• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    JACOB
    JACOB --- ---
    NICOLE: No praveze moc ne :) Ty nejses totiz kulturou "ovlivnena", ale primo vytvorena. Bez kultury idea "jednotlivce" neexistuje a vubec nedava smysl. Predstavovat si, ze nekde v davnoveku nekde pobihali svobodni lide a pak je ovlivnila ci zotrocila ta a ta kultura neni uplne to prave :)

    Cili je ve vysledku jedno, zda to kultura institucionalizuje ve skolstvi nebo zda to vnuti jinym, vice subtilnim zpusobem (treba ta moda). Tak ci onak delas co se po tobe chce a "mit na vybranou" znamena prakticky jen mit moznost volit v ramci moznosti, ktere ti kultura umoznuje a ktere kulture jako takove davaji smysl
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    JACOB: jak to souvisí? Že jsi ovlivněn kulturou, ve které žiješ, a že jsi k něčemu donucen násilím, to jsou dvě různé věci.
    JACOB
    JACOB --- ---
    NICOLE: Jenze "v principu" je prave mocensky natlak cokoliv. Jazyk, ktery pouzivas a ktery pouzivat musis tvaruje tvoje mysleni a tvoje vnimani sveta. Moda, kterou tak ci onak vnimas a ktere se tak ci onak podrizujes (nenosis disk ve rtu jako v Africe), hodnoty ktere povazujes za vlastni (tj. evropske krestanske hodnoty a krestanska moralka).. mohl bych pokracovat vyctem v podstate cehokoliv, co jednotlivec casto povazuje za "vlastni" a v cem si mysli, ze je "svobodny".

    "Man can do what he wills but he cannot will what he wills"

    Cili ano, vnimam ucitele na ZS jako "vykonavatele mocenské zvůle" a nemyslim si, ze je v tom neco spatneho.
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    FRONEMA: školní docházka je ze zákona povinná. A nejen to - úřady stanoví podrobně, co a jak se bude učit, k čemu je třeba děti vychovávat, kdo to smí a nesmí dělat a ještě asi milion dalších okolností. Za neplnění povinné školní docházky jsou rodiče trestáni.
    Bez ohledu na to, jestli si člověk myslí, že to je dobře, nebo že to je špatně, nebo jestli to školy realizují dobře nebo špatně, v principu je to mocenský nátlak, jemuž se jednotlivec nemůže nijak bránit. Chtěla jsem vědět, jestli si to lidi uvědomujou.
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    SHEALA: ha, neasi, requesty od přátel na všechny ty blbý hry, co jsou všechny stejný....
    ale fakt mě serou lidi, co pak píšou: Já ti poslal request na Shitgame, jaktože jsi mi tam nedal žádnej shit?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GENERIXX: jo tak, já blokuju pro jistotu všechno, ani nevím jak se to jmenuje :D Doby kdy sem si posílala s kámošama krávy sou naštestí za mnou.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    WOAM: to poteseni tem vip lidem nedopreju.
    GENERIXX
    GENERIXX --- ---
    SHEALA: nejcasteji blokovana aplikace na FB?
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    WOAM: tak je tu pár labilních jedinců, kterejm stačí dát jedno mínus někde a oplatí vám to oboustrannym ignorem....
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MARTHA43: WTF is Candy Crush?
    WOAM
    WOAM --- ---

    Ovlivní vás při mínusování příspěvků na nyxu, když nemůžete mínusovat anonymně?

    144 hlasy od 138 respondentů

      MARI
      MARI --- ---
      [SERVER ERROR]
      MARTHA43
      MARTHA43 --- ---
      DADEL: hm, zajimavy! Jde mi prave o to, ze spousta lidi to hraje, tak jestli by byl nekdo schopnej tu anketu udelat, udelejte klidne anonymne... Pochybuju, ze to tady nikdo nehraje ;)
      PISKVOR
      PISKVOR --- ---
      MUCKER: Jen pí. Všechno ostatní už je v něm :D
      FRONEMA
      FRONEMA --- ---
      MUCKER: urcite vic nez deset ale to neznamena ze bych je ted dokazala vsechny vyjmenovat, spis se mi objevi k nejake asociaci
      ALESH
      ALESH --- ---
      MUCKER: ale vetsina jsou uz neexistujici setimistna tel cisla:)
      MARYO
      MARYO --- ---
      Já nikdy nezapomenu 0207364285260118756507. Serial na Red Alert 2 :)
      MATHEW_ER
      MATHEW_ER --- ---
      MUCKER: zahlasoval jsem spatne, protoze jsem zapomnel na IP adresy, ale vetsinou to jsou telefonni cisla. Pokud se pocita i hexadecimalni soustava, tak treba jen jako barvy mnohem vic.
      MUCKER
      MUCKER --- ---

      Kolik čísel delších než běžný čtyřmístný PIN nosíte v hlavě?

      135 hlasy od 135 respondentů

        DADEL
        DADEL --- ---
        MARTHA43: Já hraju Hello Kitty Island Adventure
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam