• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    GRANTORINO: já to reflektuju, ale všechny ty možnosti volby mi přijdou velmi omezené v porovnání s tím vším, co je nařízeno
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    NICOLE: mela by si reflektovat i to, ze fakticky muze ucitel do urcite miry vybirat co bude ucit, viz. ramcove vzdelavací programy, neco zavazne je a neco neni....
    Nejčastější dotazy, MŠMT ČR
    http://www.msmt.cz/vzdelavani/skolstvi-v-cr/skolskareforma/dotazy
    co je do urcite miry urceno, jak to zalezi uz na konkretni skole jak se tim zabyva a na konkretnim lektorovi
    NICOLE: neplneni skolni dochazky se da obejit napriklad vlastnim domacim vzdelavanim, ktere je zakoncene zkouskou ve skole, pokud ma rodic nejake pedagogicke vzdelani, tak muze
    takze fakticky nektere veci ovlivnit muzes

    ja osobne mam na skolu vzpominky smerem k ucitelum dobre i spatne, nekteri ucitele mi dali opravdu hodne a mam k nim respekt, vzdy je to o konkretnim cloveku ve vysledku jde o lidsky faktor
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    [SERVER ERROR]
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    PISKVOR: nemůže tam bejt zmínka o každý díře...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ELIS: Slezsko nic? Diskriminace!
    ELIS
    ELIS --- ---
    [SERVER ERROR]
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    KOTENCE: až budeš mít ty, tvoji příbuzný nebo kámoši potomčata, asi nebudeš urvanej z toho, že si v sedmi letech zapálí svoji první, protože to dělá každej.
    Dokonce i já sem ráda, že k těm všem sociálně patologickým jevům na socíkovský základce se nepřidalo kouření.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    87HIGHFLYER: Tak já bych taky radši Fromeny svět :-)
    Pro mě ve čtrnácti měli věci 18+ mnohem větší kouzlo než ty povolený všem.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    KOTENCE: ne, ale třeba prodej od 18 let, zákaz a regulace reklamy, vyšší cena a daňová zátěž už se tomu snaží napomáhat. Což jsou přesně ty třetí strany co Fronemě kecaj do toho idealizovanýho světa bez regulací trhu s tabákem:)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    87HIGHFLYER: nepřijde mi, že by mi tabák do šíši zabalenej do okolkovaný kuličky, zabránil propadnout nikotinový závislosti...
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    NICOLE: ne, to souvisí s potřebou nějakejch pravidel pro prodej tabákovejch výrobků - nepřijde mi správný to dělat naprosto bez kontroly viz FRONEMA.
    VEX
    VEX --- ---
    87HIGHFLYER: Do restaurace taky můžou i když se tam nalejvá alkohol.
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    87HIGHFLYER: to nějak souvisí s kolkama a s daněma?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    FRONEMA: s čímž rozhodně souhlasí skupina obyvatel 12-16 let, což je nejčastější věk, kdy člověk z blbosti mládí podlehne závislosti na nikotinu;)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    WRYKOLAKAS: "nárok vydělávat"?
    přála bych si žít ve světě, ve kterym když má někdo kus tabáku a já mám peníze, a oba si to chceme vyměnit, tak nepřijde nikdo třetí a nebude nám do toho kecat jak to máme dělat, ani nám to zakazovat.
    MARI
    MARI --- ---
    to je stejné, jako když ti někde nalejou panáka whisky... :/
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    WRYKOLAKAS: Technicky vzato už na ty cigára zaplacená daň je, pokud teda rozdává z kolkovaných. Problém pro stát tady je ten, že to u kusovek nejde zkontrolovat..
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    PISKVOR: prosím, napiš to ještě jednou..... :)

    ale ne, problém je v tom, že někdo vydělává na věci, kde nemá nárok vydělávat....
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WRYKOLAKAS: A jako u tech tabaku: kde je problem? To nezdaneni je hypoteza (protoze "prece rakosky neplatej dane, vi kazdej"), a jinak co? Rozlejvany pivo je taky drazsi nez celej sud.
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    To je asi stejný jako prodej kusovek....
    Vietnamec rozbalí krabičku s hodnotou 70,- Kč a za kusovku bere pět korun.... čistej nezdaněnej zisk.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    FRONEMA: proč?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam