• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DIOM:
    mezi "nevím/Star Trek" a "nesleduji/nezájem" cítím jistý rozdíl, ale tak klikám na "nevím/Star Trek"...
    DIOM
    DIOM --- ---

    vaše nejoblíbenější epizoda Star Wars?

    112 hlasy od 112 respondentů

      BURKHAR
      BURKHAR --- ---
      ANTICLOVEK: Já v tom mám bordel, pro mě jsou SW první tři díly historicky, zbytek považuju za pičovinu pro dementy.
      ANTICLOVEK
      ANTICLOVEK --- ---
      prosím o anketu:)

      vaše nejoblíbenější epizoda Star Wars?:)

      Epizoda I
      Epizoda II
      Epizoda III
      Epizoda IV
      Epizoda V
      Epizoda VI
      Epizoda VII
      Epizoda VIII
      Epizoda IX
      nevím/nezájem/nesleduju/blank/fakof
      HOWKING
      HOWKING --- ---
      87HIGHFLYER
      87HIGHFLYER --- ---
      87HIGHFLYER: ale bordel byl vždycky
      87HIGHFLYER
      87HIGHFLYER --- ---
      KOC256: od roku cca 94 co jsem to jako dítě byl schopen registrovat - ne. Je to pořád stejný, spíš mi přijde že je toho mnohem víc.
      KOC256
      KOC256 --- ---
      No sice to není úplně do debaty sem, ale když už se tu o tom mluví.
      Výjimečně jsem byl na Silvestra v Praze a "užíval" jsem si to apokalyptické dunění... A dneska jsem v rádiu slyšel debatu o tom jak to bylo "jiné" když ty ohňostroje "nebyly". Tak se chci zeptat co vlastně bylo jinak? Jen to, že zakázali ten jeden konkrétní co platilo město?

      Trčochu mi to připomnělo jak dva roky zpátky špa masírka o tom, že se nesmí rozdělávat ohně a tedy pálení čarodejnic nebude nic moc a pak jsem projížděl krajinou a každá vesnice měla vatru takovou, že jsem z kopce viděl po celém kraji hromadu světýlek. A v rádiu další den opět truchlili, takže to jistě pro nezúčastněné mohlo vypadat, že tradice šla v niveč...

      Je to v Praze stejný případ nebo bylo OPRAVDU něco významně jinak?
      PATISLAV
      PATISLAV --- ---
      87HIGHFLYER: vadí mýmu rozumu, ale dítě ve mně se jde o půlnoci na světýlka podívat.
      GRANTORINO
      GRANTORINO --- ---
      87HIGHFLYER: dala jsem nevim, protoze mi to vlastne dost vadi, ale do urcity miry to chapu a prekousnu to. A vizualne hezky, ale vadi mi ten rambajz. A takovyto, co dela jenom bordel a hluk, nechapu vubec.
      JAMILLOS
      JAMILLOS --- ---
      20. a 30. léta, 20. a 21. století
      Internetová jazyková příručka: 20. a 30. léta, 20. a 21. století
      http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=795&dotaz=dvacátá%20léta
      Ještě někdo?
      87HIGHFLYER
      87HIGHFLYER --- ---

      Vadí vám silvestrovská pyrotechnika?

      110 hlasy od 110 respondentů

        HOWKING
        HOWKING --- ---
        MUCKER: Hmm. Ale křesťanském světě taky někde? (bavíme se o Ježíši)
        MUCKER
        MUCKER --- ---
        HOWKING: v polovině světa se dítě narodí a má 1 rok (japonsko, korea, čína a bůhvíkde ještě)
        KOC256
        KOC256 --- ---
        A přitom taková blbost!
        HOWKING
        HOWKING --- ---
        No nulu znát nemuseli. AD - tedy Anno Domini - léta páně označuje Kristův věk. Tedy AD1 jsou jeho první narozeniny. Pak je taky BC - před Kristem - tedy 1BC je rok před narozením Krista. Takže se bez nuly obešli, ale období 1BC až AD1 jsou dva roky.
        87HIGHFLYER
        87HIGHFLYER --- ---
        HOWKING: jinak tady taky zajímavý čtení:)
        Year zero - Wikipedia
        https://en.wikipedia.org/wiki/Year_zero
        87HIGHFLYER
        87HIGHFLYER --- ---
        IDLE: dokonce bych se nebal rict, ze koncept nuly jako cisla (nikoliv jako zastupneho znaku pro "nic") nebyl ani znam. Je kolem toho spousty hezkyho povidani, napriklad tady:
        Who Invented Zero? | Live Science
        https://www.livescience.com/27853-who-invented-zero.html

        Obecne mi to prijde zajimavy, jak slozita abstrakce a kolik mysleni za tim vlastne je, i kdyz nam to pripada uplne bezny:)
        IDLE
        IDLE --- ---
        HOWKING: Rok 0 není - zřejmě se letopočet zavedl ještě v době, kdy koncept nuly nebyl zcela rozšířen.
        HOWKING
        HOWKING --- ---
        87HIGHFLYER: Jo to já vím. Tady jde o modelový příklad. Běžně se traduje, že se náš letopočet počítá od narození Ježíše. Dítě se nenarodí a nemá už rok. Dítě má rok za rok života. Ale do první dekády svého života vstupuje okamžikem narození. A v deseti letech vstupuje do druhé.
        NELLAS: Takže rok 0 byl rok před jeho narozením? Nebo rok nula nebyl? Bylo -1 BC a pak hned 1 AC (DC)? :)
        Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam