bylo trošku lokální
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    no v tuhle chvíli tam ty klobásy taky někdo menežuje a všechny nebo teda většina těch stánků má evidentně jednoho majitele, co to má od magistrátu pronajatý.. teď to zase bude mít někdo jinej no.. anebo stejnej :)
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: a nejhorší je, že "menežovat" se ty stánky zvládnou očividně samy, takže to bude jen vybírání poplatku za to, že tam můžou zůstat v té podobě, jak jsou. Nemůžu si pomoct, mě to připomíná výpalný...
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    vlivy kmotrů v tom být nemusí, ale co si budeme nalhávat - bude to skvělej job získat takovou zakázku na to, abych tam ty stánky mohl menežovat. A MHMP to nebude, kdo tam bude prodávat noviny a bagety... takže jo, nakonec to třeba může být fajn krok k revitalizaci václaváku, ale je třeba pohlídat celej ten proces - zda za tím skutečně nestojí jiné zájmy.
    JONY
    JONY --- ---
    SMALLRICCIO: Praha to má rozdělený.

    Kultura pro bohaté cizince: Mozart, Bohemia sekt a luxusní děvky
    Kultura pro chudší cizince a našince: Buřti na Václaváku
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    YBUKO: Třeba přijde třetí fáze - dostanem z Václaváku lidi. Takovej noční zákaz vycházení by jistě pouliční kriminalitu zredukoval.... Populismus je metla lidstva.
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: To je fakt ujetá logika. Ti pasáci a dealeři maj taky auta, takže když zrušíme benzínky, ubyde kriminality? Njn, magistrát si umí očividně zdůvodnit cokoli....
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    HAMSTER: bohužel je to jasný víc než dost... vtipný je, že ty buřtostránky přitahujou kriminalitu a to takovou, že ti pasáci, překupníci a zákazníci z těch bordelů si tam asi v noci choděj po dobrém pichu kupovat jídlo a cíga
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Docela rád bych taky věděl, jak konkrétně buřtostánek zvyšuje kriminalitu (u kasina a bordelu je mi to jasný, tam se prostě stahujou "divný" lidi, ale buřtostánek?). Je to celý absurdní. Ale protože na městské stánky se v Praze (vánoční trhy etc.) specializuje jedna konkrétní rodinná firma jistých kolotočářů, asi je mi docela jasný, odkud vítr vane...
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MIKATCHOU: Co to zas při vší úctě meleš? Mě jen nebavilo pročítat článek v marné naději, že v něm bude i něco jinýho, než čísla kolik členů měla v jakým roce která půražská ODS, protože mě to fakt nezajmá, to je celý. O žádnejch mrakodrapech a dokonce ani o Kasalovi sem nemluvil. A žasnu, kde furt bereš ty drby o tom, že bych chtěl v centru stavět mrakodrapy? Já někde něco takovýho napsal?
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    SPIPI: nejtristnější je na tom ta logika ... prej "Některé ty stánky, které tam jsou dneska, jsou 24 hodin otevřené, což znamená zvýšenou kriminalitu v daných lokalitách,"
    a co kasina, likvidace, night cluby... ty tam zůstat můžou? A co čepičári??? Já to nechápu, z těch sraček co v centru jsou mi možná tyhle stánky nevadí tolik jako ty ostatní hrůzy co se tam nacházejí...
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    SPIPI: Hamster má těmi problémy pravděpodobně na mysli Kaslem prosazené směrnice památkové péče - ted se kuli nim nedá v centru postavit mrakodrap, do hajzlu ))) vid Hamsteře? .)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SMALLRICCIO: bych se nebál dorovnat a přihodit:))
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    Z Václavského náměstí zmizí všechny stánky, Praha je nahradí vlastními - iDNES.cz
    http://praha.idnes.cz/z-vaclavskeho-namesti-zmizi-vsechny-stanky-praha-je-nahradi-vlastnimi-1zb-/praha-zpravy.aspx?c=A120131_153930_praha-zpravy_sfo

    Tradice vs. nová koncepce Václaváku, kam se klobásy nevešly? Volná tržní soutěž vs. regulace kvůli zmíněnému znevýhodňování obchodů s výlohama? Anebo prostě jsou v pozadí ještě jiné zájmy? Budou stánky skutečně hl. m. Prahy anebo je Praha "výhodně" někomu pronajme a ten získá solidní monopol na pouliční prodej na Václaváku?
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    Vím, proto jsem napsal "normálnější".. přesto ale věřím, že i část těch problémů nebyla zaviněna čistě jeho osobou, ale vůbec tou "společností", která vždy na MHMP měla vliv. Tzn. ODS a její pražská oligarchie.
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    pravda, Kasl byl de facto jediný normálnější a jako první začal bušit do korupce a na to samozřejmě dojel - byl sám..

    http://zpravy.idnes.cz/hlasujte-kdo-byl-nejlepsim-porevolucnim-primatorem-prahy-pn4-/domaci.aspx?c=A101130_122426_domaci_jj

    Nicméně Svobodovi se politika zalíbila a možná i díky přiblížení se ke kmotrovi Hurdovi získal křeslo pražkého předsedy ODS

    http://denikreferendum.cz/clanek/12414-prazska-ods-pred-snemem-zadna-ocista-jen-pozicni-boj

    http://praha.idnes.cz/Clanek.aspx?c=A120130_181220_praha-zpravy_kop
    MIKATCHOU
    MIKATCHOU --- ---
    citace z politologické studie o Praze a jejím rozvoji:

    " Zdá se, že Kaslova neúspěšná kampaň za transparentnější rozhodovací procesy v květnu 2002 přispěla jeho rozhodnutí na funkci primátora rezignovat. V listopadu 2000 Kaslovi spolupracovníci z řad zastupitelů ODS veřejně vyhrožovali odvoláním Kasla za jeho „nekomunikativní“ styl vládnutí (Lidové Noviny 2000b). Tato hrozba nebyla naplněna, ale vztahy mezi Kaslem a jeho kolegy z ODS se nadále zhoršovaly. V březnu 2002 Kasl do médií otevřeně mluvil o svém přání vymýtit mezi svými kolegy korupci; o dva měsíce později rezignoval na funkci primátora a vystoupil z ODS. Při vysvětlování své rezignace řekl: „Nechci už nadále být součástí něčeho, co nemůžu ovlivnit. Myslím si, že je zřejmé, že s lidma z Pražské ODS není možné toto město vést. (…) Definitivně jsem ztratil naději, že se strana nakonec vydá cestou vnitřní transformace.“ (Kolář 2002). Krátce na to Kasl založil novou politickou stranu, Evropské demokraty, která se v komunálních volbách v listopadu 2002 dostala na druhé místo. Ačkoliv se zdá, že Kaslovo prosazování transparentnosti přispělo k jeho pádu ve funkci primátora, mnohé z jeho politických inovací – jako jsou podrobné směrnice památkové péče pro OPP a zřízení odboru styku s veřejností (OSV) – se uchovaly i po jeho odchodu do politické opozice."
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: Urážky? Opět? No ty jsi očividně bystrý inteligentní člověk, který snadno hledá argumenty, ti se takle chovají.... Ne, vlastně ne, takle se chovají děti na pískovišti a pitomci, pardon.

    No nic, pokračuj se zajmavostma z Prahy, třeba kolik členů opustilo nebo se přihlásilo k ODS, kolik ke SZ, kdo s kým etc. Když si myslíš, že to někoho zajímá......
    SPIPI
    SPIPI --- ---
    A? Tenhle klub tu není proto, aby naplňoval (jenom) tvoje potřeby Hamstře. Když tě něco nezajímá, ještě neznamená, že to není relevantní téma. Že tě nezajímají ideologie nebo politický strany jen svědčí o tom, že máš velmi zúžený vnímání světa. Ani jedno z těhlech dvou fenoménů tě nemusí bavit, ale jejich ignorací se připravuješ o širší pochopení celé řady reálií, o kterých se tu vede řeč. Tu druhořadou ideologizaci diskuze ale paradoxně dost často vytváříš ty sám, aniž bys o tom vůbec tušil.

    A možná i to je jedna z příčin opakovaného nepochopení takřka všeho, o čem se tu diskutuje.

    Nic Hamstře, díky za názor. Opět si můžu tak akorát poklepat na čelo cože to seš za blba...
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    SPIPI: hmmm... tak to mě vůbec nezajmá.... Ani ideologie, ani politické strany a jejich vnitřní struktura...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam