• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    87HIGHFLYER: upravovat pravidla nepokládám za nejšťastnější - zrovna třeba u šachu - protože předpokládám, že to dítě taky bude hrát i s jinejma lidma, takže je dobrý, aby se to učilo standardně. Dělám to tak, že když táhne, tak ho upozorním, že si nevšiml, že si třeba odkryl dámu, a ať to zkusí jinak. Nebo mu rovnou poradím, kudy na mě :)

    Jinak pokud jde o dospělé, tak souhlasím naprosto, že je to nesmysl - dospělý člověk, kterého by "drásala prohra" v šachách nebo ve člověče nezlob se, by asi rychle přestal být mým "blízkým člověkekm" :))
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Zrovna šachy můžeš hrát i s dítětem tak, abyste se oba pobavili, bez toho abys to nějak lámal přes koleno - můžeš to třeba maximálně otevřít, nebo si dát nějaký takový ty svoje pravidla, limit na tahy..
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ALESH: takže ti přijde lepší v půlce hry pravidla změnit?
    ALESH
    ALESH --- ---
    87HIGHFLYER: nevim, zparchantit pravidla mi neprijde jako lepsi reseni. A neni to blbost, ale jiny nazor.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ALESH: I v šachách tě může dítě porazit. Třeba nehraješ s královnou (nemluvě o dětech, který na to maj talent a porazej tě I bez toho). Zkrátka domluvit pravidla předem ano, nechat vyhrát ne.
    ALESH
    ALESH --- ---
    87HIGHFLYER: "S dětma se hrajou takový hry, u kterejch maj šanci vyhrát." Takze treba sachy ne?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Přesně - co je to za blbost. S dětma se hrajou takový hry, u kterejch maj šanci vyhrát. Před hrou se můžou nastavit jinak pravidla, ale nechat vyhrát je k ničemu. Akorát dostanou falešnej pocit, že jim to jde. A u dospělejch se o tom vůbec nebavim, pokud neni člověk schopnej unést porážku, ať nehraje.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ALESH: prokouknout u nekoho, ze me nechal vyhrat, tak uz s nim v zivote nic hrat nebudu...
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    MUI: problém je, že mě ta prohra drásá ještě víc
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    MUI: Já většinou teda prohraju i když nechci, takže tohle dilema většinou řešit nemusím.... :-)
    ALESH
    ALESH --- ---
    MUI: nejde o blizkeho cloveka. Kdyz mam pocit, ze by kohokoli mohla prohra demotivovat, necham ho vyhrat. Typicky kdyz hrajes sachy s 5 letym ditetem, vyhrajes proste prokazdy. Pokud mu nechces sachy znechutit do konce zivota, neni na skodu ho cas od casu nechat vyhrat. Ale imho nejde o to to jestli je blyzky a jestli ho prohra drasa a nebo ne...
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    MUI: s blízkým člověkem - to znamená s dítětem?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    ALESH: to mě taky napadlo jako možná odpověď, ale pak mi došlo, že by ti ho teda mělo bejt líto, takže Ano-bez keců ;)
    ALESH
    ALESH --- ---
    MINERWA: je mi lito kazdyho umrti, a je uplne jedno, jestli ho znam nebo ne..
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    MINERWA: V podstatě je mi to totálně buřt, neznám ho, nevím kdo to je.
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    FRONEMA: Občas jednou za nějakej ten rok si zahulim, a je mi to úplně jedno.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    JACOB: jj, správná dedukce
    JACOB
    JACOB --- ---
    MINERWA: "Mam jen vagni predstavu o tom, kdo to byl a je mi v podstate jedno, ze umrel"
    Doufam, ze tohle spada do "Ne" ;)
    MINERWA
    MINERWA --- ---

    Je vám líto úmrtí Michala Kolesy?

    125 hlasy od 125 respondentů

      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam