• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NONOBODYVýtvarné technologie
    Chybí mi tu diskuze, která by se podrobně zaobírala výtvarnýma technikama, postupem práce, problematikou barev a jejich složení. Auditko, kde by člověk našel návod, jak s kterou technikou naložit a vyřešit různý situace, který se můžou i zdatnýmu výtvarníkovy občas stát. Místo, kde by se člověk mohl podělit o svoje zkušenosti i nové objevy.
    rozbalit záhlaví
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    ARZA: Poradila bych se v nějaké sítotiskové tiskárně, nebo výrobně triček.
    Nařezávací folie i sítotisk podle mě určitě, ale sama jsem s tím nikdy nedělala.
    ARZA
    ARZA --- ---
    Koukám, že nějak skomírá :(
    Nicméně se zkusim zeptat: Potřebovala bych potisknout textil, ale tak aby byl výsledek v lesku, konkrétně černá barva. Existuje nějaká nažehlovací folie, sítotisková barva, nebo třeba barva na textil, která by byla černá - lesklá? netušíte někdo?
    TENRAI
    TENRAI --- ---
    NONOBODY: Už jsem to vyřešila :) Bylo to strukturou papíru, který na nekterých místech sál víc a někde mín
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    TENRAI: V tom se bohužel až tolik nevyznám.
    Teď se k akvarelu vracím po dlouhé době.
    Může to být barvama - čím maluješ?
    Viděla bych ale spíš v papíru. Jaký používáš? Je to přímo ten pro akvarely?
    Papír by se měl před začátkem malby navlhčit-namočit. Děláš to?
    TENRAI
    TENRAI --- ---
    Mužu poprosit o radu? Začínám s akvarelem a poslední dobou se mi stává, že potom co nanesu základní barvu začnou se na papíře (na akvarel - 300g) tvořit malé tmavší tečky cca 2-3mm. Nevím zda je to normální, či je to kvůli nekvalitním barvám nebo něčemu jinému. Ale v každem řpiapde bych se tomu chtěla přístě vyhnout. Máte nějaké tipy jak na to?
    MEDI
    MEDI --- ---
    NONOBODY: super díky moc :-)
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    Nejlevnější varianta, kterou jsem objevila:
    GHIANT H2O závěrečný lak ve spreji lesklý - 400 ml
    http://www.malirske-platno.cz/vytvarne-potreby-ghiant-h2o-zaverecny-lak-ve-spreji-leskly-400-ml-671
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    MEDI: Taky jsem teď sháněla, mají univerzální sprej v Praze v Altamíře a v Platýzu, stojí okolo 300 Kč
    Jinak mi paní v Altamíře nabízela ještě levnější variantu - nějákej vchní krycí lak, kterým se lakuje bůhvíco, ale nebyla mi schopná říct, jak to reaguje na různý druhy maleb, tak jsem do toho nešla, ten stojí cca 180 u nich, ale dá se koupit i v barvách lacích, prý...

    každopádně se všichni shodl, že sprej je lepší, než natírací lak, ten ti může malbu rozmazat

    laky vyrábí v lesklé a matné verzi, tak je dbré si promyslet, jak chceš, aby malba působila

    tady nějaké mají:
    Finální / Závěrečné přípravky
    http://www.malirske-platno.cz/vytvarne-potreby-finalni-zaverecne-pripravky

    osobně jsem zatím nevyzkoušela, asi objednám s dalšími věcmi někde v eshopu, lesklou variantu

    jinak jsem po něm koukala i v Rakousku, a tam byl stejně drahý jako u nás i když barvy tam mají o dost levnější (acryl, olej).
    MEDI
    MEDI --- ---
    Ahoj poradí mi někdo vhodný lak ve spreji na olejové barvy a pastely?
    CONCRETEJUNGLE
    CONCRETEJUNGLE --- ---
    Stunning Dragon Paintings Based On A Single Brushstroke | Bored Panda
    http://www.boredpanda.com/japanese-dragon-painting-one-brushstroke-hitofude-ryuu-kousyuuya/
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    KORNELIE: sitotisk na porcelan je uplne specificka vec, zkus se poptat nekde, kde to delaji, snad ti poradi kdyz to mas do skoly, ale vetsinou si tihle lidi dost hlidaj svoje technologie.
    spis se zeptej nekoho ze skoly, nebo rovnou toho ucitele, to bude asi nejlepsi.

    ja se vyznam jen v tisku na papir a textil.
    drevo a kov jeste jdou, ale tisk na ostatni materialy je slozitejsi.
    v tom auditku ti asi moc neporadej, co ja vim, tak tam taky vsichni tisknou na papir a textil.

    jeste taky je dost podstatny, jestli to tisknes na rovnou plochu, nebo ne.
    pokud tisknes na tvarovany predmet, tak to vyzaduje specialni stroje, ktery danej predmet pod sitem otaci tak, aby se na ne tisk presne prenes.
    takze to sama na kolene nikde ani nevytisknes, jedine v nejaky dilne, kde ten stroj maj.
    KORNELIE
    KORNELIE --- ---
    ahoj, měla bych dotaz.. budu v rámci práce do školy potřebovat tisknout na porcelán (sítotiskem) / dostala jsem od učitele v dílně kobalt, kterým mi řekl ať nakonec tisk sprášim, ale nejdřív ať vzor tisknu pouze médiem. myslela jsem, že muj kamarád ze sítotiskový dílny bude vědět, a tak jsem se tak trochu opoměla zeptat.. - co že se používá jako to médium, nemáte s tim zkušenosti? jak jsem pochopila měla by to být nějaká průhledná pasta, která po výpalu beze zbytku shoří, ale na netu se mi nepodařilo nic moc najít.. nevíte?
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    VERUKEBA: no to radsi udelej:)
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    NONOBODY: nevadi. aspon vim, ze to v CR nevychazi a muzu si nakoupit do zasoby :)
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    VERUKEBA: tak to ti neporadim, tady zádný takový casopis nevychazi, tak si nejakej kup a zjisti, ktery instrukce ti vyhovuji.
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    NONOBODY: dik za info!
    Ta knizka nevypada spatne, ale neni to uplne to, co sem mela na mysli.
    Ziju v Brazilii a tady maj spoustu casopisu pro amatery, kde kazdej obraz vysvetlujou krok za krokem.
    Napriklad tady http://www.studioartesplasticas.com/pagina_revistas/revistas.htm
    zatim mapuju teren, jestli je to v CR taky k dostani, nebo jestli si mam naky dovezt...


    maluju tu olejovejma barvama, s ostatnima technikama sem se jeste do styku nedostala. jinak dik za tip na znacky, to si budu muset v CR vyzkouset
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    VERUKEBA: o casopisu nevim,.
    skoc si do knihovny, tam mivaj knizku o olejomalbe.
    bud primo jen o ni, nebo malirske techniky.
    myslim, ze tahle nebyla spatna:
    Kurz Olejomalba krok za krokem - Angela Gair | Databáze knih
    http://www.databazeknih.cz/knihy/kurz-olejomalba-krok-za-krokem-115551

    nevim cim si zvykla malovat, ale olejomalba je jina nez tempera, akryl, akvarel.
    musis pocitat stim, ze to dlouho schne, treba i tri dny az tejden, podle toho jakej pouzivas terpentyn a vrstvy barev.
    da se to urychlit ruznejma prisadama, ale pozor muze ti to pak praskat.
    nebo si kup rychleschnouci terpentin.

    jo a nekomu vadi smrad z terpentynu, ja ho teda miluju, ale jsou lidi, ktery to nesnasej, tak si rozmysli, kde s tim budes pracovat.

    malovat muzes na platno, nebo dřevo, překližku, sololit, latku - ale musis to podto natrit olejovym šepsem, aby ti to nepropouštělo a nežralo moc barvy.

    jinak já mám ráda barvy Umpton a Pébeo.
    barvy si můžeš i sama namíchat přímo z pigmentu, pokud bys chtěla hodně experimentovat.
    VERUKEBA
    VERUKEBA --- ---
    Doporuci nekdo casopis o olejomalbe pro amatery?
    Nejlip s navodm krok za krokem.
    Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam