• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    GREGI: to ze se ti neco libi neznamena ze je to kvalitni. subjektivni vkus se nerovna objektivni kvalita (skladba, struktura, zvuk, např)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GREGI: hele uz nemusis odpovidat, me to takhle uplne staci ke spokojenosti , vim aspon, ze akademicka debata s tebou fakt neni mozna... ale odstrelil ses pekne :)
    GREGI
    GREGI --- ---
    GRANTORINO: je kravina ze si myslim ze kazdej muze mit svuj vlastni nazor? napr. kazdej snad vi ktere jidlo mu chutna a je pro nej kvalitni, pro nekoho je kvalitni jidlo knedlo vepro zelo pro nekoho je kvalitni salat ne? takhle to je s vetsinou veci i s hudbou, neni na ne jedno meritko
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GREGI: davam ti velke plus :))) a gratuluju
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GREGI: tak to je hodne velka volovina :DDD ale moc dekuju, ze si ze sebe udelal takoveho pitomce, ted uz nemusim nic dokazovat !!!!:DDDD
    GREGI
    GREGI --- ---
    CHORCHE: kvalitni hudba je to co kazdej jedinec sam povazuje za kvalitni hudbu... kazdej to ma jinak ale myslim ze kazdej sam vi ktera hudba mu prijde kvalitni
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    mám podezření, že kdybysme byly ochotný platit víc za hudbu co se nám libí, tak se b rádiu hraje mnohem míň vecí co se nám nelíbí.
    CHORCHE: jedno z měřítek může být že kvalitní hudba je težká naučit/zahrát. Bez dovedností vznikají sračky, další, že ji težko napodobíš a rozlišíš jednu skladbu do druhé. (Teď narážím na současnej hudební průmysl kterej seká jak baťa cvičky hudbu z jednoho samplu, a všechno zní stejně).
    Science Proves: Pop Music Has Actually Gotten Worse | Smart News
    http://blogs.smithsonianmag.com/...tnews/2012/07/science-proves-pop-music-has-actually-gotten-worse/
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    NOP: ja jsem ji pochopila, ale asi o neco lip nez vy...
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    to je prispevku dneska a moh by mi nekdo aspon vysvetlit, jak se definuje Kvalitni hudba? ze bysme se konecne zasmali od plic, zatim sem si tu zadne nevsim, tak vlastne moc nevim, oc je ten boj :]
    NOP
    NOP --- ---
    GRANTORINO: Takže jsi tu otázku nepochopila. V pohodě. Čau.
    GREGI
    GREGI --- ---
    GRANTORINO: di radsi volit cssd;D
    Vítězslav Jandák: Bigbít není dobrá kultura (TV Prima) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=f4KaANq4bG8
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    NOP:
    GREGI:
    DIOM:
    ADAMFC:
    87HIGHFLYER: nevidim moc smysl v tehle debate pokracovat, nepresvedcili jste me, panove, spis jen o tom, ze proste je to cely s tou kulturou tezce v prdeli , ale protoze to neni zadna novinka a my nejsme prvni zeme, kde se to deje, tak me to vlastne ani neprekvapuje
    DIOM: kvalitni blues bylo vzdycky zaplacený, stejne jako jezdici gospely na turne, nejake gospely v kostele amaterske do toho neplet, smaozrejme ze i en ucitel musel byt zpalcenej a doufam, ze si taky nemyslis, ze kazdej cernoch je skvelej zpevak :)))
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    GREGI: prosim muzes zkusit napsat znovu tu pasaz o tom proc je ten song v necem absurdni?
    GREGI
    GREGI --- ---
    87HIGHFLYER: dik uz sem se chtel zase rozepsat dokoncce sem kvuli tomu i zapl pc abych to nemusel cvakat na mobilu;D

    jinak me osobne prijde uplne absurdni prirovavat hudbu k houskam, prijde mi ze ten komercni moloch co se nafukuje kolem hudby pohlcuje cim dal vic lidi a lide opravdu hudbu zacinaji videt jako nejakou komoditu ktera je ciste obchodni...

    jinak k nejvetsi absurdite to dohnal tenhle song.... text fajn ale pak je pod tim songem buy on itunes zejo;D a ze by teda kdyz uz o tom tak hezky zpivaj dali za zvolitelnou cenu to ne zejo... no ja teda forgetuju price tag a du stahovat z torentu;DD (ne fakt to nebudu poslouchat radsi si vystrelim mozek z hlavy)

    Jessie J - Price Tag ft. B.o.B. - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=qMxX-QOV9tI
    NOP
    NOP --- ---
    GRANTORINO: Jenže ty řešíš něco uplně jiného, než na co se ptala ta otázka.. Přečti si jí znova.

    Myslite si ze by byl dostatek kvalitni hudby i kdyby za ni nikdo neplatil a hudebnici ji delali ciste ve volnem case pro zabavu?

    Tak co? Už?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    87HIGHFLYER: hm, uz me to moc nebavi ta debata... jiste ze se lidi hudbou baví a casto ji delaji jako konicka, ale i na konicka pokud ma byt na urovni si musis vydelat a narvat do toho prachy... takze ji nezaplati mozna publikum, ale zaplati ji samotnej hudebnik, takze ale ve finale a ted to prijde!!! ta hudba je vzdycky zaplacená!!!
    DIOM
    DIOM --- ---
    GRANTORINO: promiň, ale pleteš se..ke kvalitní hudbě opravdu peníze nepotřebuješ, byť jsou samozřejmě fajn..myslíš že černoši někde v kostele "skládali" gospely za peníze, nebo to skvělý blues, které o něco později hráli bylo pro prachy? ..jeden z mnoha příkladů, kdy vznikala a vzniká skvělá hudba napříč žánry jen proto, že to někoho pudilo a dělal to z lásky k věci
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    GRANTORINO: já sem řek "třeba". Nic ti nepodsouvam - jako ty nam :)
    NOP
    NOP --- ---

    Soutěže Taxík jsem se

    97 hlasy od 97 respondentů

      87HIGHFLYER
      87HIGHFLYER --- ---
      GRANTORINO: hlavně ty furt operuješ s hudebníkama jako profesionálama, který buď dostanou zaplaceno za svojí hudbu nebo chcípnou hlady. To je nesmysl. Vem si amaterský závodníky, piloty, modeláře, sportovce, horolezce, a další viz post od gregiho. A věř mi, že většina těhle koníčků je nesrovnatelně finančně náročnější, než tvorba a distribuce hudby - a přitom to neznamená, že se plno z nich nedostane na úroveň profesionálů. Ale zpátky k tématu - tebe evidentně štve, že hudebník nedostane zaplaceno za svojí tvorbu=lidi si to zdarma poslechnou nebo stáhnou z internetu. Teď si vem situaci, kdy taková možnost nebude, respektive jediná možnost jak si něco poslechnout je koupit si desku /jít na koncert. Kolik lidí by si to poslechlo zadarmo a kolik lidí by si to poslechlo, kdyby za to museli platit? To číslo bude úplně jinde. A nebavim se o extrémně známejch kapelách, který prostě vydělaj prachy i když daj zadara 99% svý tvorby, ale o tvůrcích známejch třeba jen lokálně. Ruku na srdce, kolik % hudby, kterou máš ráda, si první slyšela zadarmo? Většina lidí má hudbu/filmy jako zbytnou zábavu -buď jí dostanou zadarmo nebo jí nemaj nebo maj v neporovnatelně menším rozsahu. Nemůžeš mít oboje. Že je nespravedlivý nedostat zaplaceno za svojí práci a dřinu? Zcela jistě.
      GRANTORINO
      GRANTORINO --- ---
      ADAMFC: ja jsem tady vubec zatim nereklal co posloucham a co povazuju za kvalitni hudbu :DDD ale zkousite mi to podsouvat moc pekne
      ADAMFC
      ADAMFC --- ---
      pátek ve středu :)))
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam