• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    ESTEN
    ESTEN --- ---

    Z ktere strany se vam lip naseda na kolo?

    81 hlasy od 81 respondentů

    DADEL
    DADEL --- ---
    (a ty pálený, ke kterým jsem měl ofocený barevný obal, jsem odnesl do Bontonlandu a zařadil do regálů)
    DADEL
    DADEL --- ---
    MINERWA: originály mám pořád, pálený jsem roznosil do knihobudek či někde "náhodně" odložil, vždycky si je někdo vzal
    MINERWA
    MINERWA --- ---

    co jste udělali se svejma hudebníma cédéčkama?

    74 hlasy od 70 respondentů

    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    FIONOR: ok, ale to jsou genetický vady, že jo. To je jako bys řekl, že člověk má 23 párů chromozomů, sem tam nějakou trisomii. Jako jasně, jsou lidi, co to tak mají. Ale při popisu člověka se běžně bavíme o zdravým jedinci, ne?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SALVATOR: tak třeba v Německu se jde tímhle směrem. Unisex sprchy i záchody. Bez rozlišení :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    JAMILLOS: Desítky novejch záchodů? Stačí jeden, stejně jako stačí jeden nápis. "Hlavně si umejte ruce"
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    ZBYNEK: S ohledem na to, že jsi ještě před hodinou žil v přesvědčení, že XX a XY jsou jediné kombinace chromozomů v genetice, považuji tvůj názor na transgender a transsexualitu irelelevantní a pro další debatu postradatelný
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    FRONEMA: Až 1.7%, nebo taky "jenom" 0.018%, viz tvuj odkaz.

    Souhlasím, že doktor by to měl mít nastudované...
    Stejně tak by ale každej sám měl vědět, jestli má své problémy řešit s urologem, nebo s gynekologem.

    A například vězení by se mělo řídit podle "výbavy", a ne podle toho, jak se kdo identifikuje:
    Vězeňský transgender experiment nevyšel. Žena přivedla dvě ženy do jiného stavu - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/transgender-experiment-veznice-new-jersey-tehotenstvi.A220715_183820_zahranicni_lisv
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    ZBYNEK: XXY, XXYY, XXXY a další kombinace...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ZBYNEK: ne, je jich mnohem vic https://en.wikipedia.org/wiki/Aneuploidy
    intersex lidi je az 1.7% https://en.wikipedia.org/wiki/Intersex
    Pak jsou tu ruzny hormonalni nestandardni variace, moznost mit vajecniky i koule zaroven a dalsi veci co nikoho normalne nenapadnou.

    Ale ja si nemyslim ze neni potreba aby tohle meli nastudovani lidi kterych se to netyka. Jenom staci kdyz nekdo kdo se tomu odborne venuje rekne ze je to slozitejsi se to nesnazit prebit znalostma ze stredni...
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    FIONOR: Jak to prosím zamotá genetika? Pořád to je binární - buďto máš 23. pár XX, nebo XY. Nic mezi tím, nic mimo to.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    citim hodne velkej útlak
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    FRONEMA: To ovšem bude asi hodně marginální a nemyslím, že se toho současná zhysterizovaná problematika týká.

    FIONOR: Jasně, já to beru čistě podle toho, jestli tělo člověka produkuje spermie, nebo vajíčka, od čehož se pak odvíjí další přirozenej postup přírody, nic víc. Předpokládám, že na tohle bejt doktor nemusím. Pokud to někdo cítí odlišně od defaultního nastavení, ať se přešije, to je samozřejmě jeho/jějí věc.
    Jinak co se týče genderů, mají všichni mou podporu, ať je to pro mě za mě transmimozemšťan ze Saturnu, pokud teda nebude nějak zvýhodňován a nebudu se kvůli němu/ní/tomu atd. muset na týdenní bázi učit desítky novejch zájmen, případně třeba provozovatelé různejch podniků nebudou muset přistavovat desítky novejch záchodů s rozdílnýma nápisama na dveřích, že jo. :)
    Ale jelikož jako u všeho ostatního, co společnost rozděluje (resp. čím se rozdělit nechává), i u tohohle je kolem spousta hysterickýho škatulkování, černobílosti a neporozumění, je mi jasný, že i takhle liberální postoj, za jakej považuju ten svůj, musí někoho na libovolný straně nadzvednout, takže budu minimálně buď za ignoranta, nebo zase příliš liberálního apod. Je třeba striktně podporovat novou věc, kterou propaguje mainstream, ať už to je cokoli. :)
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    JAMILLOS: FRONEMA... a to rozlišujeme jen odle zevních genitálií a sekundárních pohlavních znaků... když se člověk začne dívat na genetiku a hormony, tak se ta binární definice pohlaví radikálně zamotá... ve skutečnosti, pokud by mi vystudovaný doktor v debatě o pohlavích tvrdil, že pohlaví jsou jen dvě, aniž by k tomu uvedl kritéria, podle kterých to dělí, tak bych měl vážné pochybnosti o kvalitě jeho vzdělání a pravosti titulu
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    JAMILLOS: No jo ale pak je jeste intersex. To je kdyz se nekdo narodi s klinem ktery neni rozeznatwlny jako jedno z toho.

    Driv doktori na takovych detech delali operace aby to vypadalo “notmalne” casto iz bez vedomi rodicu. Dneska se to uz nastesti zlepsuje
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MINERWA: nemám na to názor. Prostě nevím.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Pohlaví (sex) jsou pouze dvě, stačí se fyzicky přesvědčit nebo se zeptat doktora.
    Genderů může bejt třeba sto.
    Je tam rozdíl.
    MINERWA
    MINERWA --- ---

    Názor na pohlaví?

    47 hlasy od 47 respondentů

    FIONOR
    FIONOR --- ---

    Pracujete v oboru, který jste vystudovali?


    Instrukce:
    Kladná odpověď je i pro obor, který je podle vás dostatečně příbuzný (posoudit si to musíte sami).

    90 hlasy od 90 respondentů

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam