• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MINERWA: Hele, pojď se někdy potkat. Já ti nejdřív dám třeba strašlivě pěstí, to abych nasimuloval hladomor z roku 33, pak na tobě budu klečet a profackovávat te, abych navodil atmosféru nucený rusifikace a nadvlády z doby do rozpadu sovětskýho svazu, potom ti uříznu malíček, jako že ti beru Krym a nakonec budu jen postávat strašně blízko tebe a hrát si s motýlkem a budu u toho tvrdit, že to jen trénuju. Uvidíme, co si vo tom budeš myslet.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KOC256: s tebou naprosto souhlasím
    tady je zajímavé video s dvojitým agentem
    Americká CIA otevřela svou historii. Dala na internet miliony dokumentů, týkají se i Československa - Aktuálně.cz
    https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/americka-cia-otevrela-svou-historii-dala-na-internet-miliony/r~67d69d42dd6711e68114002590604f2e/

    já bych tu debatu už ukončila
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MINERWA:
    Na mobilu mi pipla odpoved, kterou tu nyni nevidim, ale klidne na ni odpovim…

    Ja tady netvrdim, ze jediny agresor je Rusko, myslim ze nekde nize jsem i psal, ze to je “vlastnost” obou stran (cviceni u hranic).

    A stejne tak chapu, ze z pohledu Ruska se jim nelibi to ze nejaky velky pakt (NATO) se rozpina stale blize k jejich hranicim. A i kdyz se z naseho pohledu zda, ze vlastne jen branime nase zajmy, tak z poihledu rusu to muze vypadat vselijak…

    A jiste tu je hypoteticka moznost, ze pak nekdo kdo bude vypadat jako Rusko potopi treba nejakou lod, nebo sestreli par letadel nebo nevim co a najednou tu bude pruser…

    Proto jsem psal, ze to co se deje je pro oci novinaru a ctenaru blesku a dalsich kvalitnich periodik a to opravdive se deje jinde a jinak…
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    PATISLAV: tak proč vám vaděj ti vojáci u hranice? :DDD
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    MINERWA: co to blábolíš? Ptala ses, jestli je 100 tisíc vojáků dost (a je jich teda 140 tisíc, fyi) a na to ti píšu, že čistě pozemní invaze je něco, co se prostě dít nebude. Rusko má jednoznačnou přesilu ve vzduchu a navíc jsou mistři hybridní války, jak nám ukázali i minule. Proč by jako teď měli vést ordinérní pozemní invazi?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    PATISLAV: kdybys znal historii válek, tak bys takovou hovadinu nikdy nenapsal....Amíci udělali to samý, co Hitler-říká se tomu "operece pod falešnou vlajkou"-Vietnam-incident v Tonkinském zálivu, Irák-kecy o tom, že tam jsou zhn, který se tam nikdy nenašly, Invze v Zátoce sviní, nebo mi řekni, jak se ty války teda začaly hrát jinak?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MINERWA: A ze se zrovna cvici u hranic :-)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KOC256: tak důvod cvičení je, abys byl připravenej, hasiči cvičej proč?
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    MINERWA: není rok 1939, dneska se války hrajou trochu jinak.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MINERWA: Jasne ze to je cviceni. Ale myslim ze dulezitejsi je duvod toho cviceni a ne jak to nekdo nazve.

    Taky delame v praci teambuildingy a ona to je vlastne chlastacka :-)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    HOWKING: haha, tak proto "Během 90. let se Krymský parlament snažil vydobýt si na Ukrajině nezávislost, k tomu však nedošlo a Krymu byla přiznána jen jistá míra autonomie v rámci Ukrajiny"
    KARLOSK: to jsem už zkoušela, moc dlouho to tam nevydrželo
    MINERWA
    MINERWA --- ---

    Ankety

    43 hlasy od 43 respondentů

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MINERWA: Krym je ukrajinský od roku 1954 - co to meleš. Ty jsi fakt mimo.
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    MINERWA: na wiki si můžeš napsat relativně co chceš a pokud se někdo vyslovuje pro připojení k rusku, divím se, že se nevyslovilo pro třeba 120% jak je u těch rudých zkurvenců zvykem.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KOC256: ta "demonstrace síly" je ale furt jenom cvičení, nebo se pletu? jasně, nikdo si nepřeje, aby někomu ruplo v kouli, ale kdo teď nemá peníze je Amerika, a jinak než válkou si je teď vydělat neumí
    HOWKING: jasně, dohoda o tom, že Ukrajinci nebudou mít jaderný zbraně, tak dostanou Krym, to je zasraný vydírání! nebo co to je za dementnní smlouvu? aby Rusko nemělo přístup k moři i z druhé strany? jů, tak proč nedáme tomu Severokorejci třeba Japonsko, pak by se těch jadernejch zbraní taky třeba vzdal.....
    btw wiki říká, že "Podle oficiálních výsledků referenda se 96,8 % zúčastněných občanů vyslovilo pro připojení Autonomní republiky Krym i Sevastopolu k Rusku"
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MINERWA: Příčina (prvotní) je porušení budapešťského memoranda, kdy Rusko výměnou za jaderné odzbrojení Ukrajiny garantoval územní celistvost Ukrajině. Pokud někdo porušuje mezinárodní smlouvy, pak mu nelze věřit. To je příčina. V podstatě jsem to řekl už tímto: [HOWKING @ ANKETY nyx :: pripominky uzivatelu]
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Kromě možností cvičení / provokace bych ještě viděl možnost "demonstrace síly".
    Ono to je na obou stranách.

    I když karty se rozdávají úplně jinde a úplně jinak... Toto je divadlo pro novináře.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    HOWKING: spis nez ze si to myslim si to preju
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    HOWKING: umím, ale pro přesnost, mohl bys ukázat, co je ta příčina?
    vážně to bude každý 4 roky?
    Rusko-běloruské vojenské cvičení znepokojuje sousedy. Moskva tvrdí, že není důvod k obavám | Hospodářské noviny (HN.cz)
    https://archiv.hn.cz/c1-65845160-rusko-beloruske-vojenske-cviceni-znepokojuje-sousedy-moskva-tvrdi-ze-neni-duvod-k-obavam
    PATISLAV: není 100 000 vojáků málo?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MINERWA: Ještě před Krymem bych možná hlasoval proruský, nebo bych si minimálně nemohl vybrat. Teď ale nezle ani na sekundu přemýšlet.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam