• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SANJOOVořech aneb máme doma křížence
    Psi kříženci jsou obvykle velmi veselí, přítulní, laskaví, přívětiví, hraví, energičtí, inteligentní, učenliví, poslušní, přizpůsobiví, milí a citliví. Bývají oddaní své rodině a většinou zbožňují děti. Obvykle jsou hodně odvážní a vyhledávají šarvátky a malé boje s jinými psy, mají rádi společnost jak lidí, tak zvířat, na kočky a jiná domácí zvířata je však třeba je již od mala zvykat. Stejně tak, jako mezi „značkovými" psy, mohou být i zde výjimky vymykající se „standardu". Psi kříženci bývají nejzdravějšími psy. Kdo má nejoriginálnějšího křížence?
    rozbalit záhlaví
    WAMI
    WAMI --- ---
    SCHWALBE: ona je děsně fotogenická - když tedy zapomene, že se fotí... :) očíčka má jak studánky z jantaru... křivý ouško... no jela jsem si pro ni do útulku přes půl světa (na Slovensko)... :oDDD


    ZMYJKA: tak já to tvrdila od začátku... že naopak, pokud má pes DKK, tak musí makat o to víc, aby měl svaly, který mu ty klouby podrží... :o) myslím, že se vyplatilo, na to, že v podstatě nechodila, když ke mě přišla, je dodneška hodně aktivní... :)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: No tyjo, na děvět let a dysplazku tohohle typu... Asi je něco pravdy na tom, co mi povídali policajti, že když je pes v kondici a kvalitně živenej a ne jak bečka, tak i s vysokým stupněm dysplazky může odvádět dobrý pracovní výkon.
    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    WAMI: diky, krasna. Ty usiska jsou fakt paradni;].
    WAMI
    WAMI --- ---
    ZMYJKA: tak dva roky zpátky se to lehce zhoršilo, tak jsem s ní přestala tahat... v běžném provozu ale zatím drží :)
    teď je od podzimka u bývalého přítele, dělá mu kámošku na vandrech, a zdá se, že takhle toho pořád zvládá dost - myslím, že jednou dali snad i kolem 20km za den, a holka se z toho akorát potřebovala vyspat...
    je na chondrech, ale kupodivu jí to ty svalíky pořád drží...

    spíš jsem nedávno počítala... je u mě 6 let, a jestli jí tehdy byly tak 3 (odhadem), tyjo, taky už to začíná být babča... ale nějak si to nepřipouští :)))
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: Co vůbec dělaj ty její haksničky, jak tak koukám, jak radostně si to metelí?
    WAMI
    WAMI --- ---
    SCHWALBE: mám... :)


    SCHWALBE
    SCHWALBE --- ---
    WAMI: to je ale krasna psice, nemas vetsi fotku?:)
    WAMI
    WAMI --- ---
    ZMYJKA: jj, taky jsem an to kdysi koukala, lapinporokoira je laponský ovčácký pes :)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: Tyjo já myslela, že těch lapintento psů není víc a teď koukám, že lapinporokoira není totéž co lapinkoira (finský lapphund neboli finský laponský pes) :D
    WAMI
    WAMI --- ---
    pro srovnání - lapinporokoira s PP :oD
    WAMI
    WAMI --- ---
    Ale s těmi podobnostmi... tohle je Bánší, další z mých vořechoidů... :)

    a vypadá jak čistá lapinporokoira, nebýt toho, že ve střední Evropě není ani jedna... :oD

    WAMI
    WAMI --- ---
    ZMYJKA: jj, vona má právě tu papiší kresbu... :)
    ale jinak o ní taky občas tvrdím, že je to výsledek několika desetiletí přírodního výběru slovenských vesnic :D
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: Moje první čuba byla přesně takováhle, akorát bez té rezavé, jenom černobílá, místy kropenatá - a teda papilon se tenkrát v Dubně nevyskytoval jediný - bylo to hluboko v totáči a hluboko v Rusku :D Jinak byla pouliční nalezenec, potomek místních x generací dvorňašek :)
    WAMI
    WAMI --- ---
    PETRA_CHATEAU: je útulková... :) takže těžko říct. Ale jo, já ji obecně prohlašuju za špillona :D (něco mezi špicem a papillonem), ten papiš tam zřejmě někdy prošel taky... :)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    WAMI: vypadá jako papilon. má z něj něco?
    WAMI
    WAMI --- ---
    ZMYJKA: oo, že děkuji... :) taky je to vždycky hrozný boj ji vyfotit, se fotí strašně nerada a přesvědčit ji, aby dala uši nahoru, to je fakt boj... :oD
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: Tady jí to děsně sluší :D
    WAMI
    WAMI --- ---
    moje Meluzínka... :)
    RADUS
    RADUS --- ---
    taky přidávam voříška. zlobivec! :)

    WAMI
    WAMI --- ---
    ZMYJKA: skorovlče... :) (ale je toho v něm tolik, že to prostě vořechoid je... :) )
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: Aby se ti neurazil, že mu říkáš vořech :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam