• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    ALESH: ale? oni se tam vraždí kvůli jídlu? nebo vodě?
    to teda ani náhodou....
    a i kdyby, tak je přece správný, aby do toho okolní svět zasáhnul, a kdo jinej, než nejmocnější stát na Zemi?
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    OSTROVAN: já si tedy v ČR žádných větších problémů nevšiml a co řešit tu de facto nemám :)
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    ALESH: špatný to neni....
    ale dyť o to amíkum snad jde, ne? oni tam zasáhnou proto, aby se tam ty lidi přestali konečně vraždit kvůli blbostem.... zavedou jim tam demokracii a kapitalismus, což sice asi neni úplně košer, ale furt je to lepší než aby se v tý zemi zabíjeli jen tak....

    nebo jako vem si nějakýho pražskýho santusáka z nádraží, samozřejmě ne všichni se tam ocitli svou vinou, ale některý jo... gamblovali, fetovali, přišli o všechno... tak nevidim důvod, proč se zrovna takovýho případu zastávat....
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    ALESH
    ALESH --- ---
    OSTROVAN: ostrovane, tvoje probelmy mozna zahrnuji to, ze tejden pred vejplatou nemas na benzin, nebo ze nemas na nejnovejsi grafickou kartu. Neresis ze ti nekdo povradzi pulku rodiny, nemas pitnou vodu, nebo zes dva dny nejedl.
    ALESH
    ALESH --- ---
    OSTROVAN: mas se lepe nez minimalne 90% obyvatel tehle planety. Respektive diky sve povaze mozna ne, ale z materialniho hlediska ano. Nevim co je spatneho na tom, pokouset se o to, aby se ti, co se naopak maji hure nez 90% populace, meli o neco lepe.
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    nejdřív si to vyřešme my tady u nás a pak teprv můžem kecat těm ostatnim do jejich rozhodnutí....
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    ALESH: hm, to je výborná myšlenka, ale já do toho nespadam... náhodou jsem hodně liberální člověk... ale prostě nechápu proč bych měl řešit kdejaký nespravedlnosti po celym světě, když sám tu mam nespravedlnosti přímo před očima... tak jako budu se zabejvat celou zeměkoulí, ale v mojí domovině si necham srát na hlavu?
    ALESH
    ALESH --- ---
    OSTROVAN: ja si spis myslim, ze nasim problemam, jsou omezeni lide, co si nevidi dal, nez na spicku nosu, lini nebo neschopni premyslet.
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    to mě fakt fascinuje, my tu máme sami v česku svoje problémy, s cigošema třeba a vy řešíte nějaký blbouny někde v prdeli světa...
    to je jak když nějakej jedinec řeší osvobození tibetu a přitom sám nemá ani na nájem a jídlo...

    (čekam takovejch sto mínusů a možná i banán, ale prostě jsem tuhle myšlenku musel vypustit ven... prostě lidi by si měli nejdřív zamést svuj dvoreček a pak teprv řikat těm ostatnim co maj dělat)
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    ja bych to nechal jen na cinskejch a ruskejch zbranich, ktery posilaj Asadovi.
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    PISKVOR: já tedy dost věřím těm řečem že provedení plošného chemického útoku je tak logisticky náročná operace že je vyloučeno aby jej byl schopen kdokoliv jiný než armáda

    jinak co se mne týká, americkou intervenci bych v tomto případě svým hlasem podpořil. Pochybuju že je v Sýrii možné cokoliv podělat či byť jen "dorazit", horší to tam být může snad jen po výbuchu několika jaderných bomb
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    SOTD: já mam problém s timhle útokem přesně tenhle PISKVOR. Sýrie si tam pozve komisaře a zrovna v den, kdy dorazej, tak kousek od nich udělaj chemickej útok? Když předtim Obama řikal, že by ho zlomilo použití chemickejch zbraní. To je prostě divný a je to určitě divný i těm Amíkum, jinak už by tam byli.

    Ale za mě - tohle už je jen špička ledovce. 2 roky se to tam nechalo řezat a celej západ se na tu zemi vysral. Nemuseli tam jít přímo amíci, ale mohli udělat nějakej pakt s tou arabskou ligou, aby tam někoho vyslali a finančně to podporovat. Neudělalo se nic, protože to by se daly prachy arabum a ty by to pak mohli použít dál atd atd. Hnuj
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    ELIS: právěže bomby vyřeší všechno... kde nejsou lidi, tam nemůžou bejt žádný nepokoje a občanský války
    ALESH
    ALESH --- ---
    SOTD: ja nepochybuju, ze se tam dejou hrozny veci. Jen si nejsem jistej, jestli to chlapci z US vylepsi, nebo naopak.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SOTD: Nevim, o cem pochybuje ALESH; moje pochybnosti se tykaji _puvodce_ utoku, nikoli jeho fakticity - ani jedna ze stran nejsou zadni svatouskove, a obe svorne tvrdi "my nic, to voni."
    ELIS
    ELIS --- ---
    ALESH: S tim souhlasim, urcite nemame dostatecnej vhled do situace, ale zatim USA touhle cestou jinde napachaly spis vic skody nez uzitku. Navic riziko rozjeti vetsi mely v dane oblasti mi prijde dostatecne velke. Osobne me strasne trapi, co se tam deje normalnim lidem a jak si tu nadhernou zemi nici, ale vic bomb imho neni reseni.
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    SOTD: spíše ano
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    SOTD: Možná, ale IMHO se bude trochu hůř dostávat do filharmonie :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam