• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    ANICASE: Však já to respektuju. To je asi vše k tématu.
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    SOTD: Já bych ještě dodala d) působ na mě inspirativně, či mě zaujme a přiměje k zamyšlení. A do toho by se mi už vešel Kolja a Tančící dům. Krkonoše za umění nepovažuju, je to příroda.
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    miluju. poďte dál o umění pls!
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    ANICASE: Suprematismus bych do koše určitě neházela. Pak to ale nebagatelizuj na černej čtverec na bílý pozadí :) I tak, suprematismus je pro mně tvůrčí práce. Ale umění je pro mě např. právě ta Mona Lisa nebo pro mě za mě třeba celej Louvre.
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    ANICASE: "Se to" bych netvrdila. Možná "to někdo".
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    SOTD: Možná nápad, ale umění moc ne. Vzít do ruky pilu, nařezat klády a nabarvit, zvládne každej šikovnej blbec. Ale zkus namalovat Mona Lisu.
    KOLU
    KOLU --- ---
    87HIGHFLYER: Vyjma knittingu (kterej vlastně za umění ani nepovažuju) to jenom parazituje na formě. A nebo jsem možná příliš konzervativní, kdo ví.
    Jakkoli teda k tomu zde chybí explikace - kterou však v poslední době často "umělci" nahrazují prázdnost toho, co vytvořili.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KOLU: proč neni dobrý?
    KOLU
    KOLU --- ---
    SOTD: IMHO je to umění všechno, jen to není dobré umění.
    SYPH1
    SYPH1 --- ---
    SOTD: Definice umění
    Umění – Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Um%C4%9Bn%C3%AD

    Pojem umění je tak široký, mnohotvárný a proměnlivý, že jej podle mnoha odborníků nelze definovat. Pokusy o definici vycházejí buď z vlastností uměleckých děl a činností samých (umění znázorňuje, vyjadřuje, esteticky působí), z jeho historie (původ z kultu a rituálu, společenský význam, umělecké instituce) anebo jen tvrdí, že umění je to, co za ně určitá společnost pokládá (konstruktivismus).

    Podle Ottova slovníku je umění "úmyslné tvoření nebo konání, jehož výsledek nad jiné výtvory a výkony vyniká jistou hodnotou již při pouhém nazírání a vnímání, tj. hodnotou estetickou". Encyclopedia Britannica vymezuje umění jako „užívání dovedností a představivosti k vytváření estetických předmětů, prostředí nebo zážitků, které lze sdílet s druhými lidmi.“
    Podle prof. C. Tiedemanna z hamburské univerzity je umění „ta oblast kulturní činnosti, kde se lidé snaží podle svého nadání, znalostí a dovedností vyjadřovat své myšlenky a city buď vytvářením děl nebo jednáním.“
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    SOTD: zrovna Kralickou fakt ne celou, a v jakékoli verzi jsem příčetně nevnímala knihu Numeri... to je těžké s tím "komplet". Při stejném přeskakovaní Marxe bych napsala klidně "komplet" ;)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    NICOLE: To snad byl pokaždé co ho tak nazvala, ne? ;)
    Jak to chceš rozlišit - papírem od psychiatra? Diagnóza "psychopat" už v medicíně neexistuje :)
    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    SOTD: ja se jen ptal, nechtel bych, aby mi treba upadla hlava nebo neco hur :)
    KVJETAAK
    KVJETAAK --- ---
    SOTD: ja ho cetl celej, je to snad nejakej problem?
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    LODBROG: jo to je mozny, ale treba u cetby mein kampf a kralicky bible mi to prislo uz absurdni a super neprehledny, chapu to u ankety o potratech, ale jinak to jen imho tristi vysledky a ta korelace (i kdyby tam byla) neni dulezita
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    SOTD: imho je podstatné, jestli psychopat skutečně byl
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    BECKOU + ZUZKAOU: Někdy to zvýší přehlednost a ukáže další faktor hlasování.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ZUZKAOU: Coze, zadna zvlast moznost pro male chlupate priserky z Alfy Centauri? ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    [SERVER ERROR]
    BECKOU
    BECKOU --- ---
    muzu poprosit o anketu?
    Myslite ze je nutne aby u vsech anket bylo rozdeleni Muz/Zena?
    Ano, vzdy
    Jen tam kde je to relevantni
    Nikdy
    vysledky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam