• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    LODBROG: Tak se nad tim zkus zamyslet:

    LODBORG:Valentýn je...co?
    Importovaná snaha holek donutit kluky aby se chovali (a mysleli) stejně jak holky?
    Vodili se v mrazu za ručičku, šišlali jak pitomci a dlouze se vyznávali ze svých hlubokých citů...?

    Wiki:
    Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény mladých dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.[1][2]
    Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.[1]
    Tradice svátku sv. Valentýna byla obnovena v USA počátkem 20. století, když se Walter Scott, známý výrobce vánočních přáníček, ocitl na prahu bankrotu. Jako řešení vymyslel obnovu tradice sv. Valentýna, který se od roku 1907 slaví v USA.

    Docvaklo? :-)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    MUTHA: Díky za info (wiki zařídí všechno, co? ;)
    Sice nechápu, v čem tomu můj text odporuje (řešej na wiki i ohlas v našich zeměpisných šířkách v současnosti?) nebo v čem přesně je ten "blábol", ale poučení od lidí jako jsi Ty se neodmítaj ;P
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    [SERVER ERROR]
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    PATISLAV: Což je vlastně taky příčinou toho, proč v předvečer (tedy na čarodějnice) je více zábavy... :-)
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    MORGAIN: hlavně není škola ani práce (čest a soucit výjimkám), to tu kupodivu ještě nikdo nezmínil :).
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    87HIGHFLYER:
    87HIGHFLYER: No, prostě úplně nejlepší je, když se mají dva rádi celý rok a nějaký svátek je nemusí vytrhnout, protože je pro ně svátek každá chvíle kdy jsou spolu :P :))
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    no...i když týhle mojí krásný teorii trochu škodí fakt, že veškerý výročí a svátky jsou v podstatě formy nátlaku a šikany mužů ze strany žen...a to ne jen když na to zapomenou:)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    LODBROG: já bych toho valentýna zas tak nezatracoval - záleží na každym jak si to zařídí - a to že si jednou za rok řeknou lidi v páru miluju tě "oficiálně" mi tak hrozný nepřijde. Samozřejmě ten buzna americkej styl v obchodech atd je trochu něco jinýho. Dle mýho je lepší mít svátek s pošramocenou pověstí než žádnej a člověk si může vybrat jestli ho slavit chce nebo ne
    KABUNGA
    KABUNGA --- ---
    LODBROG: ...Výsměch...tyhle data mám vtištěný do toaleťáku...dneska sou bary otevřený každej večer...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    LODBROG:
    BURAK: Valentýna neslavím, ale sakra, je to původně Evropskej svátek, jen komunisti ho vystrnadili..
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    LODBROG: Já mam odpověď jednodušší, protože na čarodějnice - první máj, je už venku hezky a tudíž je prostě víc zábavy :-)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    BURAK: No (ač jsem chěl odporovat, tak) vlastně máš pravdu - k tomuhle evropské "čarodějnice" nikdy nijak zvlášt zneužity nebyly.
    Ani ten první máj.
    Kromě pochodu nácků a projevů komunistů.
    TOMMY69
    TOMMY69 --- ---
    BURAK: presne..Velikonoce za dlouho, tak z ceho by chudacci zili?:))
    A pak projistotu konec skolniho roku, zacatek skolniho roku, Helloween, Mikulas, Vanoce a opet Valentyn :D
    BURAK
    BURAK --- ---
    LODBROG: zapomnel's na dobry obchodni tah, od nakupovani vanocnich darku uz ubehla nejaka doba a je potreba ozivit trh
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    LODBROG: První Máj, protože je původně spojen s 30.4. - keltským Beltajnem, Valpružinou (Filipo-jakubskou) nocí, prostě čarodějnicemi.
    Oslava plodnosti, vatry na kopcích, víno, veselí a sexu,
    pro pastýře vyvádění stád a provádění dobytka kolem ohňů, aby se očistili od zimních duchů.

    Valentýn je...co?
    Importovaná snaha holek donutit kluky aby se chovali (a mysleli) stejně jak holky?
    Vodili se v mrazu za ručičku, šišlali jak pitomci a dlouze se vyznávali ze svých hlubokých citů...?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    [SERVER ERROR]
    TOMMY69
    TOMMY69 --- ---
    Udelejte mi prosim nekdo anketu:

    Mám radši:

    Valentýn
    1.Máj
    Ani jedno

    Diky ;)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    [SERVER ERROR]
    ESTEN
    ESTEN --- ---

    uplatky

    134 hlasy od 120 respondentů

      KLX
      KLX --- ---
      MAIKA: tak jako mně to normální přijde, ale já jsem rozhodně raději doma :)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam