• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ALESH: Večírky jsou přece proto, aby tíživost aktuální situace z lidí spadla, nikoliv tu tíživost zhoršila. Takže ať si chlastá kdo chce, jak chce. A pohoršit se nad tím může akorát nějaká ruská mrdka.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ALESH:
    Je mi to jedno, pokud to nebude nějak dehonestovat/parodovat/bagatelizovat danou situaci. Či jinak necitelně zasahovat okolí (soused je Ukrajinec s rodinou v Charkově, pozvánka tetičce z Kyjeva, ...).
    ALESH
    ALESH --- ---

    Poradat vecirky v soucasne situaci (valka na Ukrajine)

    98 hlasy od 98 respondentů

    KOC256
    KOC256 --- ---

    Ukrajinu jsem…

    101 hlasy od 101 respondentů

    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    NELLAS: A nechceš mi dát nějakou jednodušší otázku? Třeba jaký je řešení problému obchodního cestujícího?
    NEI: Hele já o šlichtě nezačal.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    SALVATOR: „Někdy,“ řekl Švejk, „se zas v gefechtu člověku udělá špatně,člověk si něco zvoškliví. Vypravoval v Praze na Pohořelci naVyhlídce jeden nemocnej rekonvalescent od Přemyslu, že tam někde pod festungem přišlo k útoku na bajonety a proti němu se vobjevil
    jeden Rus, chlap jako hora, a mazal si to na něho s bajonetem a měl pořádnou kapičku u nosu.
    Jak se mu von podíval na tu kapičku, na ten vozdr, že se mu hned udělalo špatně a musel jít na hilfsplac, kde vho uznali zamořenýho cholerou a odpravili do cholerovejch baráků do Pešti, kde se taky vopravdu nakazil cholerou.“
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SALVATOR: A kdybys dostal vybrat mezi Nei a Babicou?
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Tvl tak to fakt doufám, že tady u nás válka nebude, protože si kuchařské péče NEI bych se dostat nechtěl, podle toho, jak ji tak popisuje.
    "Vyber si: hrdinná smrt na bitevním poli, nebo šlichta." "Hm, tak já bych si teda asi s dovolením vybral tu hrdinnou smrt, děkuji."
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    NEI: sweet summerchild
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    NEI: Nevidím možnost - půjdu se k ní přidat
    Ne, že bych se k ní sám šel přidat, ale jsou lidi, kteří by šli.
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    NEI: Upřímně si nemyslím, že by moje pomoc byla nějak dramaticky prospěšná (a myslím si, že bych nebyl sám). Ale pořád bych mohl dělat ty nepopulární, ale nezbytné práce, aby celá ta mašinerie mohla fungovat.
    4PTO
    4PTO --- ---

    Kdyby se podobná invaze stala v ČR, zůstali byste nebo odjeli do zahraničí?

    109 hlasy od 109 respondentů

    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    SALVATOR: tak ono to je trochu v reakci na ty výkřiky "natrhněte tomu sráči prdel". Protože já osobně bych určitě sama s nikým bojovat nešla a podrobila bych se.
    Takže mě zajímá, jak to lidi myslí. Jestli by jako fakt šli nebo jen tak křičí a doufají, že to za ně ve skutečnosti udělá někdo jiný.

    A jasně. Chápu, že člověk si něco myslí, ale pak se v reálu zachová jinak. To se nezjistí, dokud se to nestane...

    (Btw z nenávisti k bezpráví se dá jít už teď, že jo. K tomu je příležitost vlastně pořád někde na světě. Chápu to teda tak, že by ta nenávist vyvolala skutečnou reakci až ve chvíli, kdy by šlo o "nás".)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    KOTENCE: Mě tam strašně chybí odpověď "Rád bych si myslel, že bych šel, ani ne tak z lásky k vlasti (lol) jako z nenávisti k bezpráví a agresi, ale nedokážu zaručit, že bych se ve skutečnosti nekrčil pod stolem posranej až za ušima". Asi tak.
    PANDA_JE_MRTVA
    PANDA_JE_MRTVA --- ---
    KOC256: myslim, že je taky ale rozdíl v tom, že na Ukrajině nebyla zrušena základní vojenská služba, takže oni, narozdíl od našich mladých mužů, umí držet tu zbraň v ruce a zacházet s ní.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOTENCE:
    Jo a tady ženy patří ke sporáku ;-). Tak to dříve bývalo...

    No Jelikož většina "bojeschopných" už nebyla ani na vojně, tak jsme trochu v pasti. Tady se spoléhá na závazky spojenců a profesionálních armád.

    Ale viz Ukrajina: "Každý kdo udrží zbraň a chce bojovat, tak mu ji dáme..." - nikdo tam neřeší, zda jsi odvedený, máš vojenskou knížku, ...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KOC256: jasný. Nevím tam není schválně.
    A jak to teda je? Když by se tu válčilo a byla branna povinnost, pro koho by platila? Jen pro vojáky? Jen pro muže, co byli na vojně? Pro všechny muže? Pro všechny bez ohledu na pohlaví? (Ví se to vůbec předem, kdo by byl povolán?)

    Já tohle nevím. Jen mě zajímalo, jak to z tepla domova lidi vidí takhle stručně. Co jsem tak postřehla v dějepise, tak se obvykle povolávaji muži, proto jsem to napsala takhle.

    (Omlouvám se vojandám, že jsem je diskriminovala.)

    OT, já vím.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOTENCE:
    V dnešní době jsou v armádě i ženy, tedy netřeba jen podporovat...
    Jinak chybí mi možnost Nevím... A asi většina lidí by ji měla volit, pokud by chtěla napsat ANO, protože jedna věc je odpovídat z tepla domova a druhá, když dojde opravdu na lámání chleba...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---

    Šli byste bojovat na smrt za naši zem, kdyby to bylo povinný?


    Instrukce:
    Ne znamená skrývat se před zákonem.

    83 hlasy od 83 respondentů

    KOTENCE
    KOTENCE --- ---

    Šli byste bojovat na smrt za naši zem?


    Instrukce:
    Pokud by to bylo dobrovolný.

    90 hlasy od 90 respondentů

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam