• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    MINERWA: mám nůže německé armády vyrobený Švýcary takže to se dá brát jako ano:)
    MINERWA
    MINERWA --- ---

    Nůž švýcarské armády (švýcarák):

    110 hlasy od 110 respondentů

      MINERWA
      MINERWA --- ---
      SOTD: to v přírodě je Landart, zbytek sou sochy
      87HIGHFLYER
      87HIGHFLYER --- ---
      návrh na anketu:
      Nůž švýcarské armády (švýcarák):

      Mám a běžně nosím sebou
      Mám a využívám příležitostně (voda, kempování atd.)
      Mám a prakticky nepoužívám
      Měl/a jsem v minulosti
      Nemám
      Jinak

      1 hlas veřejně

      dík
      MORGAIN
      MORGAIN --- ---
      SOTD: To nerozporuji, však literatura je umělecký směr a některé články jsou celkem odpovídající literárním stylům takže nevidím důvod, proč by článek nemohl být umění.... :-).
      MADLENKA
      MADLENKA --- ---
      SOTD: ne, že by to byla snad podmínka, ale zrovna u fotografů je pro vnímání některých jejich fotografií velmi podstatný kontext celé tvorby. Já bych tohoto autora v rámci ankety jmenovala, byť se tím vystavuji nebezpečí, že mnohým spadne do kolonky umění skrze své známé jméno, nikoli pro fotku samou.
      Jen taková úvaha na okraj o relevanci takových dotazů a o tom, že forma otázky může významně anticipovat odpověď ;)
      BLUNTED
      BLUNTED --- ---
      hm, to já přírodu za úmění považuju taky ehm, svým způsobem
      SKYRAY
      SKYRAY --- ---
      ANICASE: Však já to respektuju. To je asi vše k tématu.
      MORGAIN
      MORGAIN --- ---
      SOTD: Já bych ještě dodala d) působ na mě inspirativně, či mě zaujme a přiměje k zamyšlení. A do toho by se mi už vešel Kolja a Tančící dům. Krkonoše za umění nepovažuju, je to příroda.
      MATHEW
      MATHEW --- ---
      miluju. poďte dál o umění pls!
      SKYRAY
      SKYRAY --- ---
      ANICASE: Suprematismus bych do koše určitě neházela. Pak to ale nebagatelizuj na černej čtverec na bílý pozadí :) I tak, suprematismus je pro mně tvůrčí práce. Ale umění je pro mě např. právě ta Mona Lisa nebo pro mě za mě třeba celej Louvre.
      SKYRAY
      SKYRAY --- ---
      ANICASE: "Se to" bych netvrdila. Možná "to někdo".
      SKYRAY
      SKYRAY --- ---
      SOTD: Možná nápad, ale umění moc ne. Vzít do ruky pilu, nařezat klády a nabarvit, zvládne každej šikovnej blbec. Ale zkus namalovat Mona Lisu.
      KOLU
      KOLU --- ---
      87HIGHFLYER: Vyjma knittingu (kterej vlastně za umění ani nepovažuju) to jenom parazituje na formě. A nebo jsem možná příliš konzervativní, kdo ví.
      Jakkoli teda k tomu zde chybí explikace - kterou však v poslední době často "umělci" nahrazují prázdnost toho, co vytvořili.
      87HIGHFLYER
      87HIGHFLYER --- ---
      KOLU: proč neni dobrý?
      KOLU
      KOLU --- ---
      SOTD: IMHO je to umění všechno, jen to není dobré umění.
      SYPH1
      SYPH1 --- ---
      SOTD: Definice umění
      Umění – Wikipedie
      http://cs.wikipedia.org/wiki/Um%C4%9Bn%C3%AD

      Pojem umění je tak široký, mnohotvárný a proměnlivý, že jej podle mnoha odborníků nelze definovat. Pokusy o definici vycházejí buď z vlastností uměleckých děl a činností samých (umění znázorňuje, vyjadřuje, esteticky působí), z jeho historie (původ z kultu a rituálu, společenský význam, umělecké instituce) anebo jen tvrdí, že umění je to, co za ně určitá společnost pokládá (konstruktivismus).

      Podle Ottova slovníku je umění "úmyslné tvoření nebo konání, jehož výsledek nad jiné výtvory a výkony vyniká jistou hodnotou již při pouhém nazírání a vnímání, tj. hodnotou estetickou". Encyclopedia Britannica vymezuje umění jako „užívání dovedností a představivosti k vytváření estetických předmětů, prostředí nebo zážitků, které lze sdílet s druhými lidmi.“
      Podle prof. C. Tiedemanna z hamburské univerzity je umění „ta oblast kulturní činnosti, kde se lidé snaží podle svého nadání, znalostí a dovedností vyjadřovat své myšlenky a city buď vytvářením děl nebo jednáním.“
      SANTAL
      SANTAL --- ---
      SOTD: zrovna Kralickou fakt ne celou, a v jakékoli verzi jsem příčetně nevnímala knihu Numeri... to je těžké s tím "komplet". Při stejném přeskakovaní Marxe bych napsala klidně "komplet" ;)
      LODBROG
      LODBROG --- ---
      NICOLE: To snad byl pokaždé co ho tak nazvala, ne? ;)
      Jak to chceš rozlišit - papírem od psychiatra? Diagnóza "psychopat" už v medicíně neexistuje :)
      KVJETAAK
      KVJETAAK --- ---
      SOTD: ja se jen ptal, nechtel bych, aby mi treba upadla hlava nebo neco hur :)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam