• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Uděláte mi anketu.
    Na cesty sebou beru bez čeho se neobejdu:
    Tablet
    Telefon
    Notebook
    Kindle
    Databanku a mp3 přehravač
    walkman, diskman
    Nenosím nic jen trenýrky

    Možné odpovědi na osobu min. 2
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    Jak tady nekdo zminil, je to zazitej zvyk. Byt s tim nesouhlasim, dyska nechavam vzdy. A kdyz ted nad tim premejslim, ne proto, ze bych hodnotila servis. Nybrz paradoxne pro svuj dobrej pocit. To uz musi byt jo traga, pokud si to vysbiram do posledniho centu. A duvod, proc s tim nesouhlasim, je zcela jednoduchy. Obsluha je placena za to, co dela. Svym zamestnavatelem. Ten ji taky muze motivovat bonusy, jak je tomu vsude jinde.
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    BIGEM: jistě, ale já mluvím o tom, že u naprosté většiny produktů jsou v ceně započítány všechny náklady včetně práce; že tomu tak není v případě restaurací - pokud tomu tak není - mi přijde nelogické a pro všechny zúčastněné poněkud nepraktické. nejspíš to bude, jak říká JACOB
    JACOB
    JACOB --- ---
    Tipnul bych, ze to zacalo jako nejake extra gesto, kdyz se mi neco opravdu hodne libilo (jidlo, servirka, prostredi) a chtel jsem to dat najevo. No a pak se to zacalo delat tak nejak automaticky, protoze slusnost zejo ;) Stejne jako v divadle jsem snad nikdy neslysel, ze by v pripade spatneho predstaveni publikum ucinkujici vypiskalo (coz se delalo), tak i dnes se asi bez dyska uplne neda... ;)

    Takze asi je to zvyk, ktery zacal zit svym vlastnim zivotem
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BIGEM: ...a taky ze je to k jidlu a netvarej se u toho jako kysela prdel, ktera ti tim prokazuje nebetycnou laskavost. Dekujeme za objasneni situace, kapitane Nabiledni ;o)
    KLX
    KLX --- ---
    ADITU: Tak jasně, tohle celkem chápu..v mém případě dam v tomto případě minimální tip a už mě tam nikdy neuviděj a můžu dál vesele chodit tam, kde je to ok a kde můžu dávat .-)
    NICOLE: Já to beru tak, že hlavně ze slušnosti..dobře jsem se najedl, napil, tak sakra proč bych nedal? Přijdu zas..A jak píše id Bigem, platíš za servis, ne za suroviny

    Počítam teda s tim, že lidi chodí tam, kde se jim líbí, dobře tam vaří atd.
    BIGEM
    BIGEM --- ---
    ALESH: vsadim boty ze dostanes odpoved at dou delat neco jinyho kdyz se jim to nelibi :)
    ALESH
    ALESH --- ---
    NICOLE: protoze se s tim tak trochu pocita pri jejich vyplate treba.
    BIGEM
    BIGEM --- ---
    NICOLE: tip je za to ze te obslouzej, uvarej, prinesou, poradej a uklidej po tobe...
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    KLX: proč? za prvý - viz ADITU - a za druhý - většinu zboží i služeb koupíš za cenu, kterou ti naúčtujou, proč by to zrovna v restauraci mělo být jinak? jestli někomu přijde, že si bez spropitného nevydělá, tak ať si rovnou naúčtuje víc.
    ano, vím, že je to zvyk, ano, všude ve světě, ano, týká se i pár jiných profesí, ale přesto mi to přijde nesmyslné.
    ADITU
    ADITU --- ---
    KLX: ve chvíli, kdy je servis strašnej, obsluha arogantní atd., tak se nedivim.
    KLX
    KLX --- ---
    HAWLIS: nechápu, že někdo nedá..Bych se snad samou hanbou propadl do země, kdybych nedal..
    JACOB
    JACOB --- ---
    HAWLIS: Ptam se obsluhy, co preferuji
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---

    Spropitné při placení kartou

    87 hlasy od 87 respondentů

      HAWLIS
      HAWLIS --- ---

      Spropitné

      125 hlasy od 125 respondentů

        ADITU
        ADITU --- ---
        HAWLIS: ano - u anket s choulostivějším tématem obvykle nehlasuji, pokud jsou veřejné
        NICOLE
        NICOLE --- ---
        HAWLIS: když mě nezajímá, neklikám nikam a jdu pryč
        HAWLIS
        HAWLIS --- ---

        ovlivňuje mě při hlasování jestli je vidět kdo jak hlasoval

        101 hlasy od 101 respondentů

          HAWLIS
          HAWLIS --- ---

          Ankety v tomto auditku

          96 hlasy od 96 respondentů

            HAWLIS
            HAWLIS --- ---
            [SERVER ERROR]
            Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam