• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    87HIGHFLYER: Třeba zrovna tohle by mě zajímalo jako neanonymní anketa... abych viděla, kdo se považuje za veřejně známého.
    ELIS
    ELIS --- ---
    87HIGHFLYER: Hustý, Roden je na Nyxu!
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---

    Dalo by se o vás říct, že jste veřejně známá osoba?

    105 hlasy od 105 respondentů

      PANDA_JE_MRTVA
      PANDA_JE_MRTVA --- ---

      Máte na svém google účtu povolenou historii polohy?

      80 hlasy od 80 respondentů

        WOAM
        WOAM --- ---
        SALVATOR: S kůží na trh. Jako bohemistka jsem zaškrtla že jo, přestože jsem nad tím trochu skřípala zubama přesně z toho důvodu, který píšeš. Udělala jsem to kvůli tomu, že kromě reálných znalostí má člověk ještě taky reálný odhad, co se anketou myslelo a co se asi tak očekává za odpovědi. Uvažovala jsem tak, že i z hlediska rodilých mluvčích funguje průměrný bohemista pořád jako odborník, ke kterému se chodí pro radu a který obvykle skutečně má nebo dokáže najít relevantní odpověď. Kromě toho už se našli i lidi, kteří mě podle úplně běžnýho způsobu vyjadřování na bohemistu odhadli, aniž by to o mně věděli, ani nemluvě o tom, že v zaměstnání s tím vyčuhuju doslova vždycky. Popravdě, kdybych se měla zarazit jen nad slovem "perfektně", musela bych si nejspíš přiznat, že "perfektně" asi neumím ani chodit, vida mě tak nějaký fyzioterapeut, který by se rozhodl řešit rovnoměrné rozložení váhy na opěrné body chodidla, správné vyklenutí klenby a kdovíco ještě. :) Tož tak.
        JAMILLOS
        JAMILLOS --- ---
        Napadají mě dvě aluze:
        1. "Nesnáším otázky na buď/anebo." (Kocour)
        2. Perfektně? To záleží na kontextu! Perfektně v rámci středoškolský zkoušky? Jasně. Perfektně, kdybych měl vést konverzaci s Karlem Olivou? Ani hovno! (Meme)
        KOC256
        KOC256 --- ---
        SALVATOR:
        A co te tak prekvapilo? Vetsina lidi si predstavi gramatiku a hotovo.

        Bude zrejme platit to co kdekoliv jinde. Cim vic vis, tim vic vis, ze moc toho nevis.
        NELLAS
        NELLAS --- ---
        BURKHAR: Jak který :D
        SALVATOR
        SALVATOR --- ---
        Ale vidím, že některý nyxáci si troufnou...
        SALVATOR
        SALVATOR --- ---
        Musím říct, že tyhle dvě poslední moc nechápu. Jednak co je tím myšleno, ovládat jazyk? Morfologii? Syntax? Lexiku? Suprasegmentální prvky? Všechno? I z diachronního hlediska? Nebo jen synchronního? A jednak hlavně ta druhá z anket nedává ani smysl. Jazyk je tak komplexní a obrovsky obsáhlá struktura, že odpověď musí bejt snad vždycky "ne", snad ani žádnej lingvista/bohemista by si netroufnul tvrdit, že perfektně ovládá nějakej jazyk.
        BURKHAR
        BURKHAR --- ---
        [SERVER ERROR]
        BURKHAR
        BURKHAR --- ---
        [SERVER ERROR]
        87HIGHFLYER
        87HIGHFLYER --- ---
        00KUBAT
        00KUBAT --- ---
        87HIGHFLYER: Ta možnost tam není :-) Mlíko jsem v životě nepil.
        87HIGHFLYER
        87HIGHFLYER --- ---
        00KUBAT: dik za info, priste staci kliknout:)
        87HIGHFLYER
        87HIGHFLYER --- ---
        KOC256: nekdo si do kafe dava maslo, nechtel jsem to delit, jelikoz je to proste "verze" smetany. A pokud si tam nekdo dava maslo, tak urcite existuje nekdo, kdo si tam dava i margarin:)
        00KUBAT
        00KUBAT --- ---
        87HIGHFLYER: s mlékem...
        KOC256
        KOC256 --- ---
        87HIGHFLYER: Proc davas dokupy mleko a tuky ? :-) Je to jen zpusob vyjadreni tve antipatie?
        87HIGHFLYER
        87HIGHFLYER --- ---

        Kdyz piju kafe, tak obvykle:

        110 hlasy od 110 respondentů

          BURKHAR
          BURKHAR --- ---
          KOC256: No jo, my vidláci potřebujem vědět, jestli všichni ve vsi taky podepsali.
          KOC256
          KOC256 --- ---
          BURKHAR:
          Osobně mi anonymní anketa přijde jako výchozí nastavení dobré. Zajímá mě výsledek a ne to jak Franta či Pepa konkrétně hlasoval.
          BURKHAR
          BURKHAR --- ---
          KOC256: To je tak citlivé téma, že jsi to dal anonymně?
          Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam