• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    87HIGHFLYER: podle mně to vůbec neni až tak základní součást všeobecnýho vzdělání
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    WRYKOLAKAS: tak je to nějaká část všeobecnýho vzdělání, stejně tak by podle mě ve výuce nemělo chybět jak funguje parlament, schvalování zákonů, fungování státu nebo finanční gramotnost.
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    87HIGHFLYER: Proč si někdo myslí, že jo?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    PANDA_JE_MRTVA: proč si někdo myslí, že ne?
    PANDA_JE_MRTVA
    PANDA_JE_MRTVA --- ---

    Měla by podle vás být Ústava ČR povinná četba během výuky na střední škole?

    109 hlasy od 109 respondentů

      PANDA_JE_MRTVA
      PANDA_JE_MRTVA --- ---

      Četli jste v rámci výuky na střední škole (nebo SOU, gymnázium) Ústavu ČR?

      111 hlasy od 111 respondentů

        KOC256
        KOC256 --- ---
        ZBYNEK: Ale ja nerekl co je spravne/spatne a proc. Jen jsem se vyjadril k jedne moznosti. A jinak hodnotim otazku jako celek. Mozna ted spise napovidas ty svym nesmyslnym prispevkem :)
        ZBYNEK
        ZBYNEK --- ---
        KOC256: Měl bys chápat co znamená "spoiler". Pak bys nepsal dementní příspěvky.
        KOC256
        KOC256 --- ---
        Muze mi nrkdo osvetlit za co mam ty minuska?
        Za to ze zkouska dospelosti je postavena na znalosti nejakeho rceni?
        POZITRON
        POZITRON --- ---
        KOC256: to si vyrid s cermatem :)
        KOC256
        KOC256 --- ---
        POZITRON:
        Ta otázka mi přijde dost dementní.

        Já to tedy znám jako "Trpělivost přináší růže"
        ZBYNEK
        ZBYNEK --- ---
        POZITRON:
        Jen doplním, že těch 4301 žáků je necelých 7% letošních maturantů...
        ELIS
        ELIS --- ---
        ADITU: Ale tak buď teď tušíš, nebo netušíš. Chtěla jsem zahrnout možnost, že někdo jde/nejde právě proto, že ví, kdo ho zve. Ale asi jsem to teda zbytečně překombinovala.
        ADITU
        ADITU --- ---
        ELIS: dnes můžou právě nastat oba případy - proto mě to napadlo :) vyberu si prostě jednu z variant.
        ELIS
        ELIS --- ---
        ADITU: Pravda, šlo to pochopit i tak. No ber to tak, jako by zazvonil dnes.
        SALVATOR
        SALVATOR --- ---
        ELIS: Čekal bych víc odpovědí zahrnujících, že respondent dotazníku do PPT půjde. Možnost účasti v takový taškařici nemá člověk každej den.
        POZITRON
        POZITRON --- ---
        ADITU: chapu to stejne jako ty :)
        ADITU
        ADITU --- ---
        ELIS: ne :) brala jsem, že to chceš vědět pro situaci, kdy tuším, kdo mě pozval, a i pro situaci, kdy ne. může se stát obojí. ale nic, neřeš, moje chápání takových otázek je občas prostě asi trochu jiný než u ostatních :)
        ELIS
        ELIS --- ---
        ADITU: Na co víc hlasů? Jakože jsi Ester, ale ještě si rozmyslíš, jestli přijdeš? :)
        POZITRON
        POZITRON --- ---
        POZITRON: Co bylo špatně v maturitních testech z českého jazyka?

        Změna hodnocení se týkala úlohy, ve které měli žáci doplnit slovo do ustáleného slovního spojení "... růže přináší". Po projednání ve všech komisích uznával Cermat jako správnou odpověď slovo "trpělivost", tedy ustálené slovní spojení "trpělivost růže přináší."

        Po konzultaci s členy Nezávislé odborné komise pro maturitní zkoušky ale ministr školství rozhodl o přehodnocení testu s tím, že správná odpověď může být i okrajově užívané "čas růže přináší". Tuto, nově také správnou možnost, napsalo v testu celkem 4301 žáků.
        ADITU
        ADITU --- ---
        ELIS: jen jeden hlas - není to málo?
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam