• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    MUCKER
    MUCKER --- ---
    KOC256: ty uz radsi nic nezduvodnuj :))
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MUCKER:
    klidně zdůvodním kdyby se to někomu zdálo nesmyslné :)
    KOC256
    KOC256 --- ---

    Preferuji na malou...

    95 hlasy od 95 respondentů

      MUCKER
      MUCKER --- ---
      [SERVER ERROR]
      LABORANTKA
      LABORANTKA --- ---
      PYROMANEK: Pokud někdy bude, tak modrou.
      MINERWA
      MINERWA --- ---
      VON_GILOTINE: :D
      a) já jsem ti nic takovýho nepsala
      b) můj nabíječ neublíží ani mouše
      MINERWA
      MINERWA --- ---
      VON_GILOTINE: to jsou mi, panečku, argumenty!
      VON_GILOTINE
      VON_GILOTINE --- ---
      MINERWA: sry, zapomnel jsem ze posledne sis zjistila kde bydlim a domlouvala, aby me prijeli sejmout tvoji nabijeci. uz jdu do prdele.
      PYROMANEK
      PYROMANEK --- ---
      decko bude fialovy? nebo jakou bude mit vlastne barvu?
      MINERWA
      MINERWA --- ---
      VON_GILOTINE: a proč to řešíš? mě to nebaví číst, jak parazituješ... a navíc mi připadá, že trpíš fóbií z žen
      Téměř každý osmý muž má chorobný strach z žen – Novinky.cz
      https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/179815-temer-kazdy-osmy-muz-ma-chorobny-strach-z-zen.html
      ANKETU! ANKETU! ANKETU!
      KOC256
      KOC256 --- ---
      PISKVOR:
      oka... beru.
      PISKVOR
      PISKVOR --- ---
      KOC256: Když řekneš "béčko," vybaví se mi jistě a automaticky žlutá, ale "pojedu žlutým metrem" slýchám česky velmi zřídka. (V angličtině je to opačně: u expatů se setkávám téměř výhradně s "green line, yellow line, red line" - a turistům se to taky líp vysvětluje podle barev)
      KOC256
      KOC256 --- ---
      PISKVOR:
      oka nebudu te presvedcovat. mistni jsi ty. Spise jsem tim chtel napsat ze vy ABC vite protoze to ctete, jak pises, ale barvy urcite mas moznost nacerpat (podvedome) lepe nez nekdo kdo tam dojede 2x za tok...
      ZUZKAOU
      ZUZKAOU --- ---
      S barvama tras operujou hlavně cizinci
      PISKVOR
      PISKVOR --- ---
      KOC256: ...hned vedle těch písmenek, který tam jsou taky a který se používají i jinde a jinak, než podle ofiko stylovýho manuálu DPP ("byt do 5 minut od metra A" sotva někdo napíše zeleně; a vyhledávač jízdních řádů taky vypisuje primárně "bus 215, přestup na metro C, přestup na tramvaj 9"). Neboli barevnost tras je sekundární orientační prvek, písmenka jsou primární.
      KOC256
      KOC256 --- ---
      PISKVOR:
      jasne. mysleno tak, ze se s temi barvami asi setkavate pravidelne. vidite to na planku v kazde souprave a mozna i jinde atd... tak to vite. ja si tak max pamatuji ze uprostred mapy je z tech trati trojuhelnik a barvy bych mozna tipl :)... takto... :)
      PISKVOR
      PISKVOR --- ---
      KOC256: Proč místním? My taky čteme i slyšíme "linka metra C bude už zase přes víkend uzavřena," k čemu by byla transpozice do "to červený v tunelu"? ;)
      87HIGHFLYER
      87HIGHFLYER --- ---
      KOC256: já to právě od místňáka nikdy neslyšel, zaznamenal jsem to až na vejšce od přespolních. Stejně jak krtek, slinták apod.
      KOC256
      KOC256 --- ---
      D1RABBIT:
      jsem neměl refresh a dívám se že píšeš přesně to opačné než já ;-)

      Možná také záleží na vlohách... já jsem spíše technického zaměření (matika, fyzika, chemie, ...) než humanistického... co ty?
      KOC256
      KOC256 --- ---
      Jinak věcně k obsahu... Jsem mimopražský a kdykoliv cokoliv čtu, vidmím, bavím se tak všude slyším jeď A, jeď B, přestup na C... takže barevnou vizualizaci v hlavě nemám.

      Takže kdybych si měl TIPNOUT, tak barvu bych spíše přisoudil "místním" :)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam