• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    87HIGHFLYER: ale co znamená to důležitá, jestli jí potřebuju, třeba denně si něco pustit, nebo k nějaký činnosti, tak to pro mě asi důležitá neni, ale když zase koukam na film a tam žádná hudba taky neni, tak to asi důležitá bude, takže WTF?
    ALESH
    ALESH --- ---

    Je pro vas hudba dulezita?

    138 hlasy od 138 respondentů

      ALESH
      ALESH --- ---
      MINERWA: jasny, proto jsem pouzil slovo "casteji"
      87HIGHFLYER
      87HIGHFLYER --- ---
      návrh:

      Je pro vás hudba důležitá?
      Ano
      Ne

      1 hlas veřejně
      dík
      MINERWA
      MINERWA --- ---
      ALESH: spíš po albech, ale samozřejmě mám svoje hity (písničky)
      ALESH
      ALESH --- ---

      Poslouchate hudbu casteji po albech, nebo po pisnickach?

      139 hlasy od 139 respondentů

        ALESH
        ALESH --- ---
        .. vidm to jako dneska, 40 ve stinu, koralky na zrcatku, prosivana decka chranici palubku pred slunickem, vysmatej ridic ziguliku a radio ohulene na max hraje tohle:

        Adrian Copilul Minune - Diskoteka boom - YouTube
        http://www.youtube.com/watch?v=giu6-O2L6Sg


        Prijde mi to rozhodne autentictejsi, nez banda hipsteru snazici se napodobit kroky charlestonu na festivalovy diskotece ve varech. ( ne ze bych tam sam nebyl:)
        MINERWA
        MINERWA --- ---
        ankety!!!
        TOOMUCH
        TOOMUCH --- ---
        ve zkratce: turbofolk je balkánskej eurodance, electroswing je nenázvuhodná sračka.
        ESTEN
        ESTEN --- ---
        LOPIK: no, nesouhlasim, ale nema smysl se dal hadat.
        ALESH: ted je na rade electroswing unplugged.
        ALESH
        ALESH --- ---
        ESTEN: chapu ze je to bavi. Jen mi to prijde jako przneni me oblibene hudby. Taha me to za usi. Urcite existuje spousta dobreho electroswingu, to nepopiram, jen mi to prijde zbytecne. A pevne doufam, ze se brzy dockame electro bacha, nebo electro dvoraka.
        LOPIK
        LOPIK --- ---
        ESTEN: Byl jsem tam, viděl jsem to a to stokrát - je to prostě ohraný, to je celý.. Podobný srandy vycházely vždycky např. Doop, který lámali žebříčky v roce 1993 s jejich "electrocharlestonem" jak by se tomu asi říkalo dneska, v Chicagu tyhle věci taky samplovali jak diví, ale nikdo prostě neměl tu drzost, monetizovat to tím, že si vymyslí nějakej specifickej žánr..
        Celej ten žánr je marketingovej výmysl, aby si mohli wannabe DJs koupit na beatportu "takový to srandovní, jak tam zpívaj a zní to úplně stejně jak tamta pecka co hrájou" - to je to co mně na tom třeba sere, ne samotný ty songy, ty třeba můžou být i dobře udělaný, ale tak nějak mě stejně moc nezajímaj..
        ESTEN
        ESTEN --- ---
        LOPIK: "Je to prostě laciný a to dost objektivně" -- ne, je to laciny dost subjektivne. Ze ty nevidis zadnou pridanou hodnotu je tvuj problem.
        LOPIK
        LOPIK --- ---
        ESTEN: Je to prostě laciný a to dost objektivně - vzít sampl z nějakýho co nejznámějšího swingovýho hitu a hodit pod to beat jako recept na úspěch. Originální to bylo možná v roce 93, když to semtam někdo udělal, ale tenkrát aspoň měli soudnost, že to neprodávali jako vlastní žánr.
        Imo si to ani nezaslouží vlastní škatulku, stejně jako si jí nezaslouží třeba písničky pro děti v disko úpravě od Maximum Turbolenc o kterých si jde ale taky celkem oprávněně myslet, že to budu všechno stejný sračky..
        ESTEN
        ESTEN --- ---
        ALESH: presne tyhle reci me stvou. Ty podle vseho nechapes, co jiny lidi na electroswingu bavi, ale misto aby sis priznal, ze tvoje pohrdani plyne vic z ignorance nez cehokoli jinyho, hledas nahradni argumenty a racionalizace.

        Ja uz jsem za svuj zivot stejnym zpusobem s presvedcenim nesnasel dost zanru (metal, rap, hip hop, house, techno...), jen abych casem zjistil, ze moje pohrdani bylo z vetsi casti jen neznalosti, a ze v jejich ramci najdu krome kyblu sracek taky hromadu klenotu. Takze dneska generalizace typu "zanr XY je na hovno" povazuju za bezcenny, protoze z vlastni zkusenosti vim, ze skoro vzdycky plynou z nepochopeni a potreby vymezit se.

        For the record, ja na electroswingu na cas ujel v dobach, kdy byl parov poprvy v praze a elctroswing se dal jeste povazovat za svezi zavan v tanecni hudbe. Poslednich par let je ho ale vsude moc a kvalitu abys pohledal. Takze se rozhodne nepovazuju za velkyho zastance.
        DIOM
        DIOM --- ---
        ALESH: Stelar tenhle svuj zanr jede uz 10 let, ale az nedavno, cca. 2-3 roky zpet se to chytlo..tim ho nechci nijak obhajovat, zvracel jsem z jeho muziky jeste v dobach, kdy electroswing nic neznamenal a Stelar byl rakouský "talent", jehož desky vysely ve všech výlohách vídeňských vinylshopů..
        ALESH
        ALESH --- ---
        ESTEN: To nemuzes srovnavat, kdyz uz tak vhodnejsi prirovnani je "Hipsteri jsou kreteni"
        Mne electroswing prijde, jako kdyz vari Babica. Kdyz lidi netancujou, pridej tuctuc.
        Turbofolk je silenost, ale k balkanu to sedne a jeho existence mi dava smysl, narozdil od electroswingu.
        ESTEN
        ESTEN --- ---
        to je furt dokola, tohleto. 1. Zanr neurcuje kvalitu muziky. 2. Vkus je zavislej na osobni zkusenosti.

        Prohlaseni "electroswing je tuctuc sracka" je zhruba stejne hodnotny jako "prazaci jsou kreteni".
        MARTHA43
        MARTHA43 --- ---
        MUI: tak ja dala blank driv nez jsem si pustila ty videa... tak teda rozhodne turbo folk horsi!
        ALESH
        ALESH --- ---
        DIOM: nepresta ve me fascinovat, jak jde z tak skvely hudby udelat takova tuctuc srcaka. To uz dneska lidi neumi tancovat, ze do vseho potrebujou pridavat beaty?
        DIOM
        DIOM --- ---
        SHEALA: tady máš electro swing přímo od toho, kdo to započal

        Parov Stelar - Booty Swing - YouTube
        http://www.youtube.com/watch?v=Eco4z98nIQY
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam