• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIDEiPhone/iPod/iPad Musicians

    Diskuze pro všechny, co používaj jablíčkový věci k tvoření hudby.
    Aplikace, novinky, netradiční způsoby použití.


    rozbalit záhlaví
    OTZ
    OTZ --- ---
    a uz je to tady

    Logic Pro X Is Finally Coming To Ipad. Is this a game changer?
    https://www.youtube.com/watch?v=pzMGl6ZgbWs
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    OTZ: Camera connection kit jeindutry standard...

    Tady jsem našel mod iODocku

    Alesis IO Dock Hack: Internal USB hub
    https://youtu.be/SLYteU5r8tE
    OTZ
    OTZ --- ---
    OTZ: malej update, Camera Connection Kit (aka USB OTG - koupeno na Aukru za 250 czk) umoznuje pripojit nejen fotak, ale i MIDIklavesy (Keystep), nicmene treba na USBhub s vlastnim napajenim to zahlasi "moc to zere, odpojeno" (wat??), stejne tak Blokas midiHUB. mozna to pujde nejak obejit, vice zatim nezkoumano.
    SMETI
    SMETI --- ---
    ERVIN: Tyjo to nemám zkušenost bohužel, měl jsem vždycky ty origo. Někde jsem četl že ty neorigo pak blbě fungujou ale nemůžu potvrdit
    ERVIN
    ERVIN --- ---
    SMETI: a předpokládám, že musí bejt origo... mam nějakej z Aláče a ten mi novější iPad nebral... (iPad mini2)
    SMETI
    SMETI --- ---
    ERVIN: Trošku to pak čumí ven, de se koupit i kabel

    ERVIN
    ERVIN --- ---
    SMETI: Mně spíš zajímá, jakej convertor konkrétně jsi použil?
    SMETI
    SMETI --- ---
    zase jsem doma vyhrabal ve skrini IO Dock 1 (s convertorem na lightning, nejak se tam da usadit)

    nechcete to nekdo ? lezi mi to tam a nevim uz co s tim ? treba za nejakou volcu :D
    OTZ
    OTZ --- ---
    BRUTOL: jakej model? mas to vzadu dole, podle toho si najdi HW specifikace (jaky wifi, jakej BT, etc.). pokud to umi BLE, pohoda, pokud ne wifi to umi, takze midiRTP = po LAN, bud:

    - to pripojis k PC USB kabelem, dal nevim :) jedu DAWless
    - pres konvetor app v android telefonu na stejny WIFI to posles na BT, kde mas na druhy strane WIDI BT conv.
    - nebo na USB kam pres OTG kabel pripojis MIDI2USB prev./hub, nebo rovnou HW.

    ..a mas treba wireless kontoler -TouchOSC app (ta starsi)

    stahnul a otestoval jsem uz celkem dost aplikaci, ty funkcni na prod./fun viz MUSIC a ty MIDI nektery jeste testuju, ale urcite prvni radek + protokol + scope.

    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    HONCKA: to nevím přesně :) jen jsem zjistil že z appstoru nejde skoro nic stáhnout a když jsem ho chtěl aktualizovat tak taky nic .... Tak uvidím jeste až budu mít čas tak zkusím zagooglovat něco co bych na tom využil jinak si to necham na internet a blbosti..... Ono kdyby to šlo využít jako pripojenou dotykovou obrazovku k Abletonu by mi taky asi posloužilo ....
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BRUTOL: skus to, kdyby nic jinýho, ono se to i hodí např jako informační panel, já mám jeden starej mini jako dashboard u akvária na automatizaci a druhej starej mini na ledničce na dashboard na homeassistant a píše se na to nákupní seznam. Jakej je to konkrétní typ?
    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    Ahoj lidi dostal jsem zadarmo iPad od tchána .... Ale je to bohužel ten model 9.5.3. má cenu vůbec hledat na to nějaký soft ??? Nebo si to mám nechat místo pingpong pálky ....
    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    HONCKA: dík ten vypadá dobře.... Buď to budu mít na mixování nebo to budu pouzivat s nějakou synth aplikaci.... Tak super ani to není tak drahý ....
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BRUTOL: co to je minimální konfigurace? Vzhledem k tomu, že na ipad se začínají objevovat velký aplikace jako Affinity, Photoshop, Davinci atd.. Tak bych se nedivil, kdyby Apple vydal na ipad Logic, pak by byla ta minimální konfigurace něco s M1 a tam je nejlevnější ipad air M1 za nějakých 17k. Obyčejný ipad bych šel do 2021, ten úplně novej stojí za vyližprdel a taam vychází na nějakých 9k nebo případně bazar, tam bych se držel něčeho, co bude mít tak ještě min 2 roky podporu tj 3-4 roky starý
    Apple iPad (2021) Wi-Fi 64GB šedá / 10.2"/ 2160x1620 / WiFi / 8MP | Mironet.cz
    https://www.mironet.cz/apple-ipad-2021-wifi-64gb-seda-102-2160x1620-wifi-8mp12mp-ios-15+dp488645/
    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    Tak poraďte jakej iPad mám na to koupit??? Kolem 5000 jsem viděl nějaký ale vůbec se v tom nevyznám abych pak nebyl zklamaný.... Tak si klidně postupně našetřim. Ale abych věděl jaká je taková minimální konfigurace
    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    HONCKA: jasný super určitě to využiju ale v mém plánovaném experimentálním setu kde pojedu lajvko z abletonu a HW synth a tohle s ipadem bych si nechal na dohravani nějakých samplů .... Uvidím jak se k tomu dostanu ale ten iPad vemu asi určitě teď jako první se bude hodit na více věcí....
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BRUTOL: já mám ipad jako primární zařízení, mám k tomu traktor control a jedu přes ten algoridim djay
    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    OTZ: díky moc tak šetřím na ipad pak i kdybych to měl jako dj zařízení že bych k mému setu mixoval nějaký samply z toho by šlo taky ... Uvidím zatím to mám k Abletonu jako ovládání sendu a efektu
    OTZ
    OTZ --- ---
    BRUTOL: to asi neni bezdrat..coz? :) v tom pripade budes potrebovat bud nejakej specialni kabel k tomu iPadu, jak tak koukam na ten "iOS connector", nebo USB OTG kabel (driv se tomu rikalo camera connection kit), nebo ext. rozhrani (aka. prevodnik), ktery umi USB MIDI + WIDI pres BLE, nejlip asi tohle https://www.cme-pro.com/product-category/ble-midi/widi-uhost/ ..nicmene pokud chces pres ten Mixtour poustet zvuk zase ven, tak urcite radsi kabel.

    co tak projizdim svuj iPad2, MIDI in umi cca kazda music app, zalezi jestli se ten kontroler da nejak extra mapovat (treba pres SW od vyrobce), nebo to poresis pres MIDI learn, ale to uz je asi spis detail..
    BRUTOL
    BRUTOL --- ---
    Koukám že jsem tady zapomel dát ten stroj co jsem dostal...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam