• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MINERWA:
    Asi i zalezi, zda mel hlasujici moznost je delsi dobu poslouchat...

    FRONEMA:
    Premyslim o tom a samotny fakt existence nevim jak by me omezoval... Ten jen plodil dusledky...
    Nebo myslis "strach" tedy neco jako samokarantena/samoizolace?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    KOTENCE: nejvic me omezoval fakt ze se tu siri vysoce nakazliva nemoc. ne opatreni.
    MINERWA
    MINERWA --- ---

    na WC/močení

    87 hlasy od 87 respondentů

    MINERWA
    MINERWA --- ---

    umíte šetřit?

    83 hlasy od 83 respondentů

    MINERWA
    MINERWA --- ---

    pomohli jste Ukrajině? finančně, pracovně etc.

    88 hlasy od 88 respondentů

    MINERWA
    MINERWA --- ---

    rozeznáte od sebe Rusa a Ukrajince, když promluví?

    94 hlasy od 94 respondentů

    ALESH
    ALESH --- ---
    KOTENCE: Jediny co mi dopravdy vadilo, bylo omezeni shromazdovani v tom smyslu, ze neslo k sobe domu pozvat 20 lidi na vecirek. Celkove to byl skvelej lek na moje FOMO. Takze to chvilku bylo prijemne zastaveni
    WOAM
    WOAM --- ---
    LODBROG: Pravda, vyspecifikovat tohle, tak ta anketa asi dopadne jinak, no.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    KOTENCE: Aha, jenom dva hlasy..

    A myslíš "omezovalo ale chápal jsem duvody a přijal jsem to" nebo "omezovalo a doteď mě sere že mě k tomu donutili"?
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    IOM_NUKSO: to jsem zapomněla sakra! Tak plusiky pro tebe, kdo to tak taky vnímá :-)
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    KOTENCE: home office
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---

    Co vás subjektivně nejvíc omezovalo v souvislosti s covidem?


    Instrukce:
    Máte dva hlasy.

    180 hlasy od 110 respondentů

    FIONOR
    FIONOR --- ---
    KOTENCE: jsou to dva modelové extrémy a oba jsou (a v minulosti i byly) snadno zneužitelné... jakákoliv volba jednoho či druhého je a priori špatně
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KOTENCE: Pokud není jiné cesty.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    HOWKING: takže to bereš tak, že ten, kdo se rozhodl omezovat svobodu, tak de facto už v tom rozhodnutí rovnou riskuje svůj život?
    A je tedy v pohodě ho zabít, protože to je to, co si vybral, že se může stát. Jo?
    (To mi zní celkem srozumitelně.)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Ale tohle je náběh na strašlivý flame začínající "a co když..." ;-)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KOTENCE: No, tady už není spor reflexy (snaha přežít) a rozum (vyhlídky dlouhé nesvobody). Reflexy jsou samozřejmě silnější. Tahle volba už je taky o vině. Jsem v tom vězení zaslouženě, nebo neprávem. Pokud by měl někdo zaplatit životem mou chybu, tak asi ne, pokud omezuje mou svobodu neprávem a jiná volba není (domluva nemožná), tak to si měl rozmyslet. Agrese nesmí procházet, byl by to precedent.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KOTENCE: ale už třeba s jistotou nevím, jestli bych pro svoji svobodu nebyla ochotná obětovat cizí život (zabít bachaře).
    To mi dělá ten rozpor
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    HOWKING: neskočím.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KOTENCE: Asi pomůže modelová situace - stojíš na střeše vězení nad propastí. Stráže už o tobě vědí a za pokus o útěk dostaneš doživotí se zvýšenou ostrahou a víš, že podruhé se ti dostat se až na střechu nepodaří. Skočíš?
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    HOWKING: pro mě taky právě. Ale ještě jsem neodpověděla a zkouším vybrat jednu. Spíš mi to zavařuje mozek :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam