• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    ELIS
    ELIS --- ---
    87HIGHFLYER: Mě překvapil ten Dickens. Ačkoli jsem měla literaturu i na vysoké, ani jsem nevěděla, že něco takového napsal :)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ELIS: zajímavý, zdá se, že některý v našem prostředí nejsou moc známý.
    ELIS
    ELIS --- ---

    Četli jste tyto knihy?

    895 hlasy od 107 respondentů

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    PANDA_JE_MRTVA: jako vysokoškolák musím bohužel souhlasit.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    ten americkej systém voleb s volitelama se mi nezdá tak špatnej
    ad menza-to se tam jako jednou dostanete a furt tam jste, nebo jak? v menze to je nad 130, já mám mírně nad a tolikrát už jsem se bouchla do hlavy, že už mám možná -150, tak jestli v menze ještě furt jsem nebo ne..
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    na čelo studenej hadr a trochu vychladnout by to chtělo :)
    NOP
    NOP --- ---
    Konstituční monarchie v čele s osvíceným panovníkem, je to tak!
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Ja bych nenechal volit nikoho, osviceny Vudce is the only way!
    PANDA_JE_MRTVA
    PANDA_JE_MRTVA --- ---
    POZITRON: presne tak. a to neberu v potaz ani to, jak by to rozdelilo spolecnost a jak by vzrostlo opovrzeni vuci elitam.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    HWLLFFRDD: mrtva panda to mysli asi obecne, ne adresne. a ma pravdu, dyt zarukou rozumnyho nazoru neni ani vyse iq, si vem, kolik je v mense xenofobu, homofobu, nacku a celkove kretenu, pritom tam by to clovek v takovy mire teda necekal.
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    PANDA_JE_MRTVA: Dyť neni vysokoškolák, sám píše že nedodělal ani Bc :)
    PANDA_JE_MRTVA
    PANDA_JE_MRTVA --- ---
    HAWLIS: ja bych nechal volit jenom zrzky, levaky a ty co maji sourozence. ale vazne, co ti zarucuje VS titul? ze si chodil do skoly? obcas trpim, kdyz vidim, co za nesmysly lezou z hlavy nejakejm vysokoskolakum.
    HAWLIS
    HAWLIS --- ---
    SALAMAN: takový limit, že volit můžou jen lidé s vysokoškolským titulem (i třeba jen s bc.), a ač ho nemám dokončený, by se mi líbil. dramaticky by to změnilo volební mapu :)
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    SALAMAN: já bych některejm lidem spíš sebral právo se rozmnožovat
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    TOXICMAN: Kdyby se to mohlo, tak bych většině lidí úplně sebral volební právo.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOXICMAN:
    No ja se bojim ze takova saskarna vznikne kdekoliv kde voli ovecky...
    Treba Okamura... ...kdo normalni by mu dal hlas? A nasli se taci...

    Nevim co konkretne myslis s tou betou...
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KOC256: Ať se nechají ovlivňovat jak chtějí, dokud si to media a strany zaplatí bez daní, je to jednoduše svoboda slova.
    A když už se z nějakého důvodu všichni točí okolo burana na hradě, já si ho určitě nezvolil a moc mě nezajímá, ten úřad je naprosto zbytečný
    1) účast 61,31 % , tzn 8 435 522 - 5 171 666 = tzn 3,2 milionu lidí ta šaškárna vůbec nezajímá... co z toho lze o těch lidech vyvozovat? Nic.
    2) dostal 1 245 848 hlasů, což je něco přes 24% hlasů, nicméně v důsledku 14,76% z celkového počtu voličů...
    ve 2.kole už musela spousta lidí změnit svůj původní hlas, to už není osobní preference, ale umělé omezení stejně jako 5% do sněmovny

    "Proč to dále prodražovat?" to je pěkná otázka... Proč to vlastně vůbec prodražovat v první řadě? :)
    Na něčem ohledně tohoto tématu pracuju, pokud budete chtít, můžete se pak zapojit do bety :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOXICMAN:
    takže by se lidé nenechali ovlivňovat masáží médií/stran/...?
    Tak jako nikdo vlastně nevolil Zemana, protože to nedávalo smysl a ejhle je na hradě...

    50 000 lidí -> zvolí svého poslance -> a ten něco reprezentuje

    Proč to dále prodražovat?

    50 000 lidí -> nějaký nástroj pro hlasování + kampaně stran / zájmových skupin / ... -> "paskvil u kterého si řekneme, to jsme si zavinili vlastně sami", stejně jako si za Zemana vlastně můžeme sami, protože jsme si ho zvolili... :(
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KOC256:
    HWLLFFRDD:
    Jinými slovy věříte základnímu předpokladu, že 1 člověk v jakési určené budově spolehlivě vyplní preference 50 000 unikátních lidí. Já si to prostě nemyslím. Kompletní zastoupení dávalo smysl v dřívějších dobách, kdy efektivní komunikace mohla probíhat pouze jedním směrem (max noviny, rádio)
    Pokud by lidé mohli skutečně rozhodovat o svých preferencích, na což jsou ideální peníze které by jim stát nesebral, mohlo by se taky ukázat, že stát je užívá z velké části nesprávně.
    Nevím, čeho se děsíte u 10%. Byl by to dobrý začátek.
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    TOXICMAN: Ty volby rozhodují o tom, kdo o těch daních bude rozhodovat, ne o jejich konkrétním osudu.
    Zajímalo by mě, co si člověk tvojí politické orientace od takového opatření jako slibuje. Plus mínus třetina (někdo by řekl polovina) občanů týhle země jsou regulérní komouši, zhruba polovina jsou pologramoti; co přesně by s tím rozdělením daní udělali lepšího, než minulý, současný a budoucí legislativní establishment?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam